BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: raymond erdtsieck op 06 October 2013, 11:58:08
-
Hallo allemaal,
Na het zien van Patrick zijn kolenwagens (E-tjes) van Artitec in het draadje Toon hier je nieuwe spooraanwinsten, kwam bij mij de vraag op uit hoeveel wagens kan een kolen of bietentrein eigenlijk bestaan?
Het lijkt me dan ook leuk om zelf (in N-spoor) ook een kolen of bietentrein samen te gaan stellen, en tot wanneer hebben ze gereden?
Helaas heb ik zelf geen foto's van deze treinen, dus als een van jullie foto's van zulke treinen heeft zou ik het leuk vinden als jullie ze hier plaatsen :)
Dan kan ik ook zien wat voor loc's er eigenlijk allemaal voor gezet kunnen worden.
Ben benieuwd :)
Groet,
Raymond
-
Op seinarm.nl (http://seinarm.nl/Goederen/Kolentransport.aspx) staat een heleboel info. (y)
-
Ik heb mij ooit laten vertellen dat het totaal aantal assen van invloed is op het aantal wagons. Dus twee, vier of zes assen per wagon bepaald het aantal wagons en hiermee dus de totale lengte van de trein.
Nogmaals, dit is mij ooit verteld in het verleden door iemand van de NVBS.
vrijbuiter55
-
Wauw gaaf man, echt mooie foto's vooral die stoomtreinen (y)
Bedankt voor de tip Martijnstein (y)
Groet,
Raymond
-
ik begreep ooit dat idd aantal assen een richting geeft, volgens mij 120 assen, dus 30 vierassige wagens, als benadering
-
Assen zullen niet van belang zijn Wim, eerder tonnage...
-
Hallo Raymond,
Ik zit toevallig in twee boeken door te kijken voor die trein er zitten best leuke mogelijkheden tussen.
Het zijn de volgende boeken waar ik in heb gekeken:
De jaren tachtig bij de NS in kleur.
De moderne tractie bij de NS in kleur.
Je kan de E-tjes gebruiken maar ook in combinatie met het type Eanos.
Het is maar net in welke tijd je het wilt uitbeelden.
Gr. Patrick
-
Er geldt een (maximum) gewicht per as, het aantal assen is dus een benadering van het tonnage.
Voor praktische uitvoerbaarheid kan ik me goed voorstellen dat in de regelgeving sprake is van een maximaal aantal assen ipv een maximaal tonnage.
Groet,
Tjalling
-
Hey Patrick,
A.s. zaterdag maar even kijken in die boeken van jou dan ;D
Ga zo zelf ook ff rond spitten op Google, hoop dat ik wat kan vinden?
Heb trouwens pas 3 E-tjes, dat word dus de volgende beurs weer lekker zoeken en afdingen ;D
Foto's van kolen en bietentreinen zijn natuurlijk nog steeds welkom in dit draadje :)
Groet,
Raymond
-
Wordt de lengte van de trein niet bepaald door verschillende factoren . Misschien dat een trein op het ene baanvak langer kan zijn dan op het ander . Een duitse machinist vertelde mij dat tussen Leer en Oldenburg de lengte van de trein beperkt was ivm de lengte van de sporen in enkele tussenstations .
De goederentrein tussen Harlingen en Leeuwarden had dat ook . Soms wel langer dan toegestaan (aardappelseisoen) stond deze dan te wachten op de kruising voor de op veilig staande inrijsein van Dronrijp ( in ieder geval voor de aankondiging van de overweg ). Dit ondanks dat de trein gemakkelijk tussen de overwegen kon staan . De machinist van de personentrein sleutelde ( aanvragen blok naar Leeuwarden ) dan en zwaaide de goederentrein op . Deze kon dan doorrijden in het station zonder een "blokstoring" te veroorzaken .
Lege bietentreinen waren vaak langer dan volle ivm het maximum treingewicht .
gr Jos
-
A.s. zaterdag maar even kijken in die boeken van jou dan ;D
Dat is goed hoor (y)
Gr. Patrick
-
tís idd wat tjalling zegt, bij benadering en afhankelijk van meer factoren, ook hellingpercentage ect.. maar..... met kolentreinen in stoom tijdperk, dus denk ik, 2-assers. Dan kom je op een maximale treinlengte van "slechts" 60 kolenbakken, met een lengte van 93 mm (Roco bakkies) 5, 5 meter excl loc(s) is circa 6 meter treinlengte inclusief locs, past dat op je baan? ;) leuke trein voor de forumbaan :D
toevoeging: in jouw schaal, N kom je dan toch nog uit op 3,5 meter ongeveer
-
toevoeging: in jouw schaal, N kom je dan toch nog uit op 3,5 meter ongeveer
Kan net ;D
Ben benieuwd met hoeveel E-tjes ik door een bocht kan?
In het verleden had ik een Ertstrein met 42 (6 assers) ertswagens, die ging steeds om in de bocht (met lichte helling) door het gewicht.
