BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: N. Hoogeboom op 07 July 2007, 19:15:43

Titel: programmeren ontkoppeling Roco
Bericht door: N. Hoogeboom op 07 July 2007, 19:15:43
Hallo
Wie weet hoe je een ontkoppeldecoder van Roco met nr 61197 in de programmeer stand kunt krijgen?

Groeten Nico
Titel: Re: programmeren ontkoppeling Roco
Bericht door: RoSoft op 08 July 2007, 11:19:10
Door de gebruiksaanwijzng te lezen, en door stap voor stap te doen wat daar in staat.

Mvg
Wim.
Titel: Re: programmeren ontkoppeling Roco
Bericht door: p.heinst op 08 July 2007, 12:05:37
Hallo Nico,

De ontkoppeldecoder maakt gebruik van wisseladressen en daardoor zou het goed mogelijk kunnen zijn dat je op dezelfde wijze moet werken als bij de wisseldecoder 61196 (ik heb zelf niet de handleiding).

Op 24-04 2007 heb ik je de handleiding van de wisseldecoder in het nederlands toegezonden, daarin staat op blz 3 hoe je in de programmeermode kunt komenen op blz 4 hoe je verder moet gaan met het programmeren, doe dit ook zo met de onkoppelaar (handbediening) en het moet volgens mij lukken.

Als je de handleiding niet meer hebt, laat het dan even weten.

Groetjes Piet
Titel: Re: programmeren ontkoppeling Roco
Bericht door: N. Hoogeboom op 08 July 2007, 21:51:00
Hallo wim

Ik heb de instructies volgens de gebruiksaanwijzing opgevolg maar dat werkt niet, nu zijn mijn talen niet het sterkste punt dus ik zal wel iets verkeerds doen. maar weet niet wat.

Ik heb het op dezelfde manier gedaan als met wissels programmeren, maar dat werkt niet

groeten Nico
Titel: Re: programmeren ontkoppeling Roco
Bericht door: N. Hoogeboom op 10 July 2007, 20:50:39
Ik ben eruit hoe het werkt.

Allemaal Bedankt en groeten Nico
Titel: Re: programmeren ontkoppeling Roco
Bericht door: servé op 11 July 2007, 12:53:00
hoi

hoe heb je het nu gedaan want ik zit met hetzelfde probleem ;D

servé
Titel: Re: programmeren ontkoppeling Roco
Bericht door: p.heinst op 11 July 2007, 21:53:31
Hallo Servé

De vraag is aan Nico gesteld, mogelijk is hij afwezig want er is geen antwoordt,

Nico en ondergetekende hebben de afgelopen dagen wat prive mailtjes over dit onderwerp laten gaan.

De volgende handelingen resulteerde in het oplossen van het probleem.



Programeren van de ontkoppel decoder   

U plaats de ontkoppel decoder in de programmeringsmode alsvolgd:

Voor de eerst keer en met meerder ontkoppelaars en decoder die op hetzelfde adres werken moet U ervoor zorgen dat er maar een ontkoppelaar-decoder aangesloten is anders gaan ze allemaal op hetzelfde adres. Programeren op een appart stukje rails kan ook.

1. Zet de multimaus in de wisselmode op adres 80 als je de ontkoppelaar-decoder voor het eerst gebruik, of op het laatst gebruikt adres.

2. U geef vijf keer achter elkaar (binnen max. vijf seconden) de zelfde wissel bevel ( recht uit of afbuigend, bv 5 maal op de rechter pijltjes toets drukken) in het actuele adres (moet voor de eerste keer adres 80 zijn).

3. De decoder is nu in de programmeringmode en toont dit door herhaalde periodiek schakelelen.

4 Geef nu met de  pijltjes    cijfertoetsen het juiste adres in, bevestigen met de pijltjes toets
En wacht tot de decoder de programmeerstand verlaat

5. Na 30 schakelingen, en/of 15 schakelende cyclissen (aan en uit) verlaat de decoder de programmeringsmode zelfstandig.

6. Om de programmeringsmode vroegtijdig te verlaten, programmeerd U CV 80 tot 0. 

U kunt de decoder in de normale omstandigheden slechts over zijn huidig adres in de programmeringsmode plaatsen, ( is bij nieuw de fabrieks instelling 80 en anders de reeds het geprogrammeerde adres) als U dit adres bent vergeten, dan is er een uitweg om op het werkadres 80 de programmeringsinstructie toe te passen. Zodra de decoder op de programmeringmode is, toont deze dat aan door periodiek schakelen en U kunt een adres kunnen toewijzen, en/of andere instelling maken


Namens Nico en mij
Groetjes Piet


Titel: Re: programmeren ontkoppeling Roco
Bericht door: servé op 12 July 2007, 11:25:56
oké, duidelijk

servé