BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: MC op 15 February 2013, 22:31:13
-
Nu wil ik op mijn baan ''station OuderLande'' een suikerfabriek neerzetten, met lagebak wagons met van die 4kante vakken.
nu was mijn vraag,hoe werden deze gelost toennertijd?
ik kan nergens foto's vinden van deze activiteit, was dit zo geheim?
kan iemand mij aan deze informatie helpen, liefst met foto's.
Gr
Mark
-
Hier (http://www.sebtus.de/industri_sukker_dk3925.html) een voorbeeld hoe het in Denemarken gebeurde.
Maar volgens mij was in elk geval in later jaren lossen met een krachtige waterstraal gebruikelijk.
-
Hier staat een foto van het lossen van bieten in Zevenbergen.
Ook in Nederland werd dus ook de hele wagon gekanteld.
http://www.regionaalarchiefwestbrabant.nl/zoeken/films-en-fotos/resultaat/weergave/record/layout/default?id=b8b8913a-d156-11df-8ddc-86e145576265 (http://www.regionaalarchiefwestbrabant.nl/zoeken/films-en-fotos/resultaat/weergave/record/layout/default?id=b8b8913a-d156-11df-8ddc-86e145576265)
Groeten, Theo
-
Op die laatste foto wordt een vrachtwagen gelost, geen treinwagon.
Stephan.
-
Merk dat plaatjes erg schaars zijn van nl en bietenenwagons die gelost worden.
Wel mooie inspirerende plaatjes (y)
-
Hier lijkt het gewoon met de greep of riek (of hoe die vork ook mag heten) te gaan: Klik (http://www.beeldbankgroningen.nl/afbeelding/3babfad4-93d7-e796-7588-2aea8fad8094)
-
Kennen we in Nederland eigenlijk nog de 'bietencampagne'? Of is dat helemaal over?
Anderhalf jaar geleden heb ik in Denemarken nog een hele grote suikerfabriek gezien.
Met name het eiland Falster kent nog steeds veel bietenbouw.
Hier een fraaie foto van een moderne bietentrein aldaar: http://www.tog-billeder.dk/fotos/danmark/stationer/plan-15_DJK/GWC_52338_ME%201503%20tog%20EP%208137%20ved%20sukkerfabrikken_131209.jpg
mvg,
Gert
-
Die is er nog wel, zij het dat de periode veel langer is dan vroeger... en niet meer per spoor vervoerd wordt :(
-
Voor zover ik mij kan herrinneren werden de wagens type E, een open goederen wagen met twee asssen met een kraan opgetild en gekanteld. Voor de wagenmeester was het dan zaak om goed op te letten of de aspotten weer goed zaten in de geleiding.
groet, Fred.
-
Ik heb ook wel eens een foto gezien waarbij de wagens doormiddel van een hogedruk waterstraal gelost werden.
kan de foto nu alleen niet meer vinden
-
@MR:
Dat is iets voor mijn tijdperk wat ik wil neerzetten qua trein dan.
maar misschien ging het inderdaad nog met den schop of riek.
@ Gert:
Bietencampangne is nog steeds, maat per spoor niet nhet meer volgens mij.
mooie plaat, bijzondere trein. Maar zoek echt NL.
@Fred:
klinkt als een hele opgave
heb deze (http://i.marktplaats.com/00/s/NDY1WDgwMA==/$T2eC16RHJHQE9nzEzNQUBRGiKwOWPQ~~60_84.JPG)
wagons die bij mij gebruikt gaan worden.
@ cup-druc-han:
ga ik daar eens op zoeken
-
Kennen we in Nederland eigenlijk nog de 'bietencampagne'?
Jazeker! Van oktober tot half januari. B.v. vanuit de Flevoland 6 dagen per week 24 uur per dag naar west Brabant. Helaas niet per spoor, maar met vrachtwagens.
-
Jammer dat t per vrachtwagen gaat.
-
Hier een fraaie foto van een moderne bietentrein aldaar: http://www.tog-billeder.dk/fotos/danmark/stationer/plan-15_DJK/GWC_52338_ME%201503%20tog%20EP%208137%20ved%20sukkerfabrikken_131209.jpg
Luxe hoor, bietenvervoer in rijtuigen. ;D
-
Vertroetel je bieten, dan zijn ze tenminste zoet.
