BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Wico op 06 October 2013, 14:36:46
-
Hoi,
Ergens anders op dit forum kreeg ik de reactie vooral gebruik te gaan maken van Peco Rails. Nu kwam ik erachter, dat er verschillende types zijn: ik zag code 55, code 80 en code 100.
Kan iemand me vertellen wat het verschil is?
-
Het formaat van de railstaaf en dan in het bijzonder de hoogte. Code 100 is bv. 2,5 mm hoog en code 75 1,95 mm.
Hans
-
Om precies te zijn: de code geeft de hoogte van de railstaaf aan in duizendsten van een inch.
Dus code 100 is 100/1000 inch, code 75 is 75/1000 inch, enz....
Hoef je alleen nog te weten dat een inch 25,4 mm is, en dan kun je het zelf uitrekenen.
-
Ehm, of je gebruikt gewoon een tabel zoals deze in de Encyclopedie te vinden is.
http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Rail_(spoorstaaf),_hoogte_en_materiaal
-
heel simpel, voor dat stukje hoogovens op je baan leg je code 100, je doorgaande sporen en dat stukje hsl doe je met code 83 of code 75. Het stukje lokaal spoor leg je met de hand met code 55 (of wat bielzen verwijderen uit de flexrail)
voor het verbinden van de rail, gewoon de onderkant uitvullen, als de bovenkant maar gelijk ligt.
-
:D
... en dat noem je simpel?
Kan ik niet gewoon alles in 100 aanleggen?
-
tuurlijk kan dat.
Jaren lang was er niet anders.
en geen punt, als je wil mengen. Dat kan ook, doen ze in het echt ook, beetje rekening houden bij de rail lassen dat dan weer wel.
Jouw wielen (flenzen) bepalen uiteindelijk hoe hoog je rail staaf minimaal moet zijn.
-
Kan ik niet gewoon alles in 100 aanleggen?
Natuurlijk kan dat. Maar je kan ook alles in code 75 doen. Ik ben zelf een fan van code 75, daar rijdt alles op, tenzij je hele ouwe meuk hebt.