BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: ergodus op 09 October 2013, 21:26:33
-
omdat een van de tafels onder mijn raam staat moet de tafel verschoven kunnen worden.
dus dat wordt een ringleiding. Ik heb nu als proef op een aantal punten aan de buitenkant een paar draadjes gesoldeerd en aan een stukje ringleiding gehangen. werkt prima.
De volledige leiding moet ik nog leggen. Op een plek heb ik rails doorgeslepen om te testen of dat werkt. werkt ook prima.
Nu vertelde iemand mij dat ik de stukken waar ik een voedingsdraad op zet moet isoleren van de andere segmenten, zodat eenzelfde spoor niet vanaf twee plekken gevoed wordt.
De electrische signalen en de digitale data zouden anders storing kunnen krijgen.
is dat zo ?
-
Ik snap niet wat de verschuifbaarheid van de tafel met een ringleiding te maken heeft.
Dat verhaal van verstoring van de digitale data is onzin.
-
Hallo,
Ik ben van mening dat je een blok slechts één maal mag voeden. De kans bestaat dat inderdaad data verloren gaan of
dubbel aankomen of gedeeltelijk aankomen. Dit hangt allemaal af van de weerstand van de draad.
Dus één blok = één voedingsdraad
Fleur
-
Dus één blok = één voedingsdraad
Niet mee eens, ik heb mijn stop- en aanmeldsecties 1 rail lang, ongeveer een cm of 20 dus met 1 draad naar de bezetmelder. Het tussenliggende gedeelte kan wel 3 a 4 meter zijn, die ga ik echt niet voeden met 1 draad. Die heb ik beslist meerdere keren aan mijn ringleiding vast gemaakt, om de meter ongeveer.
Ergodus; leg je vraag eens iets beter uit. Want net als Klaas kan ik je ook niet volgen.
mvg,
Sander
-
Hoi Fleur,
Jouw opmerking De kans bestaat dat inderdaad data verloren gaan of
dubbel aankomen of gedeeltelijk aankomen. Dit hangt allemaal af van de weerstand van de draad
Kan ik geen technische verklaring voor bedenken. Heb je hier ervaring mee ?
Voor zover mijn ervaring reikt kan een digitaal signaal alleen "verminkt" worden door de capaciteit van een kabel waardoor het onderscheid tussen "0" en "1" niet meer herkent wordt, of door interferentie op de bekabeling.
Groetjes
Arthur
-
Heb zowat om de 40cm een feeder. Never de nooit niet een probleem....
-
Ik ben van mening dat je een blok slechts één maal mag voeden. De kans bestaat dat inderdaad data verloren gaan of
dubbel aankomen of gedeeltelijk aankomen. Dit hangt allemaal af van de weerstand van de draad.
Een mening is nog geen feit. ;)
Ik zou wel eens een verklaring willen zien voor de bewering dat de data verminkt kan worden door op meerdere punten te voeden
De weerstand van de draad heeft daarop geen invloed, de snelheid van elektrische signalen wordt niet beïnvloed door weerstand.
De enige verklaring zou zijn dat je door lengteverschillen looptijdverschillen krijgt. Maar bij de afstanden op een modelspoorbaan en de frequentie van het signaal speelt dat geen enkele rol.
Er wordt ook wel beweerd dat je vanwege de looptijdverschillen de ring van een ringleiding niet mag sluiten. Ik heb daar wel eens metingen aan gedaan op een ring met een totale lengte van 20 meter. Helemaal niets van looptijdverschillen of signaalverminking kunnen vaststellen.
-
Klaas,
Je slaat de spijker op zijn kop. Looptijd vertragingen zijn de enige reden voor verminking van de data op de rails. Echter de frequentie is zo laag dat om looptijd verschillen te kunnen meten je enige kilometers baan nodig zou hebben. Dus op een modelbaan speelt dat geen rol.
Meerdere punten voeden (om de meter) is een goede gewoonte.
Ook bij mij ligt de ringleiding en een spoorstaaf (de enige die rondloopt) meerdere keren verbonden met elkaar.
Groet,
Gerard van der Sel.
-
Hoi,
Één tip voor alle met een ringleiding, maak in je totale ringleiding een aantal secties die je met een schakelaar uit en aan kan schakelen.
Helaas ben ik door schade en schande daarin wijzer geworden. Had nl een ringleiding uit één stuk. Ergens in de baan zat een sluiting, en zie die er maar is uit te zoeken laat staan te meten. Door secties in en uit te kunnen schakelen wordt dit een stuk eenvoudiger. Bij mij bleek het een railspijkertje te zijn die klem zat tussen de twee spoorstaven (N spoor) :o :o.
Succes,
Bart
-
mensen, ondanks mijn onhandige vraag heb ik toch een antwoord :) meerder feeders is dus geen probleem.
Ik heb maar een meter of 20-25 rails liggen, dus als een van de tafels niet verplaatsbaar zou moeten zijn was ik waarschijnlijk niet aan de ring begonnen. Maar nu ik hem wel heb wilde ik het even zeker weten.
De bedoeling is dat ik het segment van de rails wat verschoven kan worden los kan koppelen van de ring. Is voor jullie vast gesneden koek, voor mij is het allemaal erg nieuw ;)
dus bedankt !
-
Wat Bart zegt is zeker belangrijk bij fout zoeken.
Ook ik heb een ringleiding en die kan ik onderbreken op enkele plaatsen , open maken zeg maar, zodat ik delen ervan kan afschakelen. Dat zijn gewone " sterkstroom " tumblers ,die bij gewoon gebruik gesloten= gemaakt staan.
Vr Gr,
Peter
-
Mijn spoorbaan is in modules opgebouwd. Die zijn met stekkers aan elkaar verbonden, dus bij problemen is het een kwestie van stekkers trekken om de zaak in secties te verdelen.
-
Mijn ring is d.m.v. kroonstenenverdelers opgedeeld in 4 stukken. Zo is iederstuk apart te onderzoeken. Soms blijft de doorgaande rail nog voor probleee zorgen. Ook hier helpt losschroeven van de draden.
Groet en succes met je ringleiding(en),
Gerard van der Sel.