BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: Hans Kl op 15 September 2013, 17:02:19

Titel: Servo's parallel?
Bericht door: Hans Kl op 15 September 2013, 17:02:19
Hoi,

Is het mogelijk om 2 servo's op 1 uitgang te laten sturen?
Met (conrad) motoren en magneetspoelen kan dit wel, erg handig bij overloopwissels.
Aangezien ik er nogal wat heb (stuk of 6 plekken sowieso) kan dit een decoder uitsparen.
Ik gebruik de Digirails servo decoder.
Mijn kennis van servo's is op dit moment nog te beperkt. Volgens mij is er geen echte feedback vanaf de servo, en als ze dezelfde afstand moeten draaien zou het moeten kunnen.... toch?

gr,
Hans
Titel: Re: Servo's parallel?
Bericht door: sijsje op 15 September 2013, 17:17:43
Hans,
Wat de electronica betreft kan ik je even niet helpen, maar wat ik wel eens voorbij zag komen is 2 wissels op dezelfde servo en dan m.n. bij overloop.
Hangt beetje af van de ruimte onder je baan, maar omdat de beweging tegengesteld is kun je dat op die manier met 1 servo omzetten.
Rob
Titel: Re: Servo's parallel?
Bericht door: Klaas Zondervan op 15 September 2013, 17:42:49
Theoretisch moet het kunnen. Zoals je zelf zegt, de servo voert alleen maar een opdracht uit en geeft geen terugmelding.
De vraag is alleen of de uitgang van een servodecoder twee servo's kan trekken.

Het idee van Rob kun je ook overwegen. Beide wissels mechanisch koppelen en met 1 servo aandrijven. Ik heb dat zelf ook gedaan met overloopwissels. Weliswaar niet met een servo, maar met een zelfgeknutselde motoraandrijving.
Titel: Re: Servo's parallel?
Bericht door: memen op 15 September 2013, 18:01:02
Ligt er een beetje aan welke servo's je gebruikt, maar waarschijnlijk kan de decoder het niet aan:

Maximale belasting Servo : 500mA per servo uitgang, 2 A totaal

Uit de handleiding van de DR4024.

Groeten,

Rauke
Titel: Re: Servo's parallel?
Bericht door: Hans Kl op 15 September 2013, 19:14:16
Hi,

Mechanisch koppelen gaat niet, de afstand is te groot.
Helaas pindakaas dan.

Bedankt voor het meedenken!
Titel: Re: Servo's parallel?
Bericht door: Karst Drenth op 15 September 2013, 20:00:00
Servo's kunnen parallel. De controller kan het wel aan. Let wel op, dat de powersupply van de decoder maximaal twee servo's tegelijkertijd aan kan.

uitgang 1 en 2 en uitgang 2 en 4 worden per paar afzonderlijk gevoed. Zodoende kan de decoder 4 simultaan draaiende servo's aan. Als je alle servo's dubbel gaat uitvoeren... kweenie wat er gebeurt... waarschijnlijk jitteren.

Grtzz,

Karst
Titel: Re: Servo's parallel?
Bericht door: Hans Kl op 16 September 2013, 21:13:01
Hoi Karst,

Dank voor de reactie, goed nieuws!
Moet dus een beetje tactisch de servo's in paren koppelen, maar dat moet wel lukken.

Groet,
Hans