BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: M-rad op 28 October 2013, 21:34:20

Titel: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: M-rad op 28 October 2013, 21:34:20
Hallo,

Na als herbeginner alweer een tijd bezig te zijn met treintjes op de PC (formum, anyrail enz.) moet er nou eindelijk eens wat gaan gebeuren.
Ik had ooit het idee te beginnen met een diorama, maar ben toen in de ban geraakt van een volledig baanplan (Zie "Baanplan M-Rad (baan heeft nog geen naam)"), maar na het lezen van het draaitje van IJzeren Hein met zijn diorama, toch maar besloten dat het een stuk slimmer is om ook zo te beginnen.
Afgelopen weekeinde op Eurospoor gesproken met Harold van de Berghuizer papierfabriek bij BNLS, die me heeft aangemoedigd toch weer te posten en zeer enthousiast vertelde over zijn project dat ik al volgde op dit forum, waardoor mijn enthousiasme ook weer verder groeide. Nog bedankt voor de geduldige en enthousiaste uitleg Harold  (y)

Enfin, bij deze dus de start.
Het gaat om een kleinschalige industrie diorama met een plaats voor storten stortgoed (kolen o.i.d.), een kleine loods en een laad- en los perron.
Misschien wel weer wat veel (heb ik een handje van), maar er moet wel wat gebeuren op dit diorama en ik wil van alles een beetje gaan proeven en proberen (zoals Stelcon platen, klinkerweg, loodsje weatheren, hoogteverschil, lopende band, ballasten enz.).
Op de plaatjes 2 ideeën die nagenoeg gelijk zijn. Het oranje deel is een natuurlijke verhoging (zo'n cm of 10 á 12) t.o.v. het witte deel links onder. Bij de 1e is het stortgoed traject onderdeel van de natuurlijke verhoging. Bij de 2e is er een aparte brug (of hoe je zoiets ook noemt) gemaakt die dus los staat van de natuurlijke verhoging. De dikke lijn linksonder wordt een muur en/of steil stukje rots. Het licht oranje deel een stalen of stenen constructie waardoorheen je de muur kan zien van de natuurlijke verhoging.
Misschien dat ik de sporen nog een paar cm naar voren haal zodat ik achter het spoor de achterkant van een loods o.i.d. kan maken.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Diorama_M_rad_klein_02.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Diorama_M_rad_klein_02.jpg)

Losplaats stortgoed op aparte brug
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Diorama_M_rad_klein_03.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Diorama_M_rad_klein_03.jpg)

Mocht iemand van jullie nog suggesties hebben, dan hoor ik dat natuurlijk graag.

Met vriendelijke groet

Max
Titel: Re: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: VFR op 28 October 2013, 23:10:34
Dag Max,

Ik vind plan 2 direct al beter doordat de aparte brug (op zich al een mooi stukje scenery) een beetje scheef op de andere sporen staat. Dat maakt het juist wat interessanter dan plan 1 wat allemaal erg recht is opgebouwd.

Lijkt me als diorama juist groot genoeg.

Ik ga er van uit dat het bovenste spoor contact heeft met de buitenwereld?

 
Titel: Re: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: NS6400 op 29 October 2013, 07:10:26
Mooi plan voor een micro wordt dat. Daar hou ik wel van.  (y)  ;D
Verder ben ik het eens met Hijlco dat het onderste plan wat minder statisch oogt.

Groet,
Paul
Titel: Re: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: M-rad op 29 October 2013, 17:48:50
Bedankt voor de reactie, zelf vind ik het 2e plan ook beter (maar dan waarschijnlijk wel weer wat moeilijker om te maken  :-\)

@Hijlco
Linksboven is inderdaad het contact met de buitenwereld.

mvg Max
Titel: Re: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: GD op 29 October 2013, 22:08:42
Plan 2  (y). Het ziet er wat dynamischer uit. Een constructie voor de sporen is gewoon een extra uitdaging.

Groeten,

Gerard
Titel: Re: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: tothebeach op 30 October 2013, 10:46:12
Idem, plan 2. De vraag is of het reëler is, maar het oogt leuker. Koppelen en ontkoppelen kan wat lastig zijn, zo in de boog. Leuk, zo'n micro. Ben benieuwd naar de uitwerking.

Groet,
Michel
Titel: Re: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: SuperSylvester op 30 October 2013, 18:44:11
Wel een goed idee om je grote baan in kleine stukjes te hakken, dan krijg je mooie hapklare brokjes om te bouwen en die zijn te overzien.

Jack


Titel: Re: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: tijgernootje op 30 October 2013, 19:25:19
Idem, plan 2. De vraag is of het reëler is, maar het oogt leuker. Koppelen en ontkoppelen kan wat lastig zijn, zo in de boog. Leuk, zo'n micro. Ben benieuwd naar de uitwerking.

Groet,
Michel

Ik sluit me geheel aan bij bovenstaande  ;)
Titel: Re: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: Harold Content op 27 May 2014, 14:43:58
Hey Max

Wat leuk je hier terug te vinden, na Eurospoor toch eens even nieuwsgierig of je bent begonnen met de bouw?

Groet
Harold
Titel: Re: Diorama H0 110x40 kleinschalige industrie
Bericht door: Wim1969 op 27 May 2014, 20:55:48
2e plan, maar ik zou t geheel opschuiven naar rechts, je uithaalspoor linksbovenin wordt dan wat langer