BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: santerdam op 31 August 2013, 15:43:56

Titel: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 31 August 2013, 15:43:56
Dat is inderdaad een aardig nieuwtje, Ronald  (y)

Na update van de software kun je met de MultiMaus decoders instellen tot CV 1024. Dat is met de nieuwe decoders best handig, de oude grens van maximaal CV 255 werd te krap om alle speciale functies makkelijk, zonder omwegen, te kunnen instellen.

Meteen heb ik even gekeken wanneer Roco weer een info-tag heeft bij mij in de buurt (= Vlaardingen). Jammer genoeg hebben ze de agenda nog niet bijgewerkt.

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Ruud K op 31 August 2013, 16:20:48
Dat is wel een mooi nieuwtje! In november dus naar Vlaardingen voor die update.

Groet,
Ruud
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 31 August 2013, 17:55:27
Bestaat er een mogelijkheid om een update te maken zodat de muis ook kan lezen ?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 31 August 2013, 18:14:35
Nee, je kunt niet met een update de MultiMaus geschikt maken om CV's te lezen.

- De begrenzing zit niet in de MultiMaus maar in de versterker. Daar is een bepaald circuit niet opgenomen waardoor je niet kunt lezen.
- De (rode) handheld muis, -de MultiMaus zelf- is zonder update al geschikt om CV's te lezen. Vanuit de versterker komt echter het signaal niet binnen.

Ik heb me al wat langer verbaasd dat nog nergens een soort 'ombouw setje' te koop is om de Roco versterker geschikt te maken. Electronisch schijnt het niet erg complex te zijn, de kenners weten precies wat ontbreekt.

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 01 September 2013, 00:39:47
Precies! En raar dat Roco dan niet met een nieuwe type versterker komt in de nieuwe startsetjes en in de losse verkoop, dan kan de MM nog heel wat jaartjes mee ondanks hij al 7 jaar op de Markt is !
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 01 September 2013, 00:52:45
Dat nieuwe type bestaat al, de MultiMaus Pro. En inmiddels is die al weer opgevolgd door de Z21 en z21. Maar, zoals te verwachten, hoort bij een nieuw product ook een nieuwe prijs ....

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 01 September 2013, 02:48:12
Ja, dat klopt maar ik bedoel de bestaande sets een update geven.
De lokmaus 2 werd powermaus (meer vermogen) en later Multimaus ofwel het oude systeem werd steeds meer mogelijkheden en luxer maar dat is nu gestopt en het zou heel fijn zijn als Roco komt met een mogelijkheid dat je Rode Multimaus kan lezen.

De Pro en de Z21/z21 zijn dingen die erbij zijn gekomen.
Toen de Multimaus uitkwam was het vrijwel direct eindeverhaal lokmaus, dat is nu niet het geval.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: sneek op 01 September 2013, 12:13:26
Die Z21 en z21 zijn er alleen gekomen omdat Roco met Zimo ging flirten. Toen ze van ESU-sounddecoders overgingen op Zimo kreeg laatstgenoemde een mooi bijkomstig voordeel om het eigen digitaal systeem (dat maar niet van de grond kwam) toch op de markt te krijgen. Daarom ineens de omslag van maus & co naar de Z van Zimo. Voor Roco was het gelijk wat innovatiefs. Al ga ik geen treintjes laten rijden via de mobiel  ;D. Maar omdat er zoveel gebruikers van Multimaus en -Pro zijn zullen ze deze producten de komende tijd heus wel in het assortiment (moeten) houden.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: tijgernootje op 01 September 2013, 12:31:11
fijn zijn als Roco komt met een mogelijkheid dat je Rode Multimaus kan lezen.
In principe kan je zoals al gezegd die muis daarvoor gebruiken,al zal je dan wel de andere centrale moeten aanschaffen om dat signaaltje op je muis te zien verschijnen.
En dat grapje kost je ergens rond de 200 euro.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Gert1 op 01 September 2013, 15:03:24
Die Z21 en z21 zijn er alleen gekomen omdat Roco met Zimo ging flirten. Toen ze van ESU-sounddecoders overgingen op Zimo kreeg laatstgenoemde een mooi bijkomstig voordeel om het eigen digitaal systeem (dat maar niet van de grond kwam) toch op de markt te krijgen. Daarom ineens de omslag van maus & co naar de Z van Zimo. Voor Roco was het gelijk wat innovatiefs. Al ga ik geen treintjes laten rijden via de mobiel  ;D. Maar omdat er zoveel gebruikers van Multimaus en -Pro zijn zullen ze deze producten de komende tijd heus wel in het assortiment (moeten) houden.

Zimo's systeem niet van de grond komen? Het bestaat al 35 jaar...
Wel is het altijd een tamelijk high tech systeem geweest, voor een beperkte doelgroep.
Dankzij Roco zullen ze nu vast grotere productie-aantallen halen, dat neem ik direct van je aan.

Mvg,
Gert
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Miniature Holland op 01 September 2013, 16:49:38
Ik hoop dat roco een susteem maakt waar je alles mee kan. Uitlezen programmeren etc.

Groetjes jason
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 02 September 2013, 12:44:04
Is er al De Z21 en de Multimaus-Pro
Alleen wat hierboven al duidelijk gemaakt wordt de Rode muis kan al lezen maar er ontbreekt een klein stukje.
Als Roco met iets komt bijv een tussen adaptertje wat een paar tientjes kost dan kan de Multimaus weer een stukje vooruit.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 02 September 2013, 18:47:28
Juist, de z21/Z21 en de MultiMaus Pro kunnen decoders lezen en schrijven. Daarom begrijp ik de vraag van Jason niet. Eigenlijk kun je stellen dat alle actuele systemen van Roco dat kunnen. De 'oude' versterker kon dat niet, maar die set met de rode muis kun je ook niet meer kopen. Roco geeft dat ding alleen nog maar 'gratis' bij aanschaf van een eenvoudige startset.

Om de oude versterker te 'upgraden' moet je dat ding openmaken en er wat componenten toevoegen. Die componenten kosten niet al te veel, maar je kunt ze niet eenvoudig in een tussen adaptertje stoppen.

Ik begrijp goed waarom Roco hier niets aan doet. In de productlijn 'lokmaus 2 ---> powermaus ---> Multimaus' is de MultiMaus Pro een logische volgende stap. De nieuwe blauwe muis is de opvolger van de oude rode muis.

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Ruud K op 02 September 2013, 19:15:07
Sander, helemaal met je eens. Waarom niet iets aan dat leesprobleem gedaan? Zou veel klanten tevreden maken.

Groet,
Ruud
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 02 September 2013, 19:36:20
Juist Ruud, veel mensen zouden graag met de oude versterker ook CV's kunnen lezen. Alleen kun je je afvragen of Roco dat moet doen, omdat ze met de MultiMaus Pro dat al opgelost hebben.

Roco kan een upgrade van de oude versterker niet op de markt brengen, ze hebben de MultiMaus-produktlijn inmiddels een opvolger gegeven.

De uitbreiding zit veel meer in de sfeer van de kleinere producenten, die toegevoegde producten verkopen. De S88XpressNetLI is een perfect voorbeeld van zo'n toegevoegd product. Daarom denk ik dat hier een markt aanwezig is voor toeleveranciers die handige extra's ontwikkelen. Waarom niet een soort XpressNetReader uitvinden ? (Dat is dan ongeveer een zwangere XpressNetLI.)

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Karst Drenth op 02 September 2013, 23:22:33
Hoi,

De Rode en Grijze MultiMAUSen kunnen alleen 'uitlezen' als ze aan een centrale hangen als SLAVE ! Ik vermoed dat men ooit een poging gewaagd heeft om het ook via de nieuwe versterker geprobeerd heeft, omdat deze wel degelijk op een lagere stroombegrenzing gezet wordt als er geprogrammeerd wordt ( Err1 melding igv te grote condensatoren op b.v. wisseldecoders. Maar dat er te weinig ruimte in de Atmel was om het te kunnen.

