BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: deRossa op 17 July 2007, 10:39:12
-
Ik ben begonnen een starterset van fleischmann. Hier zit rails bij met bedding. Zo ben ik eerst ook verder gegaan met die rails. Nu is dat natuurlijk wel heel mooi! Je kunt het een anders kleurtje geven,dan lijkt het alweer een stuk mooier.. Maar toch vind ik het dan nog niet super mooi lijken.
Ik zit te overwegen om gewoon rails van fleischmann te kopen. Maar ik weet het niet.. Wie kan me raad geven..
En hoe zit het met de prijzen van de rails zonders bedding.?
Alvast bedankt!
-
Hier iets over rails weatheren > https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=2270.0
-
Doorgaans is de rails zonder bedding iets goedkoper. Maar je moet dan losse ballast kopen... dus qua prijs zal het nog niet eens zo gek veel uitmaken.
Daarbij kost het natuurlijk wel meer tijd als je rails zelf gaat ballasten.
Maaarr!!! ;)
Als je zelf gaat ballasten kan je leuke dingen uithalen! en bovendien heb je niet om de 10 cm exact de zelfde plactic ogende korrels liggen.
Wat je dan zoal kunt uithalen is bijvoorbeeld allerhande spoor werkzaamheden met ballast. Lichte stukken maken waar de ballast nog nieuw is, en hopen langs de rails leggen waar men nog bezig is. Ook kan je mooi de kabelgoten en kleinigheden langs de rails mee in ballasten.
Kortom zelf ballasten is niet veel goedkoper en kost zelfs meer werk maar het is wel, als je er wat aandacht aan besteed stukken mooier!!
m.v.g.
Mark
-
Zoals Mark hierboven ook al zegt;
Rails zonder bebedding kopen en zelf ballasten. Dan kan je leuke dingen uithalen.
Persoonlijk vindt ik er zelf ook veel mooier uitzien dan continu hetzelfde.
Alleen als je zelf gaat ballasten geef ik je een aantal tips mee;
- Test het eerst op een klein stukje uit
- Lees er veel informatie over, zoals http://floodland.nl/aim/info_rails_ballasten_1.htm (http://floodland.nl/aim/info_rails_ballasten_1.htm) en andere sites
- Wees niet te ongeduldig wanneer je het laat drogen.
Hopelijk heb je er wat aan.
Chris
-
Wat ik zelf van plan ben te gaan doen is rails met bedding in het zicht leggen en rails zonder bedding in tunnels. Zelf rij ik in schaal N en vind het prijs verschil daar groot genoeg om op grotere stukken buiten het zicht... (schaduwstation en klimspiraal) rails zonderbedding te gebruiken.
-
Haha nu ik dit even gelezen heb, ben ik er al over uit, ik hou het rails toch maar! ;D
-
zelf moet ik mijn startset nog kopen, maar er zit inderaad tegenwoordig al standaard Profi gleis in zo'n set :o
Geen probleem lijkt mij, want ik was/ben voornemens om het voor de rest aan te vullen met rails zonder bedding ... en dan lekker zelf prutsen
-
Zelf vindt ik het wel leuk om zelf mijn ballast te "maken".
Kan je jezelf helemaal creatief uitleven, en ik vindt het nog mooier ook.
Heb je tenminste nog een extra item op je baan om trots op de zijn
-
Zelf vindt ik het wel leuk om zelf mijn ballast te "maken".
Kan je jezelf helemaal creatief uitleven, en ik vindt het nog mooier ook.
Heb je tenminste nog een extra item op je baan om trots op de zijn
Dat is ook weer helemaal waar eigenlijk..
Ik ga eerst een compressor inkopen met airbrush. Dan zal ik eerst een proefstukje maken, en zien hoe het er uit komt te zien, en of het er ook goed en realistisch uit ziet...