BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: MB6400 op 21 October 2013, 23:00:44

Titel: Foto's van locaties waar Frico wagens werden geladen / gelost
Bericht door: MB6400 op 21 October 2013, 23:00:44
Hallo allemaal,

Naar aanleiding van wat draadjes hier over mooie kleine banen en een artikel over Frico wagens in de Railmagazine, was ik benieuwd of er foto's zijn van ca de jaren 50/60 van locaties waar Frico wagens werden geladen en of gelost ?
Ik heb al wat boeken en tijdschriften bekijken maar kan daar nog geen voorbeelden van vinden.  :-\

Ik ben met name benieuwd of een dergelijk scene zich zou lonen voor een klein baantje ( een beetje in de sfeer van bv Chris Nevard; een klein baantje met een paar spoortjes, een enkele of 2 wissels maar een heleboel sfeer)

Ik ben benieuwd of er dergelijke foto's zijn die als inspiratie kunnen dienen.

Alvast bedankt,
Marc
Titel: Re: Foto's van locaties waar Frico wagens werden geladen / gelost
Bericht door: thijs op 22 October 2013, 01:38:56
Een iets later tijdstip maar zeker niet minder mooi.
http://www.hetkamperlijntje.nl/widgetkit/goederenvervoer (http://www.hetkamperlijntje.nl/widgetkit/goederenvervoer)
Staan wel meer foto's tussen voor een scene op een modelbaan  :P
Titel: Re: Foto's van locaties waar Frico wagens werden geladen / gelost
Bericht door: Jeronimos op 22 October 2013, 10:11:47
Marc, heb je de zoekfunctie hier op het forum al gebruikt? Er zijn best een aantal topics over frico te vinden met foto's over laden en lossen van zo'n wagon.
Titel: Re: Foto's van locaties waar Frico wagens werden geladen / gelost
Bericht door: MB6400 op 23 October 2013, 22:05:22

@ Thijs, bedamkt voor de link.  (y)

@ jeroen, ik heb de zoekfunctie gebruikt maar vond hoofdzakelijk draadjes vinden over frico wagonnen. Verder heb ik een enkele foto gevonden van Frico wagens welke geladen/gelost worden op een losweg in de buurt van bv een ( Van Gendt & Loos ) loods. 

Ik had echter verwacht / gehoopt dat er ook andere foto's zouden zijn van wellicht een Frico fabriek met eigen fabrieksterrein waar de wagens worden geladen.
Als jij een draadje kent met dergelijke foto's, houdtik me van harte aanbevolen.

Mocht iemand anders dergelijke foto's hebben en deze hier kunnen posten, dan graag.  ;D

Titel: Re: Foto's van locaties waar Frico wagens werden geladen / gelost
Bericht door: sneek op 24 October 2013, 13:06:38
beladen werden ze in Wolvega (bescheiden vervoer) en uiteraard in grotere getale op het raccordement van Frico in Leeuwarden.
Hier en daar zijn plaatjes te vinden in de draadjes over de Frico-wagens op dit forum.
Ook de beeldbank van Historisch Centrum Leeuwarden is een bron.
Het lossen gebeurde in de havens (Amsterdam, Rotterdam) en natuurlijk in het buitenland, want de meeste kazen gingen per trein voor de export.
Italiƫ en de Scandinavische landen waren daarbij in beeld.

grtz,
Wim