Zomaar een stukje electronica toevoegen wordt hem dus niet. Dan moet je dus een 'centraletje' maken waar de Maus als slave aan komt.

Grtzz,

Karst
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 03 September 2013, 00:06:46
Bedankt voor de toelichting, Karst. Heel verhelderend - maar wel jammer .....

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Ronald81 op 03 September 2013, 07:42:37
Dat is inderdaad jammer...

Ik denk dat daarom een LokProgrammer een goede aanvulling is, omdat je daarmee alles kunt doen.
Ben maar wat blij, dat ik zo'n ding gekocht heb.  (y)

Stukken voordeliger dan een MM Pro (vooral, omdat je eigenlijk al een prima werkend besturingssysteem hebt, is het jammer, om je 'normale' Multimaus weg te doen...) ook nog!

Uiteraad heb je het meeste voordeel met ESU decoders, omdat je daarmee alles heel overzichtelijk kunt uitlezen en bewerken. Maar ook de andere decoders zijn goed uit te lezen. Dit gaat dan per CV, maar gaat nog altijd stukken makkelijker met een paar muisklikken.
Het grote voordeel is, dat je niet gebonden bent, aan de menu's en beperkte knoppen op de Multimaus.

Het enige nadeel wat de LokProgrammer heeft: je kunt je Multimaus er niet mee updaten... Maarja, dat is dan ook niet meer nodig...  ;D

Groet,

Ronald
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: VAM65 op 03 September 2013, 09:39:40
Ik sluit me aan bij de vorige spreker. Nadeel van de lok programmer is wel, dat je er alleen ESU decoders mee kunt programmeren en uitlezen. Een alternatief voor het kunnen uitlezen van decoders is de inmiddels niet meer in productie zijnde Fleischmann Profi-Boss. Die leest alleen bij mjin weten weer geen CV's > 255 uit...

Marco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Falkenberg op 03 September 2013, 16:56:34
Met een SPROG met Decoderpro op een laptop kun je alles lezen en programmeren. Dan kun je de *Maus voor het rijden houden. Aangezien niet te verwachten is dat een dergelijk oud systeem van Roco nog een update zal krijgen is dat de goedkoopste oplossing.

dirkjan
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: tijgernootje op 03 September 2013, 17:39:59
Het loopt hier toch al uit het draadje  ;)
Dus dan wil ik toch vragen aan dirk jan wat het dan is waar je t over hebt,het klinkt in elk geval interessant.
(en idd van roco uit zullen we niet hoeven te rekenen op iets waardoor je met welke muis dan ook kunt lezen en schrijven naar div decoders)
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Falkenberg op 03 September 2013, 17:54:12
laten we dan hier (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,54103.0.html) erover verder gaan, links staan in de tekst aldaar.

dirkjan
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Ronald81 op 03 September 2013, 21:57:06
Ik sluit me aan bij de vorige spreker. Nadeel van de lok programmer is wel, dat je er alleen ESU decoders mee kunt programmeren en uitlezen. Een alternatief voor het kunnen uitlezen van decoders is de inmiddels niet meer in productie zijnde Fleischmann Profi-Boss. Die leest alleen bij mjin weten weer geen CV's > 255 uit...

Marco

Kleine aanvulling: alle gangbare decoders kun je met de LokProgrammer uitlezen en programmeren. Niet zo overzichtelijk als de ESU decoders, maar het wil zeker wel!

Groet,

Ronald
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: rjr op 04 September 2013, 08:17:42
Om even terug te komen op het eerste topic. Hoe kunnen we onze roco muisen nu updaten naar de laatste versie.
Op de roco site staan wel 2 opties, maar dat zijn dus de dure opties die ook nodig zijn voor het lezen van CV's. Maar dat heb ik niet nodig, dan wel dat kan ik al.

Maar zou nu met de MM van roco ook wel graag hogere CV's kunnen programmeren. En dus die update op mijn muis willen hebben zonder er eerst andere dure centrales voor te moeten aanschaffen.

Werk op moment met een Lenz centrale met de muizen van roco als handregelaars. En dan kun je dus wel lezen met de roco muizen.

Bedankt,
Roelco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: VAM65 op 04 September 2013, 10:20:53
Naar je lokale treinenboer gaan, lijkt me zo.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 04 September 2013, 10:58:34
Roelco,

Roco organiseert regelmatig zogenaamde infotage. Ze zijn dan 'n dag op bezoek bij een winkelier en kunnen je alles vertellen over Roco digitaal. Ik begreep dat in November weer een aantal winkels in NL worden bezocht.

Tijdens de infotage kun je de MultiMaus gratis laten updaten. Dat doen ze ter plekke, duurt maar enkele minuten. Je hebt dan niet te maken met opsturen en wachten.

Binnenkort zal de nieuwe agenda wel op de site komen. Houdt deze link in de gaten :
zie http://www.roco.cc/de/news/infodays/index.html

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Sander Fondse op 04 September 2013, 11:28:30
Vraagje,

ik lees in de tekst van Roco dat ALLEEN de MultimausPRO-centrale en de Z21 gebruikt kunnen worden om de update op de MM te zetten. Ik had begrepen dat de Rode muis alleen maar CV's tot 255 kon programmeren met de oudere centrale (de normale MM-centrale). De update veranderd hier toch niks aan ? Ik had begrepen dat de processor in die centrale 10764 niet in staat was dit te doen.

Dit betekend dus voor mij, met mijn 'normale'  centrale dat ik niks heb aan deze update ?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 04 September 2013, 11:41:28
Sander,

De Rode en Grijze MultiMaus kunnen nu CV's tot 255 programmeren. Roco heeft een update uitgebracht, die deze grens optrekt tot 1024. Dus je kunt dan ook hogere CV's programmeren.

De MultiMaus-Pro en de z21/Z21 staan hier helemaal los van. Hooguit kun je die apparaten gebruiken om de Rode/Grijze muis van een update voorzien. Maar dat wil niet zeggen dat je die ook zelf moet kopen.

De beperking in de 10764 versterker heeft alleen te maken met lezen van CV's. De 10764 is niet beperkt voor schrijven van CV's.

Je hebt zeker iets aan deze upodate als je hogere CV's wilt kunnen schrijven.

Sander Dam
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: tijgernootje op 04 September 2013, 12:29:30
Miis kunnen de berichten uit dit draadje :
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,54103.0.html (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,54103.0.html)
Dan ook hier in worden gemikt ?
Het doel in beide draadjes is toch om iets meer te kunnen doen icm een muis  ;D
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Ronaldk op 04 September 2013, 18:52:29
Uhm... nee florig ;) :D het ene draadje gaat over Sprog en DecoderPro en dit draadje over de update van de muis zelf. Dat het toevallig met programmeren te maken heeft....

Goed over de update: Moet maar eens kijken waar ik dat kan regelen. Hogere cv's programmeren klinkt goed.

Groet Ronald.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: zuylen op 04 September 2013, 19:00:45
Hoe moet ik de update aan de multimuis uitvoeren? Misschien een stomme vraag, maar ik stel hem toch maar.
Andre
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: VAM65 op 04 September 2013, 19:15:35
Zie o.a. het antwoord van Santerdam op pagina 2.

Marco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 03 October 2013, 17:12:39
Op de website van Roco zie ik dat inmiddels de infotage in Nederland zijn ingedeeld.

Dienstag, 03.12., 10-18 Uhr - Bentink Modelspoor           
Mittwoch, 04.12., 10-18 Uhr - Huider Modeltreinen           
Donnerstag, 05.12., 10-18 Uhr - Harlaar Modeltreinen V.O.F.   
Freitag, 06.12., 10-18 Uhr - Modeltrein Express V.O.F.     

