BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Zaandam-Zuid op 16 March 2013, 01:26:40

Titel: Baksteengenerator
Bericht door: Zaandam-Zuid op 16 March 2013, 01:26:40
Hoi,

Ik ben bezig met het schrijven van een programma voor het genereren van printbare bakstenen (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baksteengenerator.png), vergelijkbaar met Paperbrick (http://paperbrick.co.uk/index.php?action=home), maar dan in de vorm van een programma voor de PC. Het programma kent meer mogelijkheden dan Paperbrick. Op dit moment zitten de volgende metselverbanden in het programma (van een paar heb ik een voorbeeldplaatje klikbaar gemaakt):


Uiteraard kunnen de kleur en de maat van de stenen worden ingesteld, maar ook afwijkingen op kleur en maat, vervuiling/beschadiging en kleur en breedte van de voegen. De output van het programma is een bitmap op het kladblok, die kan worden geplakt in een tekenprogramma. Het programma ondersteunt A4- en A3-papier, de schalen h0 en 1:100 en verschillende resoluties.

Ik ben op zoek naar een mensen die het programma willen uitproberen en mij van op- en aanmerkingen willen voorzien. Omdat het programma nog in ontwikkeling is, is het een fors bestand. Wil je het testen, stuur mij dan even een PB en ik zend je het programma toe.

Groeten,
Peter
Titel: Re:Baksteengenerator
Bericht door: Henk Boshuyzen op 16 March 2013, 06:30:22
een goed alternatief§
zeker in combinatie met http://www.norbtach.nl/bouwplaat/BouwplaatHuizen/huizen.html
Zou ideaal zijn voor de kartonbouwers.
Alleen jammer dat je schaal 1:45 niet ondersteund.
De screenshots zien er gelikt uit.