BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Wesley op 25 June 2007, 19:35:31

Titel: secondelijm
Bericht door: Wesley op 25 June 2007, 19:35:31
Ik heb een vraag. Is er een manier om geknoeide secondelijm te verwijderen zonder verf/kap te beschadigen?

Wesley.
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Peterdr op 25 June 2007, 19:47:58
Misschien is dit wat:

http://www.mesaproducts.nl/lijmverwijderaar.html
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Wesley op 25 June 2007, 19:50:29
ja, waar is dat te koop? op de site?

wesley
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Peterdr op 25 June 2007, 19:53:24
Ja moet je even zoeken in de lijmshop...

Het kost iets van 6 euro voor 10 ml. Niet het goedkoopste spul...maar lijm op je trein is ook niks.
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Dirk J op 25 June 2007, 20:03:12
Pattex heeft ook zoiets in het assortiment, maar dan voor 2 euro nogwat. Gezien in diverse bouwmarkten.
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Wesley op 25 June 2007, 20:12:35
tja ik heb het al besteld. Ik heb eigenlijk ook meer vertouwen in zo'n bedrijf. Pattex doet mij denken aan een bedrijf dat alles verkoopt om winst te maken(vooroordeel maargoed)

oh nog een vraagje, de lijm zit een deel over het NS logo heen. in de gebruiksaanwijzing voor de lijm staat dat je het even moet laten in weken, eerst probere op een onzichtbare plek, dat is niet mogelijk met het logo. wat als die verdwijnt?
Wesley
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Overlast op 25 June 2007, 20:26:46
Citaat
wat als die verdwijnt?

Dan kan je een transfer van bijv. Kleinspoor gebruiken.

Maarten
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Wesley op 25 June 2007, 20:29:05
oh oke niet aan gedacht ;). Is de verf die lima gebruikt eigenlijk een beetje "taai" of valt het er zo af, iemand ervaringen?

Wesley
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Jan Huchshorn op 25 June 2007, 20:52:51
Met aceton kun je secondenlijm week maken heb ik wel eens gelezen. Of het je kap beschadigd weet ik niet.

Jan.
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Karst Drenth op 25 June 2007, 22:26:04
NOOOOIT  :o met aceton op styreen of lak, het brandt werkelijk alles weg.

Zoek anders even de nagelakremover van vrouw, vriendin of moeder en probeerhet op een onzichtbare plaats. Dan zul je begrijpen waarom ik NOOOOIT schreef ;D

Grtzz,

Karst
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Wesley op 25 June 2007, 22:28:55
Nu ga ik het zeker niet proberen ;)
Maar nu weet ik nog niet hoe de verf is van lima
Wesley
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Deetrein op 26 June 2007, 00:24:24
Wesley

Meestal gaat de verf van een Limakap er gewoon af met stierenpis  :o èh ik bedoel natuurlijk spiritus. [het is al laat hé ;D]

Erich
Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Henk Kooiman op 26 June 2007, 00:30:21
Dag Wesley,

Terugkomend op de eerste vraag: Het hangt m.i. af in hoeverre de lijm "gehecht" is. Alleen liggend op de lak lijkt mij mechanisch verwijderen niet verkeerd.
Bij een goede hechting hoort natuurlijk ook een inbranden. Dit houdt in dat de lak/kunststof is aangetast. Bij een oplosmiddel zal deze "inbranding" toch zijn sporen nalaten. Natuurlijk kan je het bestelde middel proberen. Zorg dan wel dat er niets naast de lijm komt. Anders wordt je plek steeds groter.
Het zal mij echter verwonderen als het werkt. Hoewel je dat natuurlijk nooit weet.
Ook bij inbranden zou ik gaan voor mechanische verwijdering. En dan in de vorm van voorzichtig schrapen en polijsten

Mits je de juiste spullen, een vaste hand en veel geduld hebt. We praten dan echt over lakdikte!

Eventueel aangevuld met een vervuiling (graffity???)

mvg
Henk


Titel: Re: secondelijm
Bericht door: Wesley op 26 June 2007, 13:14:19
ik probeer het eerst aan de binnenkant van de kap, gebeurt er niets, dan doe ik het voorzichtig ook op de buitenkant. Als er wel lelijke plekken ontstaan, dan laat ik het maar zitten, zo erg valt het niet op.

Wesley