Meer details : http://www.roco.cc/de/news/infodays/index.html

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ruudns op 03 October 2013, 19:19:21
 (y)....lekker in de buurt :'( ::)
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Alfred O op 03 October 2013, 19:24:08
Ik ben pas geleden even bij Somberg geweest voor de update.
Terwijl de MM geupdate werd kon ik mooi even in de winkel rondkijken.
Het laatste setje VSM Oostenrijkers afgerekend en met de geupdate MM weer 'op huus an'.

Topservice ! Als je meeleest Barry, nogmaals dank (y)
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 03 November 2013, 19:39:52
Misschien ter verduidelijking en verheldering.

Beide versies van de Z21 centrale kunnen gebruikt worden voor het updaten van de MM van versie 1.02 naar 1.03.

Zie onderstaand antwoord van ROCO


Sehr geehrter Herr,

vielen Dank für Ihre z21-Email-Anfrage! Nachdem die weiße z21 einen Feedback-
Bus-Ausgang ("R-Bus") besitzt, worüber auch die Rückmeldemodule 10787 pro-
grammiert werden können, läßt sich auch die dort angesteckte multiMaus 10810
auf die Version V 1.03 mit dem Z21-maintenance-PC-Tool updaten!

Mit freundlichen Grüßen

Modelleisenbahn GmbH
Ihr Roco Service-Team


Je zou hier uit de conclusie kunnen trekken dat het dan ook zou moeten werken met de oudere interface 10785.
Deze bevat namelijk ook een R-BUS voor het gebruik van de “10787” terugmelders van ROCO.

Uiteindelijk gaat het hier om het schrijven van de nieuwe Firmware naar de MM, net zoals bij het update van 1.0X naar 1.02.

Minimaal is hiervoor nodig artikel 10786 (multiZENTRALEpro) of de hierboven genoemde Z21/z21

Een update conform de update van versie 1.02 is niet beschikbaar op de site van ROCO.
voor de interface 10785.
In mijn optiek een gemiste kans.

Frans
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: rjr op 28 November 2013, 08:37:56
Volgende week maar eens kijken of het binnen de plannen valt om een dagje langs Bentink te gaan voor de update. Is voor mij de dichtstbijzijnde volgens de roco site.

Dag is niet echt ideaal, maar ja, als je de update graag wilt, en zelf de mogelijkheid niet hebt moet je toch wat proberen.

Groet,
Roelco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 28 November 2013, 10:41:28
Reactie van Roco op de vraag of de software misschien ook geschikt gemaakt wordt voor de oudere interface 10785.

"
Dear Mr. ,

thank you for your email-question! The update of the multiMouse
to version V 1.03, based on the serial-interface RS232-technology
would be a completely new software. We ask your understanding,
if by these circumstances we recommend: Please send us your
multiMouse back for "update to version 1.03" via your retailer -
thank you!

With kind regards

Modelleisenbahn GmbH
Your Roco Service Team
www.roco.cc
----------------------------------------------------
Modelleisenbahn München GmbH
Kronstadter Str. 4
81677 München
Firmensitz München, Handelsregister München 159908
zuständiges Amtsgericht München
Geschäftsführer: W.Haböck, R.Weißenbacher 


A good day,

update MultiMause

"Update MultiMouse (red or gray).
Version 1.02 > 1:03
Can be done with the Z21 Black or White z21
and the MultiZentral Pro (Art 10786).
The update can unfortunately not be done with interface (Art 10785).
missed opportunity of ROCO (version 1.00> 1:02 Could that)"
 
Why can the update  not done with the interface 10785
There are many users who use the interface.
Is it possible that there is a version available for the 10785
in the near future
 
In a previous answer you suggests.
That it is possible if there is an R-bus available
"vielen Dank für Ihre z21-Email-Anfrage! Nachdem die weiße z21 einen Feedback-
Bus-Ausgang ("R-Bus") besitzt, worüber auch die Rückmeldemodule 10787 pro-
grammiert werden können, läßt sich auch die dort angesteckte multiMaus 10810
auf die Version V 1.03 mit dem Z21-maintenance-PC-Tool updaten! "

It can not be that hard to make the new firmware in the old software tool (V 1:02 update) available.
"

Ondanks dat het helder is dat je oudere systemen niet eeuwig kunt blijven ondersteunen.
Lijkt mij dat dit wel wat kort door de bocht is.

Gezien op welke wijze de Update plaats vindt.

De nieuwe Firmware wordt over de oude heen gekopieerd, hoe zou dat ook anders kunnen.
Lijkt mij dat alleen de firmware 1.02 vervangen dient te worden door 1.03 in de Update tool voor de oudere ROCO Interface.

Dit zou voor de toekomst kunnen betekenen dat bij een volgende Update ook de MultiZentralePro, of de Z21/z21  niet meer gebruikt kan worden voor het Updaten.
De Multimause 10810, Rood, bij ROCO de vermelding (nog) beschikbaar
De MultimausePro 10812, Blauw, bij ROCO de vermelding niet beschikbaar

ROCO verwacht dat we nu allemaal over gaan naar Z21
Een conclusie kan eenieder zelf wel maken.

Roco geeft op zijn site aan dat er 4 punten zijn waar je kunt heen gaan om de update te laten doen door ROCO op de ROCO info dagen.

Bron ROCO website
"
Dienstag, 03.12., 10-18 Uhr
Bentink Modelspoor           
Loseweg 39                   
7315 BB Apeldoorn
Niederlande
 
Mittwoch, 04.12., 10-18 Uhr
Huider Modeltreinen           
Stationsplein 35             
1703 WD Heerhugowaard
Niederlande
 
Donnerstag, 05.12., 10-18 Uhr
Harlaar Modeltreinen V.O.F.   
Badhoevelaan 53               
1171 DB Badhoevedorp
Niederlande
 
Freitag, 06.12., 10-18 Uhr
Modeltrein Express V.O.F.     
Voorstraat 43-45             
3135 HW Vlaardingen
Niederlande

"
Heel goed van deze ondernemers.

En natuurlijk elke modeltreinen winkel in de rest van Nederland die dit als service aanbiedt.

Op een eerdere mail mocht ik het volgende antwoord ontvangen.
"
Sehr geehrter Herr ,

vielen  Dank für Ihre Email-Anfrage! Das neue Update auf V 1.03 - damit lassen
sich CV´s bis 1024 programmieren oder lesen - ist nur mit der multiZentralePRO
10786/10832 oder der Z21 (10820) möglich. Sofern Sie keines der beiden Geräte
haben, so senden Sie uns die multiMaus mit dem Kurzvermerk "bitte Update auf
V 1.03" über Ihren Händler zu. Wir nehmen das Update auf Kulanz dann kosten-
los vor!

Mit freundlichen Grüßen

Modelleisenbahn GmbH
Ihr Roco Service Team
"

Dit was een net aanbod van ROCO, in onze vereniging zijn ongeveer 20x Multimause in gebruik. plus de exemplaren die men thuis gebruikt.

Door toeval vonden we vorige week een MultimausePro set bij een van de winkeliers in het westen van het land deze dan maar gekocht. hiermee is voor onze vereniging het probleem nu even opgelost.
Moet de updates echter nog wel even doen.

Ach het blijft natuurlijk maar een speelgoed artikel.

Frans
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 28 November 2013, 10:54:01
Enige dagen geleden bij het ophalen van de Software van de MulticentralePro software v1.08 en MM-pro

Wordt de volgende melding gegeven:

"
Malicious Content Blocked
UsrViewBlocked_policy
Location: www.roco.cc/uploads/documents/files/MZP_Update_V108.exe
BLOCK_SCAN
-1
The requested location contains malicious content, identified as CXweb/BadDlod-F and was blocked from downloading.
Return to the page you were previously viewing.
"

De zelfde melding verschijnt ook bij het ophalen van de MM-Pro software

Dit gebeurt bij 3 Virus scanners.

De complete melding gemaild aan ROCO en de gebruikte namen van de virus scannners
 
Wacht nu even op hun antwoord.

Zie net bij de controlle van de ROCO Site dat de software voor de MultimausPro niet meer beschikbaar is.

