BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Patrick1975 op 10 October 2013, 23:15:59
-
Hallo,
Ik weet dat er al het 1 en ander over Peco rails is geschreven in een topic van 2009 maar toch heb ik vragen.
De vragen zijn ontstaan omdat ik nu een paar keer via MP Fleischmann model rails heb gekocht. Niet altijd naar mijn zin. Nu kan ik goed rails kopen voor €0,75 per stukje. Op zich niks mis mee.
Maar nu ben ik hier op het forum aan het neuzen en naar aanleiding van ons bezoek aan Houten zit ik er aan te denken om nieuw rails te kopen. Mijn aandacht werd getrokken door het flex rails waarvan het merk mij ontschoten is.
Ze zaten met meerdere soorten bij elkaar, messing uit voering en blank rails.
Volgens de verkoper zou dit beter zijn dan de messing uitvoering.
Ik lees hier op het forum dat dat blanke rails, beter geleid, beter schoon te houden is en mooier er uit ziet en goedkoper in aanschaf ;D ;D ;D Kan dat????
De baan die wij willen maken is een analoge baan met elektrische wissels. Hoe en verder heb ik nog niet over nagedacht.
Nu zou ik graag willen weten, is het inderdaad goede rails en goedkoop?
Zo ja dan stop ik met Fleischmann rails te kopen omdat dit dan niet meer nodig zal zijn.
Hoe zijn hun wissels? Zijn die makkelijk aan te sluiten? Ik ben een leek op dit soort dingen maar ben wel bereid om wat te leren en uit te zoeken. Of kan ik beter een ander merk wissel pakken?
Hoor graag van jullie wat jullie gedachte hier over is. ;)
Groet,
Patrick
-
Ik heb Peco. Rails en wissels. Prima spul. Aan de Electrofrogwissels kleeft een truukje, maar de oplossing kun je in het forum vinden.
Thijs
-
Ik heb ook een aardig vooorraadje Peco... Maar mocht je insulfrogs willen nemen om niet moeilijk te hoeven doen met de electrofrogs: sommige treinen maken kortsluiting door te brede flensen. Kun je uiteindelijk dus beter elektrofrogs nemen... .
Flm modelrails gebruik ik vooral voor uitrijwissels en schaduwstations.
groet,
Richard
-
Electrofrogs werken ook zonder polarisatie....
-
Het is een goed idee met de messing rails te atoppen. Peco is een prima alternatief, maar er zijn nog meer goede alternatieven: Rocoline, Piko, Tillig, Fleischmann Profi, om maar een paar voorbeelden te noemen. Even zoeken op het forum en je leert van alles over de eigenschappen van de verschillende systemen.
De prijs is altijd belangrijk, maar de rails is de basis van een goed functionerende modelbaan. Niet het eerste onderdeel om op te bezuinigen.
-
Bezuinigen op de rails zal ik ook niet doen. Waar mij het om gaat is dat ik een leek ben op elektrotechniek.
Een ringleiding aanleggen zal gaan maar als ik al die plaatjes van die Peco wissels zie dan word ik al ??? ??? ???
Ik heb daar ook het gedult niet voor. Ik zal iets van een plug and play moeten hebben.
Zag op een website, http://www.locdepot.nl/rails/peco/algemeen/pl-10-wisselaandrijving-detail
Is dit het zelfde als de aansluiting van een elektrische wissel van Fleischmann waar het aan de zijkant van de wissel zit maar bij peco aan de onderkant?
Waar ik ook aan zat te denken is een combinatie van elektrische Fleischmann profi wissels en peco rails. :-\ :-\ :-\
Is dit wat? Ik zal het uit moeten voeren en ben net begonnen dus alles komt op me af en zal hier van moeten leren ;)
Groet,
Patrick
-
Nou ja, als je 'polariseren' (het stroomvoerend maken van het puntstuk) een probleem vindt, dan doe je het niet of je neemt geen Peco. Die PL10 is inderdaad een wisselaandrijving van Peco, maar het is geen aanrader vanwege het heftige stroomverbruik. Nu kun je voor Peco wissels ook andere aandrijvingen kopen, maar dan is het niet erg plug and play meer.
