BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: mmhajvth op 18 July 2007, 12:55:19
-
Beste medemodelspoorders,
Ik heb een vraag!
Ik heb een OM32 serial van Leon van perlo. En die zou ik graag op mijn computer willen aansluiten. Ik ben reeds een heel eind gekomen...
Alles is namelijk aangesloten zoals hoort en ook de verbinding met de computer via een werkende compoort is in orde.... Maar!
Nu ik met het configuratie programma van leon wil instellen wat er aan welke poort van de OM 32 hangt vind het programma dat wanneer ik mijn compoort wil instellen "fout bij openen compoort"
Als ik mijn BPS wil uitzetten klapt het programma er uit, want hij vind dan dat er al contact is met mijn compoort.
En als ik op test druk zegt hij "selecteer comunicatie poort".
Ergens zit er dus iets niet goed maar wat???
Wie kan me verder op weg helpen?
m.v.g.
Mark
-
Hoi Mark,
Werk je met Windows XP? Dan is de compoort niet rechtstreeks te benaderen door het programma. Je kunt extra software downloaden om de compoort wel direct aan te spreken, maar dat is allemaal nogal gammel.
Succes,
Tjalling
-
Mark,
Schrijf je even in bij Dinamousers. Daat staat de oplossing voor je probleem beschreven.
-
En waar vinden we die ?
En kan de oplossing niet hier bescheven worden ?
Erik.
-
@ Geoffrey
waar kan ik het vinden dan?
ik heb bij google gezogd en op de site van dinamo geken, maar ik kon het niet vinden.(misschien hebt ik er domweg overheengekeken)
@tjalling
thanks, blij dat het in ieder geval niet aan mijn compoort ligt.
m.v.g.
Mark
-
Dit is een besloten groep waar je alleen lid van kan worden als je daadwerkelijk een product van Dinamo hebt en dus geregistreerd staat bij Leon.
Via Leon moet je jezelf ook inschrijven.
-
Ik heb inmiddels een mailtje doen uitgaan naar Leon.
In de hoop dat hij me verder wil helpen.
Bedankt!
m.v.g.
Mark
-
Hoi Mark,
Werk je met Windows XP? Dan is de compoort niet rechtstreeks te benaderen door het programma. Je kunt extra software downloaden om de compoort wel direct aan te spreken, maar dat is allemaal nogal gammel.
Succes,
Tjalling
Bij mij werkt het zonder problemen op een XP bak, programmaatje van Leon is niet zo erg ouderwets dat het dos is, gewoon een mooi windowsprogramma.
MVgr,
Hans
-
@Hans,
Mijn reactie was idd erg snel, alleen gebasseerd op de melding die ik tegen ben gekomen met een oud DOS-programma. Ben eigenlijk wel benieuwd wat dan wel de oorzaak is van deze melding.
Groet,
Tjalling
-
@mark
Nog een klein vraagje, gebruik je daadwerkelijk de compoort of gebruik je een omzetter via USB?
-
Nee ik heb speciaal voor dit werk een super oude nog op ruwe olie gestookte PC in een houten kast op zolder, met 2 Male sub D compoortstekkers :D
Maar inderdaad Op mijn kamer knutselen is er niet bij want dat is allemaal USB 2.
Hoezo?
m.v.g.
Mark
-
Ik heb het wel allemaal aangestuurd via de USB.
Ik moest wel bij de eigenschappen van de compoort aangeven dat het een USB poort was anders vond hij deze niet.
-
Ik heb inmiddels een mailtje doen uitgaan naar Leon.
In de hoop dat hij me verder wil helpen.
Hallo Mark,
Aansturen van de OM32 vanuit XP via een USB-Serial converter gaat normaliter probleemloos als je de bij de converter behorende driver hebt geinstalleerd. Je moet alleen wel zorgen dat alle andere programma's die de betreffende com-poort kunnen adresseren niet actief zijn, dus OOK Koploper niet. Alleen de communicatie van Koploper sluiten helpt niet, want Koploper houdt dan toch de com-poort bezet. Helemaal afsluiten dus.
Ik he je via je privemail ook een antwoord gestuurd, maar ik krijg nu een foutmelding op dat mailadres zodat ik het via deze weg ook maar even probeer.
Met vriendelijke groeten,
Leon
-
Met het programma in onderstaande link kun je zien welk proces/programma je COM-poort in gebruik heeft (en meer).
http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/utilities/portmon.mspx (http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/utilities/portmon.mspx)
Fout bij openen COM-poort is meestal de melding die je krijgt als de COM-poort door een ander programma of proces in gebruik is.
Groetjes,
Dave
-
Beste Leon,
Ik heb inmiddels toch een mailtje van je mogen ontvangen, ik weet niet hoeveel je er had gestuurd maar er is in ieder geval 1 E-mail aangekomen. ;)
Aan Dave en Leon.
Heel erg bedankt voor de reeds geboden hulp. Ik ga er zo snel mogelijk mee aan de slag! Echter zit ik momenteel in een grote verbouwing van ons huis waarbij het complete dak en plafonds vervangen worden. Het zal dus even een weekje duren voordat ik weer instaat ben een PC op mijn baan aan te sluiten.
Ik zal tegen die tijd zeker van me laten horen in dit draadje wat de vorderingen precies zijn.
m.v.g.
Mark
-
Mocht je dan nog steeds problemen ondervinden mag je mij ook wel mailen of PB'en. Ik heb dit gevecht een tijdje terug ook uitgevochten en ík heb gewonnen ;)
-
Tnx Peter!
Ik zal het ter zijner tijd zeker laten weten hoe het gaat.
m.v.g.
Mark