BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Daniel24 op 21 June 2013, 18:10:21

Titel: Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: Daniel24 op 21 June 2013, 18:10:21
Al een poosje bekend maar nog nergens een draadje.

Bericht van RTV Rijnmond:

De Hoekse lijn wordt omgebouwd tot metro en wordt verlengd tot aan het strand. Daarover is de Stadsregio Rotterdam het eens geworden met de gemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam.

De lijn tussen Schiedam en Hoek van Holland krijgt ook een nieuwe halte: Steendijkpolder. Dat wordt de derde halte in Maassluis.

De nieuwe lijn wordt een verlenging van de bestaande metrolijn B die in Nesselande begint en dwars door het centrum van Rotterdam loopt. Inwoners van Rotterdam-Noord krijgen hiermee een rechtstreekse metroverbinding met Hoek van Holland. De lijn wordt in Hoek van Holland met ruim een kilometer verlengd tot aan de strandopgang.

De ombouw en verlenging van de spoorlijn gaat 318 miljoen euro kosten en moet in 2017 gereed zijn. Als de financiële dekking rond is neemt de stadsregio komende zomer een definitief besluit over de uitvoering ervan.

Bron:RTV Rijnmond

Vindt het wel jammer. Reis wekelijks op de lijn en heb toch veel meer met treinen dan met metro's. Zo'n oude treinverbinding die dan verdwijnt. In 1990 nog met internationale treinen en in 2017 een metroverbinding..... Alhoewel het voor mij wel makkelijker wordt. Je kan straks in 1 keer doorrijden naar Nesselande en misschien komt er een nieuw Hoek van Holland strand station die wél bij het strand eindigt.

Groet,

Daniel

Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: Romeo373 op 21 June 2013, 18:18:30
Heel vervelend voor Key & Kramer in Maassluis. Die zijn uitgepijpt, eh..... pardon ..... ik bedoel:
 ;D die moeten voor hun buizen en pijpen een andere vervoersmogelijkheid zoeken.  ;D

En Maassluis en Maassluis West gaan erop achteruit, want de korte dienst zal tot Vlaardingen West gaan.

En de directe verbinding van Hoek van Holland, Maassluis en Vlaardingen met Rotterdam CS
en alle overstapmogelijkheden daar? Helaas, pindakaas  ;D

Gr. NS150
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: CKLX op 21 June 2013, 18:57:48
Heren,

Dit is van het voorjaar al bekend gemaakt. Toen is ook gezegd dat de goederentreinen gewoon blijven rijden, maar wellicht wel buiten de spits.

http://stadsregio.nl/stadsregio-en-gemeenten-maken-afspraken-over-ombouw-hoekse-lijn-tot-metro-en-verlenging-tot-aan-het

"Bijzonder is dat het spoor tussen Maassluis en Schiedam in gebruik zal blijven voor goederentreinen van enkele bedrijven die erlangs zijn gevestigd. Die goederentreinen zullen alleen buiten de spitsuren rijden."


CKLX
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: henk op 21 June 2013, 19:02:31
Prima, sluit aan bij het feitelijk gebruik van de lijn, maar dan voor de meeste mensen beter. Het is tegenwoordig vooral een regionale verbinding. En weer door naar het strand.  (y)
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: Daniel24 op 21 June 2013, 19:04:10
Als je alles inderdaad bij elkaar optelt zijn er alleen maar pluspunten. Alleen de nostalgie en treinenliefde zijn voor mij minpunten. Maar ja, of dat opweegt tegen de voordelen....... ::)

Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: Landsee op 21 June 2013, 19:36:22
Vindt het wel jammer. op dit baanvak heb ik het vak van treindienstleider geleerd. Juist de internationale treinen gaf dit baanvak zijn charme, tevens was er begin jaren 90 nog een actief goederenvervoer, met ook aardig wat werk voor een treindienstleider.

Je was hier `eigen` baas, alles wat heen ging moest tenslotte ook weer terug.

Ik kan mij nog herinneren dat er een bezetspoor melding op het tableau verscheen bij het overpad van station Vlaardingen. Bij de rangeerders gevraagd of ze een kijkje wilde nemen wat er aan de hand was. op een gegeven moment werd ik teruggebeld met het verhaal dat een vader zijn zoontje liet zien hoe je met een muntje de overweg kon laten sluiten :-X :(

Helaas allemaal vergane glorie.
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: Gideon op 21 June 2013, 20:55:33
Als ze van de RET maar niet dat aftandse materiaal gaan gebruiken zodat we meer geluidsoverlast krijgen.
Kijk nu van uit het zijraam op het spoor bij Vld West en hoor de nieuwe sprinters haast niet rijden.
Gelukkig blijft het goederen vervoer, ga altijd even kijken bij het raam als de buizen trein voorbij komt (en ja die maakt iets meer geluid, maar dat hinderd mij niet).
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: santerdam op 21 June 2013, 21:12:15
Heeft iemand enig idee hoe die totale kosten van 318 miljoen zijn opgebouwd ?

