BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Jos Schnitzler op 28 February 2013, 20:35:55
-
Ik ben op zoek naar (detail)foto's van DB open en gesloten goederenwagons periode lll/lV om decals te maken.
Wie heeft de ultieme tip voor mij.
Met dank. JS
-
De MIBA Güterwagenserie van Stefan Carstens. Maar waarom zelf maken? Veel is er al als decal (in H0) beschikbaar.
dirkjan
-
Dank je. Stuur eens wat links als dat mogelijk is. Ik heb nog niets kunnen vinden.
-
deze (https://shop.vgbahn.info/vgbahn/shop/r,Vorbild_-n11-n104/p,2/?sort=0&sq=&pgi=10)
-
Hartelijk dank. Heb je ook nog links naar aanbieders van kant-en-klare decals?
Gr. JS
-
Die zijn er te over. Type op Google maar eens 'decals' in. 82 miljoen hits ;D.
Groet,
Ruud
-
de meeste gebruikte en met het meeste aanbod:
http://www.gassner-beschriftungen.de (http://www.gassner-beschriftungen.de)
http://www.modellbahndecals.de/index.php (http://www.modellbahndecals.de/index.php)
dirkjan
-
De MIBA Güterwagenserie van Stefan Carstens
ja die heb ik ook en zijn zeer handig bij het maken van de juiste opschriften ;D.
Tuurlijk zelf maken 8).
mvg,
kees-jan
-
Tsja, zelf maken is natuurlijk geen enkel probleem.
Als je toevallig een printer van een paar duizen € hebt staan :-\
Of weet je nog alternatieven die ook voor hobbyïsten zonder ambitie als fabrikant haalbaar zijn?
Groet,
Tjalling
-
paar 1000?
Daar zijn toch al veel methodes beschreven waarbij je bij gebrek aan witte inkt toch witte opschriften kunt maken (doe ik zelf ook wel eens namelijk).
mvg,
Kees-Jan
NB zelf gewoon aan de slag gaan en een netwekje opbouwen. Hoe denk je dat ik zo ver gekomen ben met al mijn gerommel.
-
Kees-Jan, wil je mij op mijn privémail een een beschrijving sturen van jouw "gerommel" met witte letters.
Met dank, Jos
-
Hallo Kees-Jan,
De enige methode die ik ken (maar dat zegt niet zo heel veel), om witte opschriften te maken is met een ink-jet op wit decal papier. De beperkingen daarbij zijn het precies aan laten sluiten van de omliggende kleuren, en het maken van opschriften die net-niet wit zijn (zoals RAL 1001).
Als je de weg kunt wijzen naar andere methodes zou dat heel fijn zijn. (y)
Ondertussen ben ik ook het zoeken naar methodes, maar kan daar nog geen resultaten van laten zien.
Groet,
Tjalling
-
Jos
Kijk eens in het naslagwerk wat aan deze site hangt. Je vindt daar veel info.
Als tip: begin gelijk goed en teken alles in vector tekening. Je kunt daar veel geld in stoppen of met freeware starten zoals inkscape. Ja daar teken ik zelfs nu mee voor de laser.
Mvg
Kees-Jan
-
Kees-jan ik zie/ontdek geen naslagwerk Nog even een opfrissen?
Gr. JS
-
Hier de link naar het onderwerp in de encyclopedie:
http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E11.08_-_Decals
De methodes die daar beschreven staan vereisen of een aanzienlijke investering, of zijn niet nauwkeurig genoeg voor h0.
Het advies om ontwerpen in vector-tekening te maken is wel van belang, dat biedt namelijk de mogelijkheid bestellingen te plaatsen bij bedrijven die in opdracht printen.
Zoals Kees-Jan al aangeeft is Inkscape een goed programma om mee te beginnen.
Groet,
Tjalling
-
Ik werk er nog steeds mee......... samen met ongeveer nog vijf andere vector teken programma's.
decals: Inkscape > Alps printer
laserscut: Inkscape > Q-CAD > Lasercut
In het tekenwerk gaat vaak heel veel tijd zitten en dat samen met het verzamelen van gegevens (op lokatie en digitaal) maakt het vaak niet meer leuk voor de particulier om iets te laten maken. Zelf dus gaan leren en bedrijven zoeken die voor je willen printen of snijden (laser) ;D.
mvg,
Kees-Jan
-
Kant en klare decals voor goederenwagens zijn te krijgen bij http://www.gassner-beschriftungen.de/E3_DB_Gueterwagen.html (http://www.gassner-beschriftungen.de/E3_DB_Gueterwagen.html)
-
Heb je wel gezien wat deze 'producent' vraagt? Daar koop je bijna ene nieuwe wagon voor op een beurs!. Dus toch maar zelf maken.