Frans
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: p.heinst op 28 November 2013, 11:29:23

Frans,

citaat:
Zie net bij de controlle van de ROCO Site dat de software voor de MultimausPro niet meer beschikbaar is.

Bij mij staat deze er nog gewoon op, staat onderaan de blz.
multiZENTRALEpro - Update: "MZP_Update_V108.exe"

Gr Piet
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 28 November 2013, 11:34:56
Piet,

Maar niet van de handregelaar.

"MMP_BootLoader"

Groet frans,
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: p.heinst op 28 November 2013, 11:44:16
Frans,

Je hebt gelijk, staat er niet meer op

Gr Piet
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: p.heinst op 28 November 2013, 11:50:54
Frans,


Als je deze nodig hebt, dan kan ik deze per mail wel even toesturen.
is oude versie maar dan kun je updaten

Gr Piet
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 28 November 2013, 11:53:43
Piet,

Geeft niet, hoop dat de melding in de virus scanners wordt veroorzaakt doordat ze te kritisch zijn er niets mis is met de door Roco beschikbaar gestelde software.

Weet U misschien de laatste versie van de software van de MultimausPro ik heb hier V1.01.

Update software voor de multimaus (Rood) geeft geen melding.

Ik lees net dat u hem nog wel heeft.

Uw voorstel stel ik op prijs

Groet Frans.
 
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: p.heinst op 28 November 2013, 12:07:14
Frans,

de laatste versie van de Multinaus is is versie 1.03  (rode muis)

De laatse versie van de Multimaus pro weet ik zo niet, op mijn muis heb ik 1.04  (blauwe Muis)

Bij de berichten via Beneluxspoor kan ik geen bestand meesturen, dus als deze MMP_BootLoader wilt hebben dan moet je maar even je Email adres sturen, kan op prive mail van mij.

Gr Piet
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 28 November 2013, 12:28:14
Komt er ooit een update voor de multimaus zodat je een lichtkrant tekst op je muis krijgt ?
Dit doet hij nu alleen bij instellingen, maar het zou handig zijn dat dit ook in de bibliotheek kan, zodat je bijv de tekst KOPLOPER in kan tikken, ipv KOPLO
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: zuylen op 28 November 2013, 13:35:16
Waar kan ik mijn Multimuis in de buurt van Amersfoort updaten?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: tothebeach op 28 November 2013, 13:37:56
Zie vorige pagina:
Dienstag, 03.12., 10-18 Uhr
Bentink Modelspoor           
Loseweg 39                   
7315 BB Apeldoorn
Niederlande
 

groet,
Michel
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 28 November 2013, 14:22:43
@Bastard, de kans dat de multimaus een lichtkrant tekst krijgt is ongeveer nul. Het geheugen van de multimaus zit al langere tijd helemaal vol, er is gewoon geen ruimte meer om extra's toe te voegen. Voor de hudige update hebben programmameurs al moeten woekeren met geheugenruimte.

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Chris op 28 November 2013, 14:54:21
Mededeling van Roco

Iedereen die een Multimouse heeft kan naar de Roco digitale dagen komen omdat er dan een complete update op de muis gezet gaat worden.
Dus niet alleen de taal, maar een complete update.
De muis krijgt dan nieuwe functies.

bron : Roco.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: zuylen op 28 November 2013, 15:22:36
Misschien een stomme vraag van mijn kant. Waar worden de Roco Digitale Dagen gehouden? Eh ik zie het nou zelf ook! Stomme vraag van mij.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Remunj op 28 November 2013, 15:25:39
Stomme vraag  ???
Je zou natuurlijk ook de moeite kunnen nemen dit draadje een bladzijde terug te lezen.
Of 3 antwoorden terug te lezen als antwoord op je eigen vraag  :-\


En je hebt het licht gezien  (y)
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 28 November 2013, 22:20:44
@Bastard, de kans dat de multimaus een lichtkrant tekst krijgt is ongeveer nul. Het geheugen van de multimaus zit al langere tijd helemaal vol, er is gewoon geen ruimte meer om extra's toe te voegen. Voor de hudige update hebben programmameurs al moeten woekeren met geheugenruimte.

Sander
Ah, balen! vreet dat zoveel geheugen een lichtkrant tekst ? (bij instellingen is dit wel mogelijk)
Hoeveel geheugen heeft een MultiMaus dan ?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 30 November 2013, 16:06:02
Vandaag kreeg ik een mailtje van MTE met de mededeling dat vrijdag 6 dec. het Roco team aanwezig is voor de update van de multimaus.

Eerder had ik begrepen dat met deze update de multimaus CV's tot 1024 kan programmeren. Tot mijn verbazing lees ik in de mail dat "Na deze update kan de Multimaus ook (enkele) decoders uitlezen.".

Is dit een extra feauture voor de multimaus ? Tot nu toe had ik hierover nog niets gelezen.

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: VAM65 op 30 November 2013, 16:12:48
@santerdam. Dat zou wel heel mooi zijn. Ik ben alleen bang dat die belofte niet kopt. Volgens mij zit de beperking m.b.t. het uitlezen namelijk in de centrale, en niet in de MM zelf. Maar wellicht is er een sluipweggetje. Ik zou daar erg blij mee zijn  (y).

Marco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 30 November 2013, 16:18:11
@marco, Ja ik heb ook altijd begrepen dat lezen met de MM niet zal lukken. Karst heeft dat bovenaan bladzijde 2 van dit draadje uitgelegd.

Het zou wel eens kunnen dat dit een iets te ruime belofte in de mail is.

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Chris op 30 November 2013, 16:19:58
Die info hebben we gekregen.
Ik zal het voor dinsdag nog wel eens extra navragen.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 30 November 2013, 17:02:25
Of misschien bedoelen ze wisseldecoders uitleesbaar  ;)
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: zuylen op 30 November 2013, 17:54:21
Helaas kon ik niet aanwezig zijn in Vlaardingen voor een update van mijn Multimouse. Wanneer kan het weer?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Dennis94 op 30 November 2013, 17:55:13
Hoi allen,

Als ik de maus laat updaten blijven alle instellingen van de loks (adressen enz) behouden

Dennis
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ingenium op 30 November 2013, 17:57:47
Helaas kon ik niet aanwezig zijn in Vlaardingen voor een update van mijn Multimouse. Wanneer kan het weer?

Is het al 6 december geweest dan?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: zuylen op 30 November 2013, 18:16:52
Nou dan kan ik dus niet. Misschien had ik het een beetje onduidelijk geformuleerd.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 30 November 2013, 18:18:25
Alle adressen blijven zoals het was, dat was bij mijn vorige update zo (1.02 geloof ik)
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 30 November 2013, 18:20:05
@dennis : JA, bij de update blijven alle instellingen van de loks (adressen enz) behouden.

@zuylen : zie
Misschien een stomme vraag van mijn kant. Waar worden de Roco Digitale Dagen gehouden? Eh ik zie het nou zelf ook! Stomme vraag van mij.

Sander

Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Alfred O op 30 November 2013, 19:36:55
Je hoeft toch niet perse de MM te laten updaten door Roco/Fleischmann zelf op een infodag ???
Ik was afgelopen zomer bij Somberg en zij bieden ook aan om de MM te updaten.
Op mijn Fleischmann MM staat nu ook de nieuwste versie.
Er zijn toch wel meer winkeliers die dit doen ?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 30 November 2013, 19:41:33
De (Extra) mogelijkheden van de update 1.03

Het programmeren en lezen van CV waardes  in CV 1 T/M  CV 1024.
NL taal pakket is weer beschikbaar. Naast andere talen.