Jammer dat t per vrachtwagen gaat.
Ik vrees dat het spoorwegnet tegenwoordig helemaal niet meer ingericht is op bietentransport. Heel veel stations op het platteland hebben tegenwoordig geen goederen sporen verladingen meer
-
Luxe hoor, bietenvervoer in rijtuigen. ;D
O jee! Wordt het tijd voor een betere leesbril? Die fabriek op de achtergrond is namelijk de Sukkerfabrik Nykøbing.
Foto vond ik door daar op te googlen. Ik had op de foto geen rijtuigen herkend... :'(
Eigenlijk wel grappig.
mvg,
Gert
-
haha, nou die worden dan niet.
plaatjes blijven erg schaars zie ik al wel.
zelf maar iets verzinnen misschien. ;)
-
Hier gebeurt eenvoudig met een kraan: Klik (http://www.gemeentearchiefroosendaal.nl/index.php?option=com_memorixbeeld&view=record&Itemid=18&id=roo:col1:dat19459&tstart=)
-
Ik heb een filmpje over het bietenvervoer bij de RTM in de jaren dertig. Daar gebeurt het met grote grijpers die doormiddel van een handel met de hand dichtgezet moesten worden.
-
??? dat lijkt me meer een havenkraan die een schip aan het lossen is ;).
-
Jammer dat t per vrachtwagen gaat.
Bron: www.Flickr.com
Ik ben het met je opmerking helemaal eens, Mark.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/1301.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/1301.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/3874610459_fb0ab9e9d1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/3874610459_fb0ab9e9d1.jpg)
Gelukkig is het in modelspoor als zodanig nog in te zetten.
-
Het lossen kan ook anders.
In Groningen werden de vrachtauto's leeggespoten met water onder hoge druk. Dit kan natuurlijk ook met wagons.
Groet,
Bert
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/3874610459_fb0ab9e9d1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/3874610459_fb0ab9e9d1.jpg)
Gelukkig is het in modelspoor als zodanig nog in te zetten.
Die foto komt me bekend voor... Misschien volgende keer gewoon een link naar mijn Flickr photostream?
CKLX
-
Roosendaal loste dmv waterkanonnen. de bieten dreven dan met het water de wagen uit en zo de losgoot is.
-
Bedoel min of meer nu in deze tijd.
dat gebeurt toch niet meer toch?
Zijn trouwens mooie plaatjes!
-
Leuk draadje, benieuwd naar alle bevindingen (die dan vertaald kunnen worden in model). De échte bietenwagons heb ik namelijk nog niet maar wel de GTOW, werden hier ueberhaupt ook bieten in vervoerd?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Roco_66290_2_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Roco_66290_2_1.jpg)
-
Dag Mark,
Ik woon in het dorp Hoogkerk bij Groningen (stad). Er zijn nog twee suikerfabrieken in Nederland, één in West Brabant en één in Hoogkerk. Overigens de derde suikerfabriek stond 2 km verder op in stad, maar die is enkele jaren geleden afgebroken. Kortom, een heel suikergebeuren hier in het Noorden. De bietencampagne vandaag de dag wordt uitgevoerd door vrachtauto's. Start 1 september eind 31 december, soms iets langer als er nog geen vorst is geweest.
Je vraag is 'Hoe loste men vroeger bietenwagons'. Als je vroeger vertaald naar de jaren dertig van de vorige eeuw dan staat er op http://www.veengle.com/s/Vierverlaten.html een mooi filmpje over de Suikerfabriek van Hoogkerk, dan even zoeken naar:'Hoogkerk Bietencampagne NNBS suikerfabriek Vierverlaten in de jaren dertig'.
Hierin zie je het lossen van binnenvrachtschepen (met de kraan), boerenkarren, vrachtauto's, maar ook wagonnen. Deze werden toendertijd gelost met de riek (handkracht dus). Leuk filmpje waarin ook het verdere productieproces van die tijd getoond wordt.