Dus 3,5M zal denk ik niet lukken?
Maar is wel weer een uitdaging ;D
Zie wel waar het schip............ euh de trein strand :D
Groet,
Raymond
-
Hier mijn bietentrein met 60 wagens achter de 1000. Lengte is ruim 6 meter
(http://www.sleutelspoor.nl/img/bollenspoor/IMG_8925.jpg)
-
Dat wil alleen op een modulebaan denk ik ;) met ruime bogen!
-
inderdaad straal is een meter maar het rijdt dan zonder problemen.
-
Ik heb diverse lange treinen rijden op mijn baan. Soms een BR53 met 60 kolenwagens, of een Class 66 met 7 meter containerwagons. Ik moet nog tellen hoeveel boerenwagens ik achter mijn 1000 heb hangen. Ook een mooie olietrein van 5 meter en ik ben een staalafvaltrein aan het bouwen met voornamelijk EAOS. Ook de passagierstreinen kunnen redelijk lang zijn, tot wel 3 meter. Ik zal nog eens op zoek gaan naar wat foto's.
Groet,
Bert
-
Ik heb mij ooit laten vertellen dat het totaal aantal assen van invloed is op het aantal wagons. Dus twee, vier of zes assen per wagon bepaald het aantal wagons en hiermee dus de totale lengte van de trein.
Nogmaals, dit is mij ooit verteld in het verleden door iemand van de NVBS.
vrijbuiter55
Ik meen dat er ooit wel een maximum aantal is geweest, namelijk 256 assen. Het Prorail Handboek Railgoederenvervoer (uitgave 2011), pagina 15, hoofdstuk 2.3 schrijft er het volgende over:
De maximale lengte van een trein zonder locomotief is circa 680 meter. Daarnaast moet je nog extra lengte voor locomotieven meerekenen. Stel dat je 2 locomotieven voor een trein hebt staan, dan kan je ongeveer 40 meter extra rekenen, afhankelijk van het soort loc. Je treinlengte is dan 720 meter lang.
Geen maximum assen meer dus, maar gewoon een maximum lengte.
Groetjes,
Emiel
-
Heeft gewoon met de maximale bloklengte en die van de inhaalsporen op het te berijden traject te maken. De complete tein moet ten alle tijde tussen het blok passen. In het verleden, en waarschijnlijk nu ook nog mag de trein het toegelaten maximale trein en remgewicht niet overschrijden.
-
Eh, Sobat, waarom zou een trein in een blok moeten passen ???
-
Ik meen dat er ooit wel een maximum aantal is geweest, namelijk 256 assen. Het Prorail Handboek Railgoederenvervoer (uitgave 2011), pagina 15, hoofdstuk 2.3 schrijft er het volgende over:
De maximale lengte van een trein zonder locomotief is circa 680 meter. Daarnaast moet je nog extra lengte voor locomotieven meerekenen. Stel dat je 2 locomotieven voor een trein hebt staan, dan kan je ongeveer 40 meter extra rekenen, afhankelijk van het soort loc. Je treinlengte is dan 720 meter lang.
Geen maximum assen meer dus, maar gewoon een maximum lengte.
Groetjes,
Emiel
Klopt helemaal,goederen die de grens overgaan richting italie moeten ook nog eens extra op het ton meter gewicht letten.
Ik denk dat het te maken heeft met bepaalde trajecten of bruggen waar de railstaven minder zwaar ziin uitgevoerd ofzo?
Bijv een C,D,E trajecten?
Mvg jamie
-
Dat laatste klopt inderdaad. Prorail heeft een kaart beschikbaar waarop alle baanvakken zijn aangegeven met hun maximale aslast en tonmetergewicht. Deze kaart in te vinden in de netverklaring op pagina 157:
http://www.prorail.nl/sites/default/files/2782585_v1.5_nv2013_gemengde_net_9aug2013.pdf
Wel weer lastig dat hier alleen de classificaties in staan, maar niet de bijbehorende asdrukken en tonmetergewichten. Die staat dan weer in het hierboven al genoemde Prorail Handboek Railgoederenvervoer, pagina 29:
C2 = 6,40 tonmetergewicht / 20 ton asdruk
C3 = 7,20 tonmetergewicht / 20 ton asdruk
C4 = 8,00 tonmetergewicht / 20 ton asdruk
D2 = 6,40 tonmetergewicht / 22,5 ton asdruk
D3 = 7,20 tonmetergewicht / 22,5 ton asdruk
D4 = 8,00 tonmetergewicht / 22,5 ton asdruk
E5 = 8,80 tonmetergewicht / 25 ton asdruk
Groetjes,
Emiel
-
@Gerco van Beelen ,
Leuke foto!
Heb je misschien meer foto's of zelfs filmpjes hiervan?
P.S.
Iemand nog foto's van bieten of kolentreinen?
Groet,
Raymond