BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: vleesman op 27 August 2013, 01:15:57

Titel: Uhlenbrock loconet: wissels reageren op terugmelder
Bericht door: vleesman op 27 August 2013, 01:15:57
En dat is niet de bedoeling  ;)

Ik ben bezig met een proefbaan om loconet in combinatie met koploper onder de knie te krijgen. Ik heb een IB II en 2x een terugmelddecoder 63320 en 1x een wisseldecoder 63410 - alles uhlenbrock loconet. Op zich moet ik zeggen dat het me allemaal heel erg mee valt maar ik loop nu even tegen een probleem op dat ik niet begrijp. het doet zich ook voor buiten koploper dus het is iets dat in de centrale geregeld lijkt te worden. Even een beetje een beschrijving:

En dan nu het probleem: als ik over de secties van de 2e terugmelder rijdt (8 zitten er op 1 en 2 op 2) dan reageren de wissels en schakelen een ander spoor in. Ik kan wel in de laatste sectie voor de wissels stoppen, de wisselstraat aangeven en het goede spoor oprijden als ik dat voor de laatste sectie doe wordt dat alsnog overruled.

Ik weet dat de terugmelder in principe een solenoid kan triggeren maar de betreffende CV waarde is 0 en ik heb dat ook niet ingesteld.  Ik heb module 2 ook module 2 genoemd (cv 0) en de CVs 1-8 hebben andere waarden dan die van melder 1 (koploper bevestigt dat de melders signaal geven).  Het is begonnen met het toevoegen van melder 2 .Waar kan dit nou aan liggen of waar moet ik het probleem zoeken?
Het is toch niet zo dat ik de modules moet doornummeren 1,2,3 (ik heb nu wisseldecoder 1 en melder 1,2) ook de CV waarden van de aansluitingen van de wisseldecoder hoef ik toch niet over te slaan in de melder (bijv wissel X heeft CV waarde 3 dan moet ik sectie Y niet ook 3 laten roepen).

Welke loconet/uhlenbrock specialist kan me verder helpen. Is er ook een CV waarde om je terugmelder op fabriekswaarde terug te zetten?

Alvast hartelijk dank
Titel: Re: Uhlenbrock loconet: wissels reageren op terugmelder
Bericht door: michel-zeeland op 27 August 2013, 08:59:58
Hallo Vleesman,

het is mogelijk om met deze switch decoders te laten reageren op bezetmeldingen, dit naast de normale rood/groene knop op je IB. Het zou zo kunnen dat bijvoorbeeld een bezetmeldsectie 10, wissel 2 doet bedienen. Eea is te zien, als je de LNCV21 t/m 60 eens gaat bekijken.

De waarde die je dan te zien krijg op je IB, moet bestaan uit een aantal cijfers. Het gaat nu even over het laatste, bijvoorbeeld bij LNCV21 lees je 71, dit betekent dus dat de eerste output op je decoder wisselnummer 7 aanstuurt indien je op de groene knop bij wissel 7 op je IB drukt. Is het laatste karakter (in mijn voorbeeld dus nu even "1") een 2 of een 3, dan reageert deze output op een feedback, en wel bezetmelder 7 stuurt de eerste output van je wisseldecoder aan.

Je zou eventueel ook je wisseldecoder nog kunnen resetten naar factory default, indien je LNCV1 eens op 8 zet, de outputs van je decoder reageren dan standaard op rood/groen van je centrale beginnend met nummer 199 t/m 218 (wat natuurlijk wel erg opmerkelijk is, want waarom net gewoon 1 ofzo).

Gezien je probleem, lijkt het me niet zinvol om je feedback decoders te resetten, eerder je wisseldecoder.

groeten en succes!

Michel
Titel: Re: Uhlenbrock loconet: wissels reageren op terugmelder
Bericht door: vleesman op 27 August 2013, 14:47:43
Bedankt Michel, maar ik kan in het schaltmodul (wisseldecoder) niets vreemds vinden ik heb de CVs 21-28 als 10 11 20 21 30 31 40 41 staan en heb vanaf 61 een schakeltijd van 0,25 sec ingesteld cv waarde 50 (heeft me 1 wissel motor gekost omdat het standaard aan blijft, beetje zwak voor een wisseldecoder). Ik had nog niet verteld dat het Fleischmann modell wissels zijn en die kunnen zelf denken haha - Ik heb de draadboogjes er gewoon in. )
Ik heb iin het boekje inderdaad de opties vrijgeven en belegt met waardes 2 en 3 gevonden maar dat lijkt het probleem niet te zijn. Toch nog vanavond eens naar de terugmelders kijken

Jean-Paul

PS heb ook nog eens de CVs 61 - 116 van de 2e meldmodule bekene waar het magneetartikelbevel gegeven moet worden en die staan allemaal op 0

PS2 als ik de loconet kabel uit de 2e meldmodule haal (maar verder wel de rijstroom er op laat) doet het probleem zich niet voor. Ik geloof dat daarmee het probleem geisoleerd wordt naar de 2e melder al kan het ook een wisselwerking met melder 1 zijn natuurlijk
Titel: Re: Uhlenbrock loconet: wissels reageren op terugmelder
Bericht door: vleesman op 27 August 2013, 21:19:38
Het lek is boven!  Ik had eerst een 3-tal wisselstraten geprogrammeerd in de IB II. In de handleiding staat dat je daar ook een ruckmeldung bij doet en laat ik daar nu 1, 2 en 3 voor hebben gekozen. later raakten dus melder adressen 1 2 en 3 over de baan verspreid en die triggerden de wisselstraat.  Het had dus inderdaad met wisseldefinities te maken maar dan in de IB zelf. Vreemd is overigens dat ik de wisselstraten niet kan wissen, alleen herdefinieren en ze geven dus nu een terugmelding in de 4096 range dus daar zal ik voorlopig geen last van hebben ;-)  bedankt voor het meedenken
JP
Titel: Re: Uhlenbrock loconet: wissels reageren op terugmelder
Bericht door: michel-zeeland op 31 August 2013, 09:59:21
ok, je probleem is dus kennelijk voor-de-time-being opgelost, zo zie je maar dat je heel goed moet opletten hoe je je diverse digitale zaken instelt, programmeert, aansluit en derhalve ook een goede administratie erop na moet houden. Anders ben je simpelweg over een tijdje het overzicht echt kwijt. :-\