BeneluxSpoor.net forum
Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: Wijbe op 18 August 2013, 15:57:48
-
3 assige rijtuigen van de NS. Zijn het wel 'op echte' wagons gebaseerde wagens?
-
Hmm,
het zijn natuurlijk 'vernederlandschte' wagens. Je ziet duidelijk de Pruisische afkomst. Dat gezegd hebbende, als je de dakvensters wegdenkt lijken ze wel een beetje hier (http://www.seinarm.nl/Staat/Drieassers.aspx) op.
-
Ik had begrepen dat deze rijtuigen na de Duitse invasie en Engelse herovering achter bleven in Nederland. Maar er zijn mensen op het forum die daar meer over kunnen vertellen. Het zijn in ieder geval geen echte Nederlandse rijtuigen. De Duitse rijtuigen hebben slechts een korte tijd op Nederlandse bodem dienst gedaan.
-
Wijbe,
Na afloop van de Tweede Wereldoorlog bleef het nodige Duitse spoorwegmaterieel in Nederland achter. Een deel daarvan werd in de eerste jaren na de bevrijding door de NS gebruikt om het spoorbedrijf weer op gang te brengen. Het meeste werd rond 1947 teruggegeven aan Duitsland, al dan niet bedrijfsvaardig.
De rijtuigen die Roco nu heeft uitgebracht behoren tot dit achtergebleven materieel. Het is zeker tot 1951 bij de NS in gebruik gebleven. Onder andere in het boek "De erfenis" zijn afbeeldingen te vinden van dit soort rijtuigen. Ze zijn dus wel degelijk op "echte" rijtuigen gebaseerd.
@ Zuylen,
Je geeft de Engelsen te veel eer. Ze hebben weliswaar een belangrijke bijdrage geleverd, maar de bevrijding van Nederland in 1944/1945 was veel meer het werk van Amerikanen, Canadezen en Polen.
Grtz,
Ton
-
OK daar heb je gelijk in. Heb even niet goed nagedacht toen ik het schreef. Maar moet ik zo precies alles beschrijven? Het gaat hier niet om een geschiedenisles maar gebabbel om treinen wat ik voor mijn plezier doe.
-
Nee hoor hoeft helemaal niet. Maar ik kan het gewoon niet laten om dan even de volledige versie erbij te zetten.
Grtz,
Ton