BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: robbraak op 27 June 2013, 20:26:56

Titel: Rijden met twee treinen, analoog. Geeft dat problemen?
Bericht door: robbraak op 27 June 2013, 20:26:56
hallo allemaal.

ik weet niet of dit het goede topic is of dat het ergens anders moet staan.

ik rij analoog en heb 2 dezelfde treinen, ze rijden even hard is het schadelijk om deze treinen samen een goederenstam te laten rijden, of gewoon 1 trein ervoor zetten

Gr. Rob
Titel: Re:rijden met twee trein
Bericht door: Remystoom op 27 June 2013, 20:29:17
Als het goed is niet. Let wel op de buffer, als ze gaan overbufferen, buffers over elkaar
of in de bocht tussen elkaar ontsporen ze en moet je gelijk stoppen.  ;)

Grtjes Remy
Titel: Re:rijden met twee trein
Bericht door: TonN op 27 June 2013, 20:39:47
Het ergste wat een motor kan overkomen is stil staan terwijl er wel spanning op de motor staat. De stroom loopt dan op en dat kan fatale schade opleveren, tenzij je de ankers opnieuw weet te wikkelen.

In de situatie die je beschrijft is er niets aan de hand zolang de locomotieven rijden. Maar wat gebeurt er als er één van beide ontspoort  en tot stilstand komt. Als de andere dan niet meer kan draaien heb je kans op schade. Als de wielen slippend blijven draaien of als je zeker weet dat je er snel bij bent is er niets aan de hand.
Titel: Re:Rijden met twee treinen, analoog. Geeft dat problemen?
Bericht door: Bert van Gelder op 27 June 2013, 20:54:17
Rob,

We deden 'vroeger' (voor het digitale tijdperk) niet anders! Gewoon doen.

Gr, Bert
Titel: Re:Rijden met twee treinen, analoog. Geeft dat problemen?
Bericht door: draaischijf2000 op 27 June 2013, 22:48:55
Ik rij al jaren analoog met 1 loc per trein ( goederen op personentrein).
Natuurlijk heb ik ook wel met 2 locs gereden ,maar het ging altijd mis, denk maar aan stroomloze gedeelten bij seinen e.d..
Aan de hand van het aantal wagons en de zwaarte van de trein zet ik wel een passende loc in.
Voor een trein van 12 ertswagens staat dus een 042 of 043 (dus niet in voorspan) en voor een personentrein bestaande uit vier 3 assige ombouwrijtuigen volstaat een V 100.
Het blijft je eigen keus, maar ik raad het niet aan.

mvg, Romani-P
Titel: Re:Rijden met twee treinen, analoog. Geeft dat problemen?
Bericht door: robbraak op 27 June 2013, 22:55:05
allen hartelijk dank voor de informatie

Rob