BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: zuylen op 21 April 2013, 10:16:52
-
Ik wil graag een Hornby stoomloc digitaliseren met een oude Ringfieldmotor. Het probleem met deze oude ringfieldmotor is dat aan één kant de koolborstels vastgehouden wordt door een schroef die op de metalen massa zit doorverbonden. Hierdoor kan ik de motor niet aan beide zijden isoleren van het frame. Weet iemand een oplossing?
Andre
-
Hallo André
De vraag, heb je wellicht foto's of een loctype c.q. artikel nr. dan kan ik eens gaan zoeken.
Gr.
Robbert Jan.
-
Ja, het mooiste is natuurlijk als iemand dat al eens heeft gedaan, maar voor meedenken is een foto wel handig. Anders worden het van die willekeurige opmerkingen als 'kunststof schroefje/boutje', terwijl ik niet goed weet waar ik het over heb.
-
Ik heb in ieder geval gezocht op de Ringfield motor, dit lijkt verdachte veel op de oude
lima motoren zoals in de 1200, type pannekoek ;D
Een heel gek idee wellicht om de motor te vervangen door een modeltorque.
Ik las namelijk op de engelse fora dat een ringfield op analoge spanning uitstekend moet
functioneren anders werken deze motoren op Dcc waardeloos.
En je bent ook direct van het probleem met de connectie ten opzichte van het frame af.
Gr.
Robbert Jan.
-
André, ik heb die schroef vervangen door een kunststof schroef van Kadee, zo eentje waarmee je koppelingen vastzet op je karretje. Ik geloof dat de Amerikaanse maat 2-56 is en het is dan Kadee no. 256. Die schroef past ongeveer precies. ;D
Ik heb het bij een LNER D49 en een GWR Saint lok op die manier gedaan.
O, en vast is vast, want anders draai je hem af. :o
Ik heb beide loks ook digitaal gemaakt en dat gaat prima, alleen zit bij deze loks in de stroomopname een belangrijk verbeterpunt. Zij nemen stroom op met de wielen aan de linker zijde van de lok en aan de rechter zijde van de tender. De rechterzijde van de lok neemt geen stroom op en de wielen aan de linkerzijde van de tender zijn voorzien van "autobanden". :(
Verder hebben deze oude loks een 3-polige Ringfield motor, die hoewel hij doorgaans best goed loopt, met enige moeite te vervangen is door een 5-polige. Dan schijnt hij weer een heel stuk beter te lopen.
De latere Hornby tenderdrive loks uit China, zoals de LNER A1/3 en de A4 waren af-fabriek al voorzien van deze verbeteringen.
Leen.
-
De loc waar het om draait is een Hornby Berkely (4-4-0) waar ik zo gauw het catnummer niet van heb. Ik moet inderdaad de metalen schroef in de tenderdrivemotor vervangen voor een plastieke. Waar heb je dit plastic schroefje vandaan gehaald? Of heeft iemand zo'n plastic schroefje op voorraad?
-
Dat is een LNER D49:
http://www.hornbyguide.com/item_details.asp?itemid=1326 (http://www.hornbyguide.com/item_details.asp?itemid=1326)
Met de Kadeeschroef zou het zo gepiept moeten zijn.
Ik heb ze hier liggen.
Leen.
-
Dat is de loc, inderdaad van de LNER! Is het mogelijk er één schroefje van u over te kopen? Dan is ie binnenkort digitaal.
Andre
-
Ja hoor je mag er best een hebben.
Misschien woon je wel hier om de hoek.
Woon je ver van Gouda/Utrecht?
Leen.
-
Ik woon in Woudenberg vlakbij Utrecht. Misschien kun je een schroefje opsturen na betaling?
-
Hmm, dat is net te ver.
Je hebt een email.
Mvg,
Leen.
-
Kun je de email nogmaals opsturen? Ik heb hem nog niet ontvangen.
Alvast hartelijk dank
Andre
-
Die was van gisteren, en daar heb je op gereageerd.
Maar je hebt nu een nieuwe email (2x).
Leen.
-
Ik merk het! Inmiddels is deze mail ook binnen.
Andre