Ik krijg het idee dat je van Rocoline blijer gaat worden. Dat is qua aansluiten vergelijkbaar met Fleischmann Modellgleis. Polariseren hoeft niet, maar kan en is eenvoudiger, en de standaard wisselaandrijvingen monteer je op dezelfde manier als bij Fleischmann.
Op den duur moet je toch van de elektrofobie af hoor. ;) Je ontzegt jezelf teveel mogelijkheden. :)
-
Op den duur moet je toch van de elektrofobie af hoor. ;) Je ontzegt jezelf teveel mogelijkheden. :)
Misschien moet dat dan maar...... :-[ Ik wil het ook wel leren, dat is het niet, alleen mijn gedult bij dit soor karwijtjes is niet te pruimen >:( >:( ;D ;D ;D
En de combi, peco rails en Fleischmann wissels??
Ik had al wel gezien dat je veel mogelijkheden hebt met de wissels van peco.
Misschien maar eens bij iemand gaan kijken die ook dit heeft.
Groet,
Patrick
-
Hallo Patrick,
De combi Peco en Fleischmann wissels, dat lijkt me geen goed plan.
Fleischmann wissels zijn in mijn optiek niet echt geweldig, materieel "hobbelt "nogal wat over deze wissels en optisch gezien ook niet je van het.
Iedereen heeft zijn eigen ervaring en mening over het te gebruiken railmateriaal, maar ik zou in jouw geval Rocoline kiezen, zoals Henk ook al aangaf.
Heel veel standaard rails beschikbaar en een grote keuze diverse soorten wissels.
De aandrijvingen zijn eenvoudig te monteren maar alternatieve wissel aandrijvingen, zoals servo's , is ook goed uitvoerbaar. Iets wat bij Fleischmann een stuk lastiger is.
Just my 2 cents..
Succes met de keuze.
Grt.
Ferry
-
Dacht dat Rocoline alleen met bedding was :-[.......nog meer soorten over na te denken :-\. Bedankt voor de tip (y)
-
Combineren van Fleischmann Modell wissels met Peco of Rocoline is onhandig. Het railprofilel is anders, hogere en dikkere railstaven, dus je kunt de boel niet eenvoudigweg aan elkaar schuiven. Dat wordt dan bij ieder wissel op drie plekken de boel zorgvuldig pas leggen. Als je van die messing rail afwil, dan helemaal overstappen. Als je de Peco wissels te lastig vindt, dan Rocoline zonder bedding. Dati is precies zo gemakkelijk te leggen als Fleischmann.
Vroeger had je Rocoline met en zonder bedding. Tegenwoordig heb je alleen Rocoline zonder bedding. Rail met bedding heet bij Roco tegenwoordig Geoline en is een ander assortiment.
-
Patrick,
Ik heb geen idee waar je woont, maar ik ben de baan met Peco én Fleischmann op aan het bouwen. Mocht je in de buurt van Castricum zijn laat het even weten, je bent welkom om eens even te komen kijken hoe het in elkaar steekt :).
Groet,
Richard
-
ik heb ook peco en fleischmann rails en wissels
voor flex gebruik ik wat er is
GT of peko
de messing rails allemaal in mn schaduw station
en de gt en peco op de zicht delen en in bochten
oude rails moet wat regelmatiger een reinigings wagen overheen(roco) en soms een stofzuiger om de onderdelen weer terug te halen(dapol)
verders geen problemen
een link van anw uit medemblik http://www.anw-modeltreinen.nl/index.htm waar ik de meeste spullen haal
of MP en Houten
-
Bedankt voor de antwoorden, zal me eens verdiepen in de wissels, komt goed (y)
-
Euh... Peco is ook in code 100 verkrijgbaar, het verschil met Fleischman is dan echt minimaal...
In ieder geval absoluut niet ontsporingsgevoelig.
Ook peco rails en fleischmann wissels is goed te combineren, je zit alleen dan wel met fleischmann wissels.. 😉
Groet,
Richard
-
Richey, Fl* profi is 2,7 en Peco 2,5 mm. Dat verschil is wel merkbaar.
Patrick, is Roco GeoLine niet iets voor jou? Gebruiksvriendelijk en eenvoudig, misschien niet super mooi maar wel functioneel. Wisselaandrijvingen kun je gewoon onder in de bedding monteren.