In het boek '(De nadagen van Neerlands) Stoom- en Motortrams' uitgeverij J. Voerman staan enkele foto's van het lossen van wagonnen bij de suikerfabriek in Steenbergen (pagina 83). Volgens mij zie je hier ook de kraan die de wagonnen lost door ze te kantelen (denk ik). In ieder geval is het een kraan zonder een grijpbak maar met een andersoortig takelgerij. Ik zal kijken of ik de foto's maandag kan scannen en dan plaats ik ze hier ook nog even. Tenminste, plaatjes uploaden hier heb ik nog nooit gedaan, maar eens kijken of dat lukt ;-)
-
De suikerfabriek"Vierverlaten " had volgens mij geen kip of kraan inrichting om wagons te legen.
Misschien dat ze wel een waterkanon ebben gebruikt maar halverwege de jaren 60 moet het al wel voorbij zijn geweest met de aanvoer van bieten naar deze fabriek.
Ze hadden voor het rangeren op het terrein wel een Sikje.
Voor de goederenvervoerders had het logistiek toch een leuke klus geweest als 50%van wat er nu verwerkt wordt over het spoor zou gaan.
De campagnes zijn wel iets verlengd tenopzichte van vroeger , was de kerst vroeger een streefeinde nu overschrijd men dit stevig.Eind januari komt wel in zicht.(campagnes van 130/140 dagen ) beginnden half september.
-
Even voor je bij Beeldbank Groningen (http://www.beeldbankgroningen.nl/) gekeken en kwam daar dit tegen:
met de riek (http://www.beeldbankgroningen.nl/beeldbank/indeling/detail/start/20?q_searchfield=bieten) en met kraan (http://www.beeldbankgroningen.nl/beeldbank/indeling/detail/start/19?q_searchfield=bieten).
Bij de laatste afbeelding, deze draaien (onder de afbeelding zit een knopje en dan uitvergroten om bovenaan op de prent de lossing per kraan te kunnen zien.
Zoekterm was: "beetwortelsuikerfabriek".
Tijdje 'onder de rook' (lees 'stank') van deze fabriek, op de toenmalige MTS gezeten....
Vandaar dat min of meer mijn interesse gewekt werd..... ;)
-
In de railhobby heeft ooit een artikel gestaan incl foto's.
Daar werd met waterstralen gelost. Alleen geen idee wanneer dat er in heeft gestaan.
Robin
-
Whow!!!! :o
Ik kijk even niet, en zie dat er een hoop is aangevuld, (y) daar zit wel bruikbare informatie bij (y)
Mijn baan wordt anno '87 ben toch wel benieuwd naar de waterstraal-los-installatie.
Hartelijk dank mannen! (y) (y) (y)
-
Ik kan helaas niet bij mijn foto's komen.(andere belangrijke dingen te doen) De E-tjes werden tot boven een bassin geduwd waar twee waterkanonnen, zoals die bij de brandweer in gebruik zijn,leeg spoten. Het voordeel hier van was dat de peeen gelijk gewassen werden en dmv deze waterstroom vanuit het bassin de fabriek in werden getransportteerd. je snap wel dat de suiker enorme hoeveelheden water verbruikte. Dit transportwater was uiteraard geen drinkwater maar kwam uit de eigenopslag en de haven. het water werd keer op keer hergebruikt. Zie ook de enorme bezink bassins die je altijd bij de peeen verwerkings bedrijfen zal tegen komen.
[
-
In 1987 gebeurde dat in Nederland zeker met waterstralen.
Uit het onvolprezen boek "Spoorwegmaterieel in Nederland" blijkt dat de twee-assige wagens daar zelfs nog een volledige stalen vloer voor hebben gekregen, omdat bij de oude vloeren het risico bestond dat meer dan alleen de bieten naar buiten werd gespoten.
Ik heb er wel eens foto's gezien, maar of dat op internet was?
Huub
-
@Gerrit F
(Tijdje 'onder de rook' (lees 'stank') van deze fabriek, op de toenmalige MTS gezeten....
Vandaar dat min of meer mijn interesse gewekt werd..... ;)
Deze is dus onlangs helemaal platgegooid en de productie naar Hoogkerk verplaatst.