Bron ROCO website dd 30/08/2013
"
Ab sofort können CV-Werte bis 1024 programmiert werden.
Notwendig ist das zum Beispiel bei der Programmierung der High-Tech-Sounddecoder bei Roco:
255 CVs reichen für die vielen Funktionen nicht aus – aber mit dem neuen Update sind sie ganz einfach einstellbar.
Noch viele weitere zusätzliche Möglichkeiten können jetzt mit den CV-Werten bis 1024 komfortabel erreicht werden.
Auch lassen sich die Sprachpakete wieder umstellen.
"

1. Hiervoor is minimaal nodig ROCO  MultiZentalePro (Art 10786), en de MultiMause V1.03.
Deze kan apart gekocht worden inclusief Rocomotion 5.9A1, advies prijs € 219,00

2. De MultiZentralePro met de Blauwe Mause(draadloos) inclusief Rocomotion 5.9A1, niet meer beschikbaar bij ROCO (10832) echter nog wel bij Fleischmann advies prijs € 499,00
Deze kon het al echter nu dan ook de met de Rode MultiMause aan deze centale

3. Of een Lenz centrale met de software versie 3.6 en de MultiMause
Overigens met de Lenz is dit al enige tijd mogelijk met de LVZ100, LV100 en de LH100 met software versie 3.6

3. Nano(-S88) Centrale met de software versie DD 06/24/2013 in combinatie met de MultiMause V1.03.

En het werkt !!!

Met de ROCO centrale 10761,10764 kan wel CV 1 T/M 1024 geprogrammeerd worden, MultiMause V1.03.

De beperking van de versie 1.02 is dat geen CV adressen boven CV 255 kunnen worden gelezen of geschreven.

Andere centrales heb ik niet in mijn bezit, kan er dus geen informatie over verstrekken. 

Mvg
Frans
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: henk op 30 November 2013, 19:55:18
Ja precies, in het uitlezen is dus niks veranderd. Dat kon en kan alleen met de Pro.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ingenium op 30 November 2013, 20:12:12
Ja en nee, zoals ik het lees, kon het niet met de MM aan de Pro centrale, en nu wel. Ik heb wel een Pro (heerlijk ding) maar geen MM om eraan te hangen en te proberen nu uit te lezen.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 30 November 2013, 20:25:03
http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Roco/1-4-0-149408-003003-0-0-0-0-2-0-grp-nl-p-0/ein_produkt.html
Met dit ding kan dus een rode Multimaus ook lezen, (extreem) prijzige optie, Kan je hier Itrain op aansluiten? (ipv Rocomotion?)
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: henk op 30 November 2013, 20:29:12
Met mijn Lenz centrale kan de MM al lang uitlezen. Kennelijk dan nu ook met de Pro.
Maar in de mail van MTE zullen veel mensen lezen dat er nu ook met de 10764 kan worden uitgelezen en dat is dus niet aan de orde.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 30 November 2013, 20:56:03
Lezen, en weer op nieuw lezen van de teksten van de Fabrikanten.
Lees een product beschrijving, wees krities voor je iets koopt.

ROCO verkoopt graag zijn eigen artikelen en doet aan klantenbinding, welke fabrikant niet.

ROCO 10764, 10785 interface van de eerste productie, 10787 terugmelders. MultiMause rood

ROCO 10786 Multicentrale, 10787 terugmelders. MultiMause rood (10810) MultiMausePro Blauw draadloos (10812)

En ik vergat even de wisseldecoder (10775)
Uiteraard alleen met RocoMotion  of  Railroad & Co

Samen vormen ze een goed product, niets op aan te merken.

En niet te vergeten de Z21 reeks producten

Wat ROCO nu mee aan de weg timmert, is al meer als 2 jaar mogelijk met de Lenz set zonder aan een software pakket vast te zitten.

Lenz IP interface in combinatie met ipad enz.

Mvg
Frans
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Tomasso op 01 December 2013, 10:39:31
Dinsdagochtend ga ik eens even langs bentink...
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Automatic-rock op 01 December 2013, 16:55:03
In principe kan je zoals al gezegd die muis daarvoor gebruiken,al zal je dan wel de andere centrale moeten aanschaffen om dat signaaltje op je muis te zien verschijnen.
En dat grapje kost je ergens rond de 200 euro.

Een simpele centrale kost niet zo veel hoor. (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,50563.msg850236.html#msg850236) Als je zelf wat kan solderen ben je voor een paar tientjes al klaar. Dan kan je zo je multimaus aansluiten en decoder t/m cv 1024 lezen en programmeren. Dan moet je nog wel even de multimaus update doen, anders zijn de hoge cv's alleen via de computer te lezen en schrijven.

Ik ga eens bij Brekelmans informeren of zij ook mijn MM kunnen updates, of dat ik moet wachten tot zo'n infodag...
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 01 December 2013, 21:50:26
Waarschijnlijk al algemene kennis.

Bij de LH100 van Lenz zijn er geen beperking betreffende aan te spreken CV  (1 t./m 1024)
Lenz is de LZV100, LZ100 de centrale.
Bij de Nanox(-S88) is dit ook de centrale.

Met andere woorden de Multimause wordt hier altijd gebruikt in de Slave modus.
De beperking van het aan spreken van de CV is hier vast gelegd in de Software van de Multimause V1.02
Met de versie 1.03 is dit op het zelfde niveau gebracht  als de software van de Nanox en de Lenz LZV, LZ. Betreffende het kunnen aanspreken van de CV adressen.

Bij het gebruik van de Multimause aan een 10761, 10764 is de Multimause de centrale
Vandaar ook de tot nu geldende beperking van het kunnen programmeren, lezen, van adressen
boven de CV255 van de Multimause.

Even verwijzen naar.

“Een simpele centrale kost niet zo veel hoor. “
met de huidige Multimause v1.02 kun je hier ook geen adressen boven CV255 aanspreken.
 
 
ROCO heeft nu zijn Multimause eindelijk de zelfde mogelijkheid gegeven als Lenz LZV, LZ en de Nanox(-S88).

Mede door gebruik van de Multimause mogelijk is aan de Z21/z21 zou het niet kunnen programmeren van CV boven 255 ook in deze combinatie een hindernis zijn.

Mvg
Frans
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: rjr op 02 December 2013, 09:17:30

Uiteraard alleen met RocoMotion  of  Railroad & Co


Dit is vanuit roco misschien zo, maar juist omdat het z'n "goedkoop" alternatief is voor velen zijn er ook velen die intussen andere oplossingen bedacht hebben. En dat ook graag met mede gebruikers willen delen waardoor je opeens elk software pakket kunt gebruiken in combinatie met de roco multimuis.
S88 als terugmelders ook gewoon mogelijk is. Ook zijn de muizen van roco prima handregelaars voor verschillende andere systemen, waardoor een eerste investering echt niet weggegooid is als je later toch wat anders zou willen als krachtigere centrale.

Groet,
Roelco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Mudhen op 02 December 2013, 11:51:40
Moet je hiervoor een afspraak maken bij desbetreffende winkel? Blijven alle gegevens aanwezig in de MM of dien ik het een en ander voor te bereiden? Dank alvast.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 02 December 2013, 12:00:43
Is het mogelijk om Itrain en de Multimaus te combineren via dat ene printje van Karst en Wim ?

Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 02 December 2013, 12:42:23
Roelco en andere lezers,

Ik heb hier niet gesproken over wat we allemaal voor oplossingen hebben om met een startset van ROCO in combinatie met andere hardware.
Bv. de Genli met de s88 interface( F. Canada, Pows Site), enz. s88XpressNetli (Wim Ros) en zelfs met de Lenz LI100 interface.
De ROCO Maus2 en de MultiMause in combinatie met de Lenz set, Nanox(-S88), en alle andere centrales zelfbouw of gekocht.

Ik heb alleen verheldering willen geven over de beperkingen van de Maus2 en de Multimause, welke voortkomen uit de software in deze handregelaars.

Ik ben geen voorstander van koppelverkoop zoals door ROCO gedaan wordt met de besturing systeem.
Maar wat men gebruikt is een keuze van elk persoon of vereniging

Bedenk dat een startset van ROCO uitgebreid met de Genli en de S88 interface van Paco, s88XpressNetli Wim Ros.
Ongeveer op een zelfde kostprijs uit komen als een besturing set van een andere producent

Deze kennen de beperkingen niet van de ROCO centrale (MultiMause).

