BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: WWestley op 31 August 2013, 17:33:13
-
Ik ben dus bezig met het opzetten van mijn Multi Gate Terminal baan gevestigd in de Ardennen. Hier in zal dus ook een kleine hoek komen voor enkele wagons met boomstammen en een houtzagerij. Een van onze dorpelingen was dus even aan het snoeien geweest en ik zag een mooie tak. Wanneer ik vergelijk met de lengte, diameter en de beschikbare laadruimte op een Rongen wagon en ook op een vrachtwagen kom ik uit op max drie stammen. De stammen zij dus 20cm lang.
Ik ben dus vanmiddag even aan het zagen geweest en ook de bekende inkepingen gedaan die men in het bos ook doet. 4 stammen is denk ik teveel als ik mij de auto ladingen kan inbeelden.
(http://i1175.photobucket.com/albums/r623/erescesar/SAM_1247_zps736410ad.jpg) (http://s1175.photobucket.com/user/erescesar/media/SAM_1247_zps736410ad.jpg.html)
(http://i1175.photobucket.com/albums/r623/erescesar/SAM_1248_zps769cbd73.jpg) (http://s1175.photobucket.com/user/erescesar/media/SAM_1248_zps769cbd73.jpg.html)
Ik hoor graag
Wim
-
Wat is het gewicht van zo'n boomstam?? gewicht is bepalend voor het laad vermogen van je waGEN.
-
Nou Wim, voor dikke bomen is de rongenwagen vol met drie bomen, maar er worden ook dunne bomen gezaagd en vervoert op rongenwagens. Vaak in meerdere stapels per wagon. Kijk eens naar het stuk op sleutelspoor (http://www.sleutelspoor.nl) onder "Projecten", "Wagonlading", "Boomstammen".
Alle maten en soorten komen voor. Ik ben benieuwd naar je resultaten als het op de wagons zit (y).
-
Wim,
Een leuk idee en die boomstammen zien er goed uit. Toch even een tip :
Vers hout uit de natuur is levend en zit ook nog eens vol met leven. In het hout wemelt het met allerlei beestjes, larven, eieren en kiemen. Het is beslist nodig dat levend spul voor eeuwig stil te zetten, voordat je het op je baan verwerkt.
Het beste kun je beginnen de takken in de magnetron te leggen en dan even goed door te stoken - kies maar gewoon 2-3 minuten op vol vermogen, poosje laten afkoelen en dan weer 2-3 minuten vol vermogen. Herhaal dat enkele keren. Ga in ieder geval door tot het echt echt helemaal droog is.
Sander
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/19__IMG_2099.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/19__IMG_2099.jpg)
en de rest op www.sleutelspoor.nl
-
Wat je ook kunt overwegen is het gebruik van zoethout van de ambachtelijke snoepwinkel.
Stokjes die ik heb gekocht heb ik in 3 delen gezaagd, en op de wagen liggen ze dan zoals te zien op de wagen links op de foto onder.
Van dat type heb ik er 2, Piko 54331, een rongenwagen die speciaal voor houttransport is gebouwd. De mijne is bruin met aluminiumkleurige rongen, Piko heeft de wagen ook in het DB Cargo-rood uitgebracht en in het bruin van de SNCF (en misschien nog wel meer).
Foto daaronder is van een dergelijke wagen in Emmerich, toen daar nog hout werd gelost.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_6413_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_6413_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DB_Roos_15_04_06.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DB_Roos_15_04_06.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Foto_222.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Foto_222.jpg)
Weet je ook waar ik de inspiratie vandaan heb!