Het gaat voor een groot deel van het traject over bestaand spoor dat dagelijks in gebruik is. Natuurlijk zul je her en der wat moeten opknappen en wellicht ergens een stukje vernieuwen.
En een deel van de kosten zullen gaan zitten in het verlengen naar het strand, maar dat is maar een dikke kilometer.

Maar dan nog .... 318 miljoen is best wel een boel geld voor zo'n kort stukje spoor.

Sander

Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: Remystoom op 21 June 2013, 21:15:50
Dit is inderdaad jammer! >:( Vind het maar niks.
Er zijn al meer lijnen getroffen door dit lot!

Grtjes Remy
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: guest7823 op 21 June 2013, 21:35:41
het verhaal dat een vader zijn zoontje liet zien hoe je met een muntje de overweg kon laten sluiten :-X :(

Helaas allemaal vergane glorie.

Kan nog steeds hoor  ;D

Maar geef toe dat ik met dit citaat je verhaal goed uit z'n verband trek  ;)
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: TreintjeDelft op 22 June 2013, 00:11:46
Ik vind het ook zonde dat dit mooie traject z'n charme zal verliezen, maar het zal wel interessant worden om metro's en goederentreinen op hetzelfde traject te zien.
Wat me alleen niet slim lijkt is dat er dus geen rechtstreekse verbinding naar Rotterdam CS is waardoor je alle overstappen op treinen wel kunt vergeten. Ja, een aantal treinen stoppen op Schiedam Centrum maar de meeste intercity's en treinen richting Gouda niet dus zullen heel veel mensen een extra overstap erbij krijgen.
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: AlfaArjen op 22 June 2013, 00:56:54
Dat wordt een hoop leuk uitzicht missen in de zomer...  :'(

Aan de andere kant, echt missen ga ik het vast niet, vooral de late avonden en staptreinen zijn niet echt leuke dingen om te rijden. Het is het enige traject wat ik rij met mijn cabinedeuren op slot.

Ben trouwens wel benieuwd hoe ze dat nu allemaal precies gaan doen met die goederentreinen over een metrospoor. Het wordt sowieso een interessant gebeuren, ik neem aan dat vanaf dat moment er eindelijk eens serieus werk gemaakt gaat worden van de spoorverdubbeling tussen Schiedam en Delft. Dat blijft anders een enorme bottleneck. Als ze die metrolijn doortrekken kunnen de 2 treinsporen mooi gebruikt worden voor een viersporige lijn naar Delft. Ik meen tenminste dat dat ooit de opzet was.

Overigens zie ik dat het alleen maar een convenant met afspraken betreft en een planning. Een definitieve planning is er nog nooit. Ik heb dan ook nu al mijn twijfels of dit gehaald gaat worden en ik voorzie een enorme budgetoverschrijding. Zoals gewoonlijk  ;D
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: TreintjeDelft op 22 June 2013, 01:23:46
Die viersporigheid zal er op station Schiedam Centrum en zowel binnen Delft (tunnel+vier sporen bij station Delft Zuid) er sowieso aankomen als we prorail moeten geloven, maar over het traject Delft Zuid-Schiedam Centrum wordt niet gesproken:
http://www.prorail.nl/Publiek/Infraprojecten/ZuidHolland/DenHaagRotterdamBreda/Pages/4sporigheidRijswijk-DelftZuid.aspx
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: henk op 22 June 2013, 09:05:46
Ja, een aantal treinen stoppen op Schiedam Centrum maar de meeste intercity's en treinen richting Gouda niet dus zullen heel veel mensen een extra overstap erbij krijgen.

Hoeveel dan?
Niet veel hoor. Mensen die op CS de Hoekse Lijn nemen komen nu ook al vooral uit een metro of tram gerold.
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: WeKra op 22 June 2013, 09:12:11
Hoeveel dan?
Niet veel hoor. Mensen die op CS de Hoekse Lijn nemen komen nu ook al vooral uit een metro of tram gerold.