Blijft voor mij de vraag vanaf welke spoorlijn takte de aansluiting van de FG af,Groningen Leeuwarden of Groningen Delfzijl
-
@ Luit,
We dwalen dan wel een beetje af van de vrager zijn tijdperk (rond 1987), maar hier (http://www.hetverhaalvangroningen.nl/verhalen/de-eerste-jaren-van-de-stad-groninger) is het één en ander te lezen en te zien.
-
Interessant draadje zeker icm je gekozen tijdperk ! Ik ben ook erg benieuwd naar verder updates en eventuele foto's van het losproces eind jaren 80.
-
Merk dat ik een intressant draadje heb losgemaakt, dat is wel leuk om te horen.
@ Sobat Kras: geniet er lekker van, hopelijk heb je er foto's van, daar kan ik wel eventjes op wachten!
@ Huub: dat is dan een leuke zekerheid, dus ik moet iets met water gaan doen, naja moeten..
plaatjes zijn ten schaarste aanwezig, ik weet niet meer op welke zoekterm ik moet gaan zoeken ;D
@ Gerrit: toch weer leuke info om te lezen. deze link had ik nog niet gezien.
@ MB6400: kan ook niet wachten tot de eerste foto's te zien van anno eind jaren 80.
Het lijkt bijna of het in het geheim gebeurde,... zo weinig foto's.
Er zijn nog meer foto's van de tram in Westkapelle (zeeland) waar bijna niemand weet dat die gereden heeft. Back on topic:
-
Het is niet het lossen uit een wagen, maar in dit filmpje (http://www.youtube.com/watch?v=psctdmuDfUI) wel een idee hoe het met dat waterspuiten werkte.
Huub
-
Zo heel veel foto's zullen er van het spoortransport ook niet zijn. Ik weet dat het spoortransport in 1968 voorbij was bij "Vierverlaten" maar dat is bijna altijd marginaal geweest . Van max 20% in de dertiger jaren tot max 5% vanaf de jaren 50 tot beeindiging vervoer.
Prive zijn er denk ik ook niet zo veel foto's , begin fotografie en veelal donker bij het werk. Voor de rest natuurlijk vooral beroeps en in opdracht.
Maar in de boeken van "Vierverlaten" komt alleen een luchtfoto met sikje voor en verder ook niet hoe er gelost werd.
Kreeg wel de indruk dat trein en tram verder naar het zuiden meer gemeengoed was.
Ik ken spoorbietentransport ,alleen van naam, enkel uit Limburg . Dus vermoedelijk ook maar enkele dagen transport want dan was het wel op.
-
Dank voor het inspirerende filmpje, daar zou iets van te maken zijn,echt er geen info meer zijn.
We houden moed, misschien leest net iemand dit draadje en denkt hé! Daar heb ik wel iets van.
-
Die foto komt me bekend voor... Misschien volgende keer gewoon een link naar mijn Flickr photostream?
CKLX
Snap de verwarring wel, bij Flickr staat er een naam bij, hier alleen berichten van 1 of meerdere iemanden die een 4-letterige code gebruikt of gebruiken.
Tip: Reageer hier ook op zijn minst met een voornaam, is voor anderen prettiger communiceren en je bouwt meer naamsbekendheid op met je flicker-account waar inderdaad fraaie platen op staan.
-
Ehhh, volgens mij mis je zijn punt. Het gaat er niet om of je een link weet te leggen tussen een gebruiker op Beneluxspoor en een Flickr-account. Het is namelijk niet toegestaan om zonder bronvermelding foto's van internet te plukken en ergens anders te plaatsen.
Anyway; boeiend draadje, zeker voor een RTM-liefhebber, dat een groot bietenvervoer kende. (y)
-
He, Mark
Denk ook vooral aan transportbanden, bv van Auhagen geloof ik. De baan van de Zevenbergse modelbouwvereniging geeft de hele bietencampagne weer in voor-oorlogse tijd maar dat is niet jou tijdperk en daar gaat alles met de hand en paard en wagen. Wellicht dat je inspiratie op doet bij die baan.