Deze draad ging over het updaten van de ROCO MultiMause en de verwachting wat we er (meer) zouden kunnen.

Nog een keer het gevonden antwoord op de ROCO site

Je kunt nu met de MultiMause (rood V1.03) CV adressen lezen en schrijven vanaf CV1 tot en met CV1024.
Een er worden weer verschillende taal; pakketen aan geboden

Kan mij niet aan de indruk ontrekken dat dit ROCO op dit moment goed uitkomt, want hij is ook aan de nieuwe Z21/z21 centrale interface te gebruiken als regelaar.
Zou toch storend zijn als de verkoop van de Z21/z21 stagneerde doordat op verschillende site bekent werd gemaakt dat je met Z21/z21 in combinatie met de MultiMause geen cv boven de 255 kunt programmeren niet ?

Om discussie hierover te voorkomen met de software versie 1.03 is dit dus wel mogelijk in combinatie met de Z21/z21, bevestigd door ROCO voor wat dit waard is.

Door deze software update is de gebruikswaarde binnen mijn vereniging TCM verdubbeld hiervoor dank ROCO.

In mijn voorgaande berichten heb ik hiervoor 2 keer de vraag moeten stellen aan ROCO.

Het eerste antwoord was niet correct, Je kunt hem niet updaten met de interface(10787), overigens deze was al aangekondigd in 2000 en leverbaar in 2004? Misschien nog wel later.
Was RocoMotion 5.5 niet het eerste software pakket wat mee geleverd werd we zijn nu blijven stekken op 5.9 A1,  Railroad & Co is nu bij versie 8 aan gekomen in 3 versies.

Het updaten kan allen gedaan worden met de MultiZentralePro (10786) of de Z21/z21

Het tweede antwoord voelde men zich schijnbaar toch iets schuldig, gezien het feit dat ik ze mocht opsturen naar ROCO voor een kosteloze Update,
Bij inventarisatie binnen mijn vereniging 45 exemplaren.
We hebben hiervan om verschillende reden geen gebruik gemaakt, toch maar de dure oplossing gekozen door het aankopen van een MultizentralePro set in Badhoevedorp.

Dank mede forum gebruiker Piet voor het beschikbaar stellen van de Software welke op de ROCO /Fleischmann Site al niet meer beschikbaar is (MMP_BootLoader.exe).

Artikel is nog leverbaar bij Fleischmann (866702 en 686703) echter nu al geen ondersteuning meer, niet netjes ROCO/Fleischmann.
Hoelang zal de MultizentralePro(10786)  nog te koop zijn?
Uiteraard weet ROCO hierop het antwoord.
 
ROCO de leverancier van zeer mooie modellen en aanverwante producten, welke artikelen soms vergruist worden op verschillende Site voordat we ze van dicht bij hebben kunnen bekijken of in de hand gehad hebben.

Wij bij TCM gebruiken de MultiMause met veel plezier, ondanks zijn beperkingen nu dan met de V1.03, echter wel aan een Lenz centrale en LH100, Lenz Booster, wissel decoders, terugmelders, Pows Boosters CDE, Servopoints, RS8, Genli interfaces, LDT keerlus modules

Iedereen veel bouw en rij plezier met zijn keuze van aansturing en rijdend materiaal.

En wederom
“Ach het blijft natuurlijk maar een (duur) speelgoed artikel.”

Mvg
Frans
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ronald1956 op 02 December 2013, 12:46:01
Zijn er problemen te verwachten als er straks muizen die wel geupdate zijn en muizen die nog met de oude software werken samen gaan werken bv. bij gekoppelde module banen ?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 02 December 2013, 12:50:52
Tot nu toe zijn er geen problemen geconstateerd bij gemengd gebruik van de versie v1.02 en v1.03.

Zou persoonlijk de v1.03 altijd als master gebruiken.

De grootste wijzeging zit in het kunnen lezen schrijven van Cv 1 t/m Cv1024, programmeer modus

mvg
Frans
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: rjr op 02 December 2013, 13:03:27
Is het mogelijk om Itrain en de Multimaus te combineren via dat ene printje van Karst en Wim ?

Als Itrain lenz ondersteund, en dat doet die volgens mij, dan zou het geen enkel probleem moeten opleveren.

...
Bedenk dat een startset van ROCO uitgebreid met de Genli en de S88 interface van Paco, s88XpressNetli Wim Ros.
Ongeveer op een zelfde kostprijs uit komen als een besturing set van een andere producent

Dat ben ik toch echt niet met je eens. Heb zelf 2 roco MM's en die hebben me eigenlijk 2 keer niets gekost.
Beide uit een startset.
Eerste set was een volledige startset. lok, aantal personen wagens, rails en MM van roco.
Ging mij om de lok, en de prijs voor de complete set was goedkoper dan als ik een soortgelijke lok los zou kopen. Dus de wagens en de MM waren eigenlijk gratis. Lok was daarbij ook nog eens digitaal. En de losse lok zou dat niet zijn geweest.
Later op een beurs nog een keer zelfde lok type ( ander nummer ) gekocht met decoder voor ongeveer dezelfde prijs als de volledige set ruim 1 jaar eerder.
Tweede set was lok met rails en MM set. (wagons waren los verkocht ) Set gekocht om de lok. En een soortgelijke lok los
koste me net zo veel als nu de gehele set. Dus de MM gratis.

Dus heb ik nu eigenlijk 2 MM's die me helemaal niets gekost hebben. Vervolgens z'n losse interface gekocht, en dus voor een kleine 4 tientjes heb ik een compleet digitaal systeem wat via de computer automatisch rijden kan.

Enige nadeel van deze combinatie is dat je voor een update elders terecht moet. Want die hogere CV's kunnen programmeren is wel een must met de nieuwe roco sound loks. Maar daar kom ik ook wel overeen zonder z'n duur nieuwe versie van roco te moeten aanschaffen.

Als de planning goed gaat is dat morgen geregeld in Apeldoorn :).

Groet,
Roelco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: henk op 02 December 2013, 13:28:20
Bedenk dat een startset van ROCO uitgebreid met de Genli en de S88 interface van Paco, s88XpressNetli Wim Ros.
Ongeveer op een zelfde kostprijs uit komen als een besturing set van een andere producent

Geef dan eens een voorbeeld van een systeem met dezelfde mogelijkheden voor de prijs van een MM plus s88XpressNetli?  ???
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: FHJ Seller op 02 December 2013, 15:14:38
De kern van de zaak is niet hoe goedkoop je eigen systeem hebt samen gesteld.

Hoe gaat ROCO om met toch wel prijzige digitale componenten, garantie en ondersteuning.

Levering 10787 interface ongeveer 2004 +/- € 200,00
vervangen door de 10786 ongeveer te kopen voor +/- €200,00
De uitgebrachte MultizentralePro set +/- €500,00 Nu al niet meer ondersteund.

Ik heb hier nog een MultiMaus v1.00, ja echt was een van de eerste kopers van het nieuwe systeem.
Deze kan niet worden geupdate, Antwoord van ROCO Koop maar een nieuwe set.
De versie 1.01 zat vol fouten, dus maar snel een Update naar 1.02 hiervoor moest wel de interface 10787 beschikbaar zijn.
En nu de update v1.03 nagenoeg gelijktijdig met het uitbrengen van de z21 startsets, mogelijk met als reden het kunnen lezen en programmeren van de CV boven de 255 met de Z21 wel kan.
Dit was trouwens mogelijk via een omweg als de decoder leveranciers dit verwerkte in de firmware van de decoder (Cv 96 t/m Cv 99)

En niet te vegeten 10761 eerste levering met vast snoer, niet bestand tegen sluiting die lang duurde
al gauw vervangen door in ander uitvoering onder het zelfde nummer, met voedingsplug.
de10762 booster gelijk de 10761 kwaliteit.
Opgevolgd door de 10764 welke een zwaardere uitgevoerde eindtrap heeft en
de booster 10765 met zwaardere eindtrap.