Nou, er zijn best wat mensen uit 't Westland die naar weetikveelwaar moeten via Rotterdam Centraal. Als ze de toekomstige metro zouden pakken, moeten ze op Schiedam, Beurs of Blaak overstappen op een metro naar centraal, om dan op hun trein te stappen... Niet erg handig.
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: eric10nl op 22 June 2013, 09:34:42
Volgens mij is het de bedoeling dat er meer treinen gaan stoppen in zowel Schiedam als Blaak.
Dus richting Den Haag en Dordrecht komen er alleen maar meer reis mogelijkheden
Voor reizigers richting Gouda zal het idd een extra overstap opleveren.

Maar voor het grootste deel van de reizigers zal het een snellere reis betekenen
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: Daniel24 op 22 June 2013, 09:40:15
Dat het veel voordelen heeft oke. maar dat wij niet meer rechtstreeks in verbinding staant met Rotterdam Centraal...... Ik vind het nogal een opoffering. Weet niet hoe het voor het gros is, maar voor mij zeker niet fijn.
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: RhB-Mikey op 22 June 2013, 09:42:21
Idd Sneeuwregen

De Rampstad rail vind ik al verschrikkelijk laat staan dat hier ook metro's komen te rijden, 100 keer stoppen om in het centrum te komen word ik misselijk van al dat optrekken en afremmen  :(
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: henk op 22 June 2013, 10:13:19
Kennelijk denken de meeste mensen daar anders over, want Randstadrail is een groot succes.

Het Westland en openbaar vervoer? Kom op zeg.  ;D
Maar goed, dat geldt dan wel voor mensen die in Vlaardingen, Maassluis of HvH wonen en richting Utrecht willen. Dat aantal lijkt me niet op te wegen tegen de veel grotere groep mensen die in Rotterdam moeten zijn en vaak een directere verbinding met minder overstap zullen krijgen.
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: spoorzeven op 22 June 2013, 11:25:43
Die viersporigheid zal er op station Schiedam Centrum en zowel binnen Delft (tunnel+vier sporen bij station Delft Zuid) er sowieso aankomen als we prorail moeten geloven, maar over het traject Delft Zuid-Schiedam Centrum wordt niet gesproken:
http://www.prorail.nl/Publiek/Infraprojecten/ZuidHolland/DenHaagRotterdamBreda/Pages/4sporigheidRijswijk-DelftZuid.aspx
Er wordt wel over gesproken in het rapport: die viersporigheid tussen Delft Zuid en Schiedam komt er voorlopig zeker niet (misschien een studie na 2020). Dat staat als reactie van de minister van I&M op de zienswijze van B&W van Rotterdam (blz. 34). Opvallend is dat de aansluiting naar DSM toch weer aan de oostzijde van het spoor komt. Ook opvallend: de spoorsituatie te Schiedam (en zo zijn we weer on topic) geeft de huidige situatie weer (dus zonder metro naar Hoek van Holland. Tenzij ze dus een wel heel riante aansluiting voor het goederenvervoer richting Vlaardingen / Maassluis handhaven.
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: Niekleair op 22 June 2013, 12:21:45
Het is misschien minder snel, maar je kan altijd nog op Alexander op de treinen naar Utrecht stappen.. zit je wel 2 uur in de metro vanaf HvH.
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: AlfaArjen op 22 June 2013, 12:39:12
Toch vreemd dat ze weer eens rekenen op de papieren tijger... Het blijft een bottleneck als Schiedam - Delft 2 sporig blijft. De praktijk zal het wel uitwijzen, maar ik vind het toch weer raar. Op papier zal het best kloppen, maar in de echte wereld gaat het toch altijd anders...
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: MTV op 22 June 2013, 13:01:28
Yep klopt, zolang Schiedam Aansluiting - Delft Zuid niet viersporig wordt, heb je feitelijk niets aan Rotterdam C - Schiedam C. We zullen zien wat ProRail als oplossing aandraagt.

Mvg,

Matthijs
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: AlfaArjen op 22 June 2013, 13:50:54
Ze zouden een hele berg seinen op kortere afstand kunnen gaan plaatsen. Of dat een veilige en comfortabele oplossing is is een andere discussie...
Titel: Re:Hoekse lijn wordt definitief metroverbinding
Bericht door: MTV op 22 June 2013, 13:54:14
Jaaa, ERTMS Level 3 met verschuifbare blokken, dat is een goed idee! 8) :-\ Dan bestaat het materieel daar straks echt alleen maar uit saai VIRM en SLT. :(

Mvg,

Matthijs