BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Roco-Roger op 10 May 2013, 14:31:34

Titel: Haperende DE 1 Artitec, power pack mogelijk i.c.m. LP4?
Bericht door: Roco-Roger op 10 May 2013, 14:31:34
Hallo forumleden,

heeft iemand een idee of ervaring of je de DE1 ( nr40 )van artitec kunt voorzien van een powerpack,dit om het haperende rijgedrag en knipperende binnenverlichting te voorkomen.
Dit gedrag ligt niet aan de wielen of aan vieze rails omdat de rail splinternieuw is en de trein al terug is geweest (vanwege het slechte rijgedrag en een jankend geluid van de motor) bij Artitec en voorzien is van nieuwe wielen zonder slipbandjes.
Het rijgedrag was hierna iets verbeterd en het geluid iets minder,maar deze Artitec kan in mijn ogen niet tippen aan b.v. een Roco lok die werkelijk muisstil is,maarja ik heb De DE 1 nu eenmaal en wil hem ook  graag inzetten, vandaar mijn oproep hier .
er zit een ECU lokpilot 4.0 in die geloof ik hiervoor wel een aansluiting zou moeten hebben.

alvast bedankt
Roger
Titel: Re:haperende DE 1 Artitec
Bericht door: Klaas Zondervan op 10 May 2013, 14:58:22
De verschijnselen wijzen toch op haperende stroomafname. Dat kan je inderdaad verbeteren door een powerpack, maar daarmee neem je de oorzaak niet weg.
Toch maar een beetje foezelen aan de stroomafnameveertjes.
Titel: Re:Haperende DE 1 Artitec, power pack mogelijk i.c.m. LP4?
Bericht door: peterha op 10 May 2013, 16:35:35
Hallo Roger,

Kijk eens op de site van Artitec, daar staat rechts een rubriek "Service" met als onderwerp: Technische hulp en instructies. Daar staat een bestand "DE-2 Motorcontacten" en gaat inderdaad over slecht rijgedrag a.g.v. Slechte stroomafname. Misschien is dit ook voor jou de oplossing.

Succes.
Groeten,
Peter
Titel: Re:Haperende DE 1 Artitec, power pack mogelijk i.c.m. LP4?
Bericht door: Klaas Zondervan op 10 May 2013, 17:05:58
Peter,
dat verhaal over de motorcontacten gaat over de aansluiting aan de motor zelf.
Maar bij Roger knippert ook de binnenverlichting, en dat wijst toch echt op haperende stroomafname aan de wielen.
Titel: Re:Haperende DE 1 Artitec, power pack mogelijk i.c.m. LP4?
Bericht door: peterha op 10 May 2013, 19:09:09
Nou dan hoop ik maar voor hem dat ie 't euvel vindt en oplost.

Gr. Peter
Titel: Re:Haperende DE 1 Artitec, power pack mogelijk i.c.m. LP4?
Bericht door: henk op 10 May 2013, 19:41:06
In het de1 draadje laat Karst uitgebreid zien hoe de stroomafnemers bij veel modellen slecht zijn gemonteerd en hoe je dat oplost. Het model heeft absoluut geen powerpack nodig.
Titel: Re:Haperende DE 1 Artitec, power pack mogelijk i.c.m. LP4?
Bericht door: Klaas Zondervan op 11 May 2013, 00:11:58
Dat draadje is inmiddels 153 pagina's lang. Heb je een idee waar dat ongeveer staat?
Titel: Re:Haperende DE 1 Artitec, power pack mogelijk i.c.m. LP4?
Bericht door: Roco-Roger op 11 May 2013, 12:41:33
bedankt voor jullie tip's mannen,
ik vindt het wel treurig dat ik aan een model moet gaan prutsen terwijl dit net terug komt van de fabrikant die beweerd het probleem opgelost te hebben,voor mij is dit de eerst maar ook laatste Artitec,ik heb er helaas geen vertrouwen meer in.
Titel: Re:Haperende DE 1 Artitec, power pack mogelijk i.c.m. LP4?
Bericht door: Hammondman op 11 May 2013, 13:22:16
Dat is zeker treurig. Mijn DE-2 reed met een LoPi 4 overigens ook beroerd. Stotteren, haperen en uiteindelijk een klein binnenbrandje. Toen een cheap-ass Tams decodertje met condensatortje erin geduwd en nu is het gaan met de banaan. (y) Nadeel is dat je dan weer een andere decoder in moet steken, dus extra kosten...