Ik heb er hier nog wel een aantal defecte liggen allemaal met een uitgebrande eindtrap.
Repareren niet de moeite of onmogelijk.
Ik weet het je koopt ze gemiddeld voor €25.00 op Ebay, Marktplaats, beurzen  enz.
Een complete startset voor €75-100 inclusief trafo de ROCO uitvoering, de Fleischmann uitvoering zie je eigenlijk niet.

Nooit afgevraagd waarom ze zo goedkoop worden aangeboden?
Een startset van +/- €200,00 verkoop
Uit elkaar gehaald
Digitaal systeem  €75-100
Lok €75-100
Wagons €50-75
Is al meer dan de verkoop prijs van de startset
Rails set €25
Er zijn zelfs handelaren die de lege verpakking nog verkopen voor €25

O ik heb de z21 ook al gezien voor €189,00 tot €219,00  doe de lok en de wagons enz. er bij
van bovenstaand voorbeeld.
De set heeft zijn geld op gebracht.
Komende uit een startset van +/- €399.

Ik geef ze geen ongelijk hoor, handel is handel en tevreden klanten toch.. 

Niet vergeten koop je nu een startset met de z21 voor +/- €350,00 en je bezit niet een Ifone, Ipad.
of die je bezit wordt niet ondersteund, moet deze nog wel even worden gekocht +/- 100,00.

Is er al een uit gebreid systeem dan kun je volstaan met een z21 uit een startset maar deze is net zo beperkt als een 10764 centrale.

Bevalt de z21 is de verwachting van ROCO dat je gaat update naar de Z21 Set € 399,00
en als herbeginner een Startset met Z21 €500,00 

Even opgezocht de z21 mist al die leuke uitbreidingen van de Z21 heeft allen een terugmeld bus(10787) en 2 Xpress_net (MultiMause) aansluitingen.
Je krijgt er wel een router bij.
Web site ROCO

Die z21 Version für Einsteiger (weiße Box, kleines z bei z21) verfügt über die gleichen Features wie die Z21 für Experten,
nur bestehen kleinere Anschluss- und Konfigurationseinschränkungen. So entfallen LocoNet, CAN-Bus, eine X-Bus-Buchse,
er Sniffer-Bus, die Programmierendstufe und der Programmiergleisausgang sowie die Gleisspannungseinstellung.
Einfach aufbauen und mit Ihrem Smartphone oder Tablet-PC abfahren – auf ein faszinierendes Hobby und ein einzigartig neues Fahrerlebnis mit z21.

Ik persoonlijk zou dan gaan voor de Z21
Toch maar niet, ik heb Lenz met de USB IP interface, Ipad, Ifone en bestuur mijn N-baan al 2 jaar met deze artikelen. en Koploper net als de Club-baan
Ja wij TCM hebben Paul  Haagsma  wel een donatie gedaan al is dit al weer enige tijd geleden.     

Ik hoop dat de Z21/z21 een succes wordt voor alle gebruikers, dan blijft ROCO ten minste ondersteuning geven voor dit systeem.
De kreet “Voorbereid voor de toekomst” wordt door ROCO mijn inziens wel eigenlijk erg makkelijk gehanteerd bij elke nieuwe aankondiging.

Het is dan jammer voor alle gebruikers van de wat oudere systemen die het zelf maar moeten uitzoeken.

Goedkoop kan uit eindelijk wel duur uitpakken als er geen ondersteuning meer is.

ROCO wisseld wel erg makkelijk van toeleverancier:
Lenz Digital 1 systeem
HKE Decoders en Multimause Systeem
ESU decoders (SOUND)
ZIMO decoders (SOUND)
Uhlenbrock decoders (wisselstroom locs)
Z21/z21 ?

En als een systeem je voldoening geeft hoef je natuurlijk niet mee te gaan met de nieuwste ontwikkelingen van een producent.

Uiteindelijk gaat het om de totaal gecreëerde model illusie en niet waarmee je die verwezenlijk hebt.
En dat mag toch wat kosten.

En wederom
“Ach het blijft natuurlijk maar een (duur) speelgoed artikel.”

Ik gebruik de Lenz Set 100 +/- €355
Interface USB und Ethernet Interface  +/- €129, 00
Of de lenz set 90 met draaiknop  +/- €249
Nieuw Lenz set 01 +/- €129.00

INTELLIBOX II +/-€369 kun je de S88 modules blijven gebruiken
Zelfbouw van de NANOX-S88 van Paco  -/+ € 100,00

En als een systeem je voldoening geeft hoef je natuurlijk niet mee te gaan met de nieuwste ontwikkelingen van een producent.

Uiteindelijk gaat het om het totaal gecreëerde model baan  illusie en niet waarmee je die verwezenlijk hebt.
En dat mag toch wat kosten?

En wederom
“Ach het blijft natuurlijk maar een (duur) speelgoed artikel.” de model Baan

Mvg
Frans
 
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ingenium op 02 December 2013, 15:21:00
Wat wil je nou eigenlijk?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: henk op 02 December 2013, 15:27:54
Nou, da's een heel verhaal.  ;)
Maar ondertussen kun je voor pakweg €120 een compleet systeem van MM, computerinterface en terugmeldaansluiting aanschaffen. Er is niks met dezelfde kenmerken dat financieel maar in de buurt komt. De 10764 is nu ook weer niet zo uitzonderlijk kwetsbaar en wat valt er verder nog aan te ondersteunen? Desnoods hou je er eentje in voorraad.

Ben je de beperkingen zat, dan kun je de MM ook nog aan iedere set met een Xpressnetaansluiting koppelen (Lenz z21, Z21, zelfs dat Hornby ding) en met de update dan weer wat meer mogelijkheden.

Hier inmiddels ook een Lenz hoor. Handig, die 5A stroom, scheelt een booster(overgang), maar verder gewoon met de MM en die S88lidinges. Toch maar eens de MM updaten.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Mudhen op 02 December 2013, 17:32:03
Moet je hiervoor een afspraak maken bij desbetreffende winkel? Blijven alle gegevens aanwezig in de MM of dien ik het een en ander voor te bereiden? Dank alvast.

Is er ook toevallig iemand die antwoord weet op mijn vraag? Thx, zie door de bomen het bos niet meer haha
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Tomasso op 02 December 2013, 17:33:35
Nee, ja en nee. ;D
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 02 December 2013, 17:38:03
@mudhen,

Of je een afspraak moet maken, zal waarschijnlijk per winkelier verschillen. Bij sommigen kun je zo binnenlopen, bij anderen hangt een bordje "behandeling alleen op afspraak" - net als bij de tandarts. Of je moet een nummertje trekken - zoals bij de slager.
Mocht de mail van MTE kloppen dan adviseer ik om rond 06:00 in je slaapzak voor de deur te gaan liggen, anders kom je die dag de Voorstraat niet meer in.

Je andere vraag wordt op de vorige pagina 2x beantwoord.

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: rjr op 03 December 2013, 13:49:10
Net een update laten uitvoeren. Zonder afspraak, even snel tussendoor. Stelt niet zo veel voor z'n update uitvoeren. Ze vragen even welke taal, als je dan niet voor Nederlands kiest vragen ze het je nog een keer met duidelijk aangeven welke talen je dan krijgt als je Engels wilt, maar ook die is wel beschikbaar.
En daarnaast even staan kijken naar de nieuwste technieken in modelspoorland.
Zowel hoe het er in het "Model"echt uit ziet, als hoe het er uit ziet in bedrijf.
Maar ook even op een scherm gekeken naar de technieken er achter.
Wel flink sparen voor z'n model.

Maar beide MM's waren zo van een update voorzien. Enige voorbereiding, ze thuis in de tas stoppen zodat ik ze niet zou vergeten :).