Bij de CSM-fabriek van Made-Geertruidenberg waar we altijd langs kwamen opweg binnendoor vanuit Utrecht naar Zeeland lagen altijd bergen suikerbieten, aangevoerd met grote tractoren en met loopbanden de fabriek in. Het was ook altijd een modderige bende op de (betonnen)wegen.
Bedenk dat je de rest van je baan in het najaar-seizoen moet bouwen....
Je zou een scene kunnen maken waar een deel van de oogst per spoor wordt geexporteerd, modelspoor bied veel mogelijkheden ;). Misschien vind je nog beelden als je hier op googled.
groetjes, Koen.
-
Het is namelijk niet toegestaan om zonder bronvermelding foto's van internet te plukken en ergens anders te plaatsen.
Met bronvermelding in beginsel ook niet, het gaat om de toestemming.
Maar verder met het eigenlijke onderwerp.
Op deze site (http://www.oschatzer-heimatverein.de/zuckerfabrik3.html) (iets naar beneden scrollen) is een plaatje te zien van zo'n waterkanon om wagens te lossen.
En hier (http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?17,4544189,page=all) (mogelijk dat je nog een keer op een link moet klikken om op de goede pagina te komen) het vijfde plaatje een wat modernere versie.
Tenslotte nog plaatje (http://www.sdtb.de/uploads/tx_templavoila/415_0_Entladung_01.jpg) waar het kunstzinnig in beeld is gebracht.
Roosendaal was de laatste jaren in Nederland de enige fabriek met spooraanvoer, ik dacht dat die van de suikerunie was. Misschien daar eens informeren?
Huub
-
Hallo Mark,
Een speciale vorm van lossen: (bild 17)
link (http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?17,5072694,page=all)
groet,
Ivo vS
-
Toch grappig; 'Nou Hijlco, hoe was jouw weekend?'
'Met half modelsporend Nederland aan het speuren geweest hoe bieten gelost werden in vroeger jaren.'
Overigens weet ik dat ik ook eens op joetjoep een fimpje van lossen met een waterkanon heb gezien, maar kan het niet meer vinden (of het is weer van het internet verdwenen).
Met het speurwerk van Hubertus heb je denk ik je antwoord Mark.
Hubertus (y)
-
Inderdaad interessant draadje, zoals ik al zei de Zevenbergse modelbouwclub(Mark heeft er al een linkje van) is gebaseerd op bietencampagne maar ver voor Mark's tijd wat ie wil uitbeelden. Als je googled op CSM, suikerfabriek of suikerunie kom je de interessante vaderlandse geschiedenis te weten over de productie, producten en middels afbeeldingen en filmpjes achter het gebeuren op gebied van sweet sugar.
Groeten koen
-
@ Huub:
Dat is precies wat ik zocht (y)
linkjes gelijk geplaatst in mijn huidig bouwdraadje.
Nu nog geschikte onderdelen zoeken om zo'n spuitcabine te maken.
@VFR:
Inderdaad ik heb gevonde wat ik zocht, plaatjes en of filmpjes zijn nog steeds erg welkom!
Vind het bijzonder dat zoveel mensen mee hebben gezocht, wil hiervoor ook iedereen bedanken.
@ Koen:
Dat is een pracht stukje modelbouwwerk.
Ik blijf nog steeds zoeken naar plaatjes en of filmpjes.
Al is het woordenboekje bijna leeg wat betreft zoektermen.
Nogmaals iedereen bedankt voor het mee zoeken naar afbeeldingen en of filmpjes!
(y)
-
Hoi
Hier nog iets duits; met waterkanon.
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?17,4544189,page=all
Bart
-
Zat nog even te speuren, en kwam dit tegen
http://www.openbeelden.nl/media/15222/Suikerbieten_campagne.nl (http://www.openbeelden.nl/media/15222/Suikerbieten_campagne.nl)
-
Dacht uigezocht te zijn tot ik dit forum tegen kwam waar bieten uit wagons gespoten worden (http://www.hgbtf.net/viewtopic.php?f=8&t=2854&start=30)
Nu heb ik een mooi beeld om iets na te bouwen (y)
scroll naar halverwege de pagina, de wagons worden lagebakwagons.
Maar de installatie zover als mogelijk nagemaakt, ook de verkanteling in het spoor (y)