BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: martijn v m op 18 May 2013, 19:40:11

Titel: Hoe een analoge keerlus ompolen
Bericht door: martijn v m op 18 May 2013, 19:40:11
Goede avond

Ik ben bezig met een trambaantje.
het is een simpele dubbelsporige ovaal.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/spoorplan.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/spoorplan.png)
alleen zijn de enkelsporige uiteindes niet met wissels maar met strengel spoor  (http://nl.wikipedia.org/wiki/Strengelspoor) uitgevoerd
nu moet dat steeds omgepoold worden.

is dat mogelijk met een schakelaar?

Groet Martijn
Titel: Re:Hoe een analoge keerlus ompolen
Bericht door: Klaas Zondervan op 18 May 2013, 19:50:57
Om te beginnen vraag ik me af waarom er iets omgepoold moet worden. Zitten de spoorstaven van de twee gestrengelde sporen dan aan elkaar vast?
Als er dan al omgepoold moet worden, dan kan dat inderdaad met een schakelaar.
Maar eigenlijk is de situatie dan niet anders dan wanneer er echte wissels tussen zouden zitten en het echt enkelspoor zou zijn.
Titel: Re:Hoe een analoge keerlus ompolen
Bericht door: Marc tramt op 18 May 2013, 19:51:52
Volgens mij heb je geen probleem.
Als het echt strengelspoor is (hoe ga je dat trouwens maken?) hoef je niets om te polen omdat je dan eigenlijk twee enkelsporige ovaaltjes hebt die in de bogen in elkaar geschoven zijn.

Ik heb het idee dat je iets anders bedoelt. Namelijk dat je over dit, deels enkelsporige ovaal, twee trams in tegengestelde richting geautomatiseerd wil laten rijden. Omdat je dan wel wissels gebruikt is er geen sprake van strengelspoor.
Titel: Re:Hoe een analoge keerlus ompolen
Bericht door: martijn v m op 18 May 2013, 20:04:28
nee het is strengelspoor
gemaakt van roco railstaven en epoxy printplaat
alleen zijn de 2 buitenste staven verbonden.
op het rechte gedeelte zijn de buitenste staven de + en de binnenste de -
zodat ik het puntstuk niet hoef te isoleren
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_2336.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_2336.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_2337.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_2337.jpg)
wat voor schakelaar heb ik dan nodig?
Titel: Re:Hoe een analoge keerlus ompolen
Bericht door: Klaas Zondervan op 18 May 2013, 20:10:37
Dubbelpolige omschakelaar.

Het lijkt me overigens veel makkelijker om tussen die verbonden spoorstaven de koperlaag ook door te slijpen. Dan heb je een hele kopzorg minder.
Dan hoef je zelfs in het midden het koper niet door te slijpen, die staven zitten bij het puntstuk toch al aan elkaar vast.
Titel: Re:Hoe een analoge keerlus ompolen
Bericht door: martijn v m op 18 May 2013, 20:12:34
http://www.conrad.nl/ce/nl/product/701351/Miniatuur-tuimelschakelaar-KNX-2-250-VAC-3-A-2x-inin-vergrendelendvergrendelend (http://www.conrad.nl/ce/nl/product/701351/Miniatuur-tuimelschakelaar-KNX-2-250-VAC-3-A-2x-inin-vergrendelendvergrendelend)

dit voldoet?
Titel: Re:Hoe een analoge keerlus ompolen
Bericht door: Ronaldk op 18 May 2013, 20:12:36
Hoi!

Mooi werk. Ziet er apart uit dat strengelspoor. Je kan gewoon een standaard tuimelschakelaar nemen. Die in het bericht moet wel voldoen.

Groeten Ronald.
Titel: Re:Hoe een analoge keerlus ompolen
Bericht door: Marc tramt op 18 May 2013, 20:15:23
Mooi werk Martijn!  (y)
Titel: Re:Hoe een analoge keerlus ompolen
Bericht door: martijn v m op 18 May 2013, 20:29:37
dank jullie wel
ben gewoon begonnen met bouwen en ik vind het wel geslaagd voor een eerste keer.

dank voor de hulp met de schakelaar