Roelco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: vrijbuiter55 op 03 December 2013, 14:10:08
Frans.

Kijk deze maand eens in de RH, achteraan.
Daar staat een mooi systeem in ,ik ken het al veel langer,  analoog en digitaal door elkaar heen, nooit geen gezeur en je hebt de kosten zelf in de hand.
Ben al meer dan veertig jaar trouwe Roco fan, maar gaat miv. volgend jaar drastisch minderen door die rare prijspolitiek van hun.

En z21 is gewoon van Zimo, voor zolang als het duurt, komt er morgen weer een andere electronicaboer dan is het ook voor hun exit.
Ze weten daar in Oostenrijk van gekheid niet meer wat ze doen.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: henk op 03 December 2013, 14:33:56
 ??? ???
Roco heeft al 15 jaar een maussysteem. Vanaf de eerste Lokmaus 2 is alles grotendeels uitwisselbaar geweest. Je prikt een MM net zo gemakkelijk in een oude 10761 als in de Pro. De beste instapper van allemaal voor weinig geld te scoren. Dus ook leuk gebleken voor allerlei knutselprojecten.

Alleen is de markt veranderd en een deel van de hobbyisten wil meer. In plaats van de zoveelste uit de krachten gegroeide gameboy is men op de kar van Zimo gesprongen en heeft de tabletroute aangedurfd. Maar wel met Loconet en Xpressnet als aanslutingen, zodat je die MM nog altijd kan inprikken. Als de Z21 aanslaat, dan kan dat met de nodige updates weer een hele tijd mee.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: rjr op 03 December 2013, 15:09:04
Ja, en zelf heb ik geen tablet, en ben ook niet van plan er 1 te kopen, maar de bediening vandaag in de winkel zag er wel mooi uit. Zeker voor de generatie die opgroeit met die dingen zal het kunnen aanspreken. En voor mij zonder tablet?, ik kan gewoon mijn oude, maar weer up-to-date-zijnde MM blijven gebruiken :).

Roelco

PS, mochten er mensen zijn die de muizen van roco echt waardeloze dingen vinden en ze in de prullenbak willen gooien, geen mij even een berichtje, ik lever in dat geval graag die prullenbak aan :).

Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Chris op 03 December 2013, 15:48:51
Het uitlezen van decoders is dus inderdaad foutief geleverde info aan MTE.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Bert_Apd op 03 December 2013, 16:38:15
PS, mochten er mensen zijn die de muizen van roco echt waardeloze dingen vinden en ze in de prullenbak willen gooien, geef mij even een berichtje, ik lever in dat geval graag die prullenbak aan :).

En Roelco, als je prullebak vol mocht zijn dan heb ik nog wel een reserve-prullebak  (y)  (y)

Groetjes,
Bert,

die zijn MM vanochtend ook heeft laten updaten ;)

PS: Ik heb vanochtend iemand een Z21 zien kopen, hij kwam mij ergens bekend voor.... ;) (y)
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Karst Drenth op 03 December 2013, 17:46:04
 ;D
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 04 December 2013, 00:40:51
Karst ?
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: KoploperMau op 04 December 2013, 02:14:59
Stort je wereld in elkaar, Bastaard? ;D
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: ZwolsBas op 04 December 2013, 21:17:20
Juist niet, Ben benieuwd of er nieuwe dingen mogelijk zijn  (y) ;D
Zit nog steeds uit te zoeken welke centrale voor mij het beste is (Itrain half automatisch en automatisch) en losse muizen bedienbaar en niet al te duur :)
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Alfred O op 05 March 2014, 20:32:24
Zojuist via een DSO topic gezien dat er Roco nu V1.04 op de site heeft staan.
http://www.roco.cc/de/service/downloads/multimaus/index.html

Citaat
Anmerkungen:
Ihre multiMAUS Einstellungen, sowie die Einträge in der Lokdatenbank bleiben auch nach dem Update erhalten.
An der multiMAUS können Sie unter Menü: „Einstellungen“ - Untermenü „Infos“ - Untermenü „Software“ die aktuelle Version erfragen (z. B. V 1-00).

 
Für viele multiMAUS-Anwender gibt es keinen Grund ihre multiMAUS mit diesem Firmware Update zu aktualisieren. Die Version V1.00, die seit Produktionsbeginn ausgeliefert wird, läuft stabil.

Wer jedoch ein anderes Sprachenpaket haben möchte, oder Probleme mit folgenden Punkten hat, der sollte auf die neue Version updaten:

Sie wollen Dekoderfunktionen F13 bis F20 ansprechen (sofern Ihr Dekoder dies unterstützt und diese belegt sind).
Sie haben Probleme manche Dekodertypen von Fremdherstellern zu programmieren.
Sie haben mehr als 10 Rückmeldemodule 10787 im Einsatz.
Sie bekommen beim Programmieren im POM-Modus mit der LENZ Zentrale die Fehlermeldung "ERR1" an der multiMAUS.
Obwohl keine Rückmeldekontakte betätigt sind, blinken Blöcke in Rocomotion sporadisch rosa (belegt) auf.
Falls einer dieser Punkte für Sie zutrifft, empfehlen wir Ihnen das Update auf V1.04.
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: rjr op 06 March 2014, 08:52:18
Vroeg me al af wanneer de volgende versie kwam. Er valt met de huidige 1.03 wel te werken, maar zitten wel wat eigenaardigheden in.

Dus maar weer gaan kijken hoe we de muizen weer geupdate krijgen. Er is niet elke week ergens een roco dag om het te laten doen.

Roelco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: zuylen op 06 March 2014, 09:27:28
Kun je je multimuis ook tijdens Ontraxx laten updaten? Dan neem ik hem er graag naar toe!
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: santerdam op 06 March 2014, 10:29:34
... Er valt met de huidige 1.03 wel te werken, maar zitten wel wat eigenaardigheden in. ....
Roelco, heb je een overzicht(je) van die eigenaardigheden in 1.03 ?

Sander
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: rjr op 06 March 2014, 10:47:57
Een aantal van de hierboven genoemde problemen loop ik ook tegen aan:
F13 en hoger werken niet/raar,
POM programmeren geeft fouten. (heb Lenz )
Programmeren van decoders doet niet altijd wat hij moet doen.

Heb verder de Engelse versie er op laten zetten, en daar lijken wat taalfoutjes in te zitten. Of bewust op bepaalde punten de text afgekort om ruimte te besparen? Heb ze niet genoteerd, want ben uitgegaan van het laatste, en dat werkt op zich wel, komt alleen wat minder netjes over. Zou even na moeten zoeken waar dat precies zit.

Roelco
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: henk op 06 March 2014, 12:00:50
De Nederlandstalige versie 1.03 bevat ook wat vreemde taalkundige vondsten. Inderdaad zijn bepaalde teksten korter geworden, dus het zal wel de bedoeling zijn.
Hier ook Lenz, dus maar eens ergens laten updaten. Zou dat op Ontraxs kunnen?  ???
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Alfred O op 06 March 2014, 19:38:39
Tijdens het updaten werd mij ook gevraagd welke taal, nou laat maar mooi op Duits staan.
Das vertalen von Deutsch auf Holländisch geht niet altijd goed, nah :-* ;D
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: Rinus H0 op 12 March 2014, 22:13:16
Ik zat ook op de update pagina bij Roco te kijken, beetje off topic, maar;
Helemaal onderaan de pagina staat een update; Rocomotion Software - Upgrade v.5.9 A1: "Rocomotion_59_A1.zip"
Zelf ben ik in het bezit van Rocomotion Version 5.9 A1.
Is deze update op de Roco pagina nu een update NAAR mijn versie of een noodzakelijke update VAN mijn versie?
Weet iemand dit toevallig?

mvg
Martijn
Titel: Re: Update van Roco Multimaus
Bericht door: schillet op 13 March 2014, 08:09:21
je versie is up-to-date; bij updates worden altijd de nieuwe versie nummers vermeld....