-
Profi is nou net wel code 100, maar de Modellgleis waar het hier over gaat is 2,7 en de overgang moet je dan netjes uitlijnen. Om dat nu bij ieder wissel te doen. Verder wil Patrick geloof ik geen rail met bedding. Ik vind het echt een gevalletje Rocoline hoor. ;D
-
En als je wil is geoline ook nog netjes weg te werken als je er een beetje moeite voor doet. Persoonlijk ben ik er best tevreden over. Je hebt alleen geen slanke wissels.
Groet,
Chris
-
Hoi, zoals ik het er eerst uitzag wou ik Fleischmann profi rails gaan gebruiken, toen zag ik de kosten en menig spoortjes hier op het forum, met name die van ruud ben ik fan van (y). Toen dacht ik waarom ook geen model rails gebruiken, dus zonder bedding. Met ons bezoek op Houten kwam ik flex rails tegen van een 1 of ander merk, die blanke nikkel nog wat ??? Dat zou het qua onderhoud en geleiding het beste zijn dus hier aan zitten denken 8) ::) ::)
Toen kwam ik Peco rails tegen en las diverse topics hier op het forum tot dat ik die wissels zag met de daarbij horende aansluitingen. Ik dacht dat is niks voor Bassie ;D ;D ;D
Dus toen dacht ik als ik nu de Fleischmann profi wissels gebruik in combinatie met de Peco rails zou ik best een leuke combi kunnen hebben, dacht ik. Wacht nog steeds de reacties af ;D ;D (y) (y)
dat uitvullen zie ik niet als een probleem, en zelf een bedding maken, gaat ook wel lukken maar goed ik wacht nog effe af en verdiep me nog iets meer er in.
Bedankt in ieder geval voor tot nu geplaatste reacties (y)
Gr.Patrick
-
Fleischmann Profi wissels (dus mét bedding), met 'kale' Peco rails?
Hoe wil je dat allemaal mooi gaan afwerken dan?
Is het geen idee om Roco-Line te gaan gebruiken? Dan heb je alles uniform.
Groet,
Ronald
-
Hey Ronald,
Dat zou kunnen wat je zegt, is hier goed aan te komen via MP of de beurzen? ???
Dat afwerken had ik niet als probleem gezien, ben vrij creatief op dit gebied, al ben ik wel een leek op treingebied.
Heb in mijn jeugd heel, heel veel aan modelbouw gedaan 1/35 en dat ging, al kan ik het zeggen, heel goed af.
Was vrij goed in camouflage ;D ;D ;D
Zal kijken wat ik kan vinden op Rocoline gebied.
Gr.Patrick
-
@Ronald Halma: Wie had het over Profi? Hij had het zelf over modelgleis, dat past prima met Peco.
Voor wat betreft het uitlijnen... Geen idee? Ik heb 30 aangesloten Peco wissels in de baan liggen, veelal meteen op Fleischmann modelgleis aangesloten liggen. Ik ben nu niet echt bewust met uitlijnen bezig geweest... :-).
Zie de foto's van Knollendam maar:
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,49827.15.html (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,49827.15.html)
Groet,
Richard
-
Oke, gevalletje verkeerd gelezen ;)
-
Het enige probleem wat je met Model-gleis nog hebt: het kleurverschil... Messing tegenover zilver...
Roco-line is volgens mij genoeg te krijgen. Of je altijd tweedehands moet kopen, weet ik niet.
Maar, deze discussie is hier niet aan de orde.
Groet,
Ronald
-
Hoi Ronald, we krijgen geen probleem met kleur verschil omdat ik een voorstel had gedaan om Peco rails te gaan gebruiken met Fleischmann profi wissels. Die hebben allerbij die nikkel-zilver kleur.
Het ging mij er om dat ik deze rails van peco wou gebruiken om zijn goede geleiding en de wissels is meer een praktisch verhaal omdat ik geen elektro techneut ben en meer een plug and play systeem wou.
Maar misschien gaat het bovenste verhaal wel helemaal niet gebeuren omdat ik misschien een hele berg met Fleischmann model rails kan kopen van iemand die gaat stoppen. (y) (y) (y) ( vind het niet leuk dat hij gaat stoppen, maar wel dat ik het kan kopen voor een appel en een ei ;D ;D)
Maar goed dat is nog niet zo ver.
Groet,
Patrick