Kopiëren van een originele wagon. Dat ga ik een proberen.
-
Schoonheid heeft nu eenmaal z'n prijs.
-
@Jos:
Kijk eens bij de tweede link in deze post:
de meeste gebruikte en met het meeste aanbod:
http://www.gassner-beschriftungen.de (http://www.gassner-beschriftungen.de)
http://www.modellbahndecals.de/index.php (http://www.modellbahndecals.de/index.php)
dirkjan
Die meneer berekend andere prijzen.
Groet,
Tjalling
-
Tjalling,
ik ga eens contact zoeken met die meneer. Dank dat jij mij erop attent maakte.
Ajean,
schoonheid heeft inderdaad zijn prijs, tenminste als je op oudere leeftijd iedere paar maanden de rimpels wil laten wegspuiten. (-;
In het algemeen wil ik wel opmerken, dat de modelspoorprijzen zo zoetjes aan de pan uit rijzen. Dat maakt o.a. dat het een oude-mannen-hobby dreigt te gaan worden. Waarschijnlijk willen velen met een hobby rijkdom vergaren.\
JS
-
Er zit gewoon veel werk in.
De goegemeente denkt nog steeds dat je een Jeepegje effe print en klaar is iedereen (behalve Kees).
Zelf doen blijft gewoon leuk:
(http://farm8.staticflickr.com/7220/7188554638_e8511fa87a_c.jpg) (http://www.flickr.com/photos/29897166@N06/7188554638/)
Detail ES 026 (http://www.flickr.com/photos/29897166@N06/7188554638/) by Rail-Kees (http://www.flickr.com/people/29897166@N06/), on Flickr
Waarschijnlijk willen velen met een hobby rijkdom vergaren.
Hobby? Welke hobby heb jij dan 40 uur per week?
-
Mee eens. Zelf doen heeft de voorkeur.
Wel een aanvullende vraag:
Waar zit het meeste werk in?
In het tekenen van de opschriften of in het afdrukken?
En dan meteen de vervolgvraag: als het meeste werk in het tekenen zit, waaraan moet een tekening voldoen om zonder extra werk geprint te kunnen worden?
Groet,
Tjalling
-
(http://farm8.staticflickr.com/7220/7188554638_e8511fa87a_c.jpg) (http://www.flickr.com/photos/29897166@N06/7188554638/)
Een wel heel vreemde set aan opschriften. Lettertypen, groottes en de plaatsing zijn vreemd. Bovendien kloppen een paar stukjes inhoudelijk niet (80 90 ipv 80 DB en Es 26). Maar het grootvoorbeeld deed wel meer vreemde dingen met de opschriften :)
Belangrijk bij de opschriften zijn de juiste lettertypen en afmetingen, die de look van de opschriften sterk bepalen.
dirkjan
-
Heb je wel gezien wat deze 'producent' vraagt? Daar koop je bijna ene nieuwe wagon voor op een beurs!. Dus toch maar zelf maken.
In een setje van Gassner zitten meestal opschriften voor 4 tot 6 verschillende wagens. Dus deel de prijs door dat aantal en het valt best mee.
Andreas Nothaft kan je alles leveren, maar is per stuk duurder dan Gassner.
dirkjan
-
Om even aan te geven wat er vreemd aan de opschriften is: een UIC blok (dat deel rechts onder het DB logo) bestaat uit de regels voor:
- regime
- maatschappij
- nummer
- type
Voor de wagen van Kees-Jan zou dat moeten zijn:
01 RIV-EUROP (80mm hoog)
80 DB (80mm hoog)
523 8 063-3 (125 mm hoog, laatste 80mm)
Es 026 (80mm , type nummer 50mm)
Tevens zou een Es wagen (dus een open wagen geschikt voor 100 km/h) een extra regel voor S verkeer in het laadraster (links boven) moeten staan. Maar in de laatste jaren (Die Bahn sticker geeft dat aan) werd daar niet zo nauw naar gekeken. De letters waren van een standaard hoogte, omdat die als sticker in die maten beschikbaar waren. Maar er zaten in redelijk wat wagens bij de DB kleine tot grote fouten in de opschriften. Het was ook niet makkelijk al die grote stickers aan te brengen om 2,5 meter hoogte.
Zo is het lekker knutselen voor een wagen met alle opschriften klaar is. Kant en klare opschriften hebben zo hun voordelen ;)
dirkjan
-
(http://img3.imagebanana.com/img/og25dafq/Es026002A.jpg)
Geleende foto van drehscheibe.
En in spoor 1 vind ze maar......
mvg,
Kees-Jan