BeneluxSpoor.net forum

Materieel => Wat zijn we aan het rijden? => Topic gestart door: OlivierV op 10 February 2013, 19:56:00

Titel: Treinverkeer in en door Bellevue
Bericht door: OlivierV op 10 February 2013, 19:56:00
Oi,

Sinds ik een ovaalbaantje in opbouw heb mag er ook wel een rijdraadje van bestaan dacht ik zo.
Het ovaal ligt er zodat mijn treinen kunnen rondjes rijden en zo fit blijven. HoutsKohl zelf is een kopstationnetje dat in dit ovaal ligt, het buitenste spoor helemaal voorin is een doorrijdende enkelsporige hoofdlijn, indien de trein naar Houtskohl moet, dan gaat hij het ovaaltje rond (aan de achterkant ligt nog een aftakking naar een bedrijfje dat ruwe materialen levert uit de Houtskohlse bossen waar hout en grind ontgonnen wordt.

Baanplan.
(http://i46.tinypic.com/2llfzav.jpg)

De opzet van het ovaalbaantje is vooral basis van simpele analoge elektronica, je weet wel, eerste lampjes, eerste dit eerste dat, en de treinen rijden analoog, de baan is dan ook opgedeeld in 9 blokken waar treinen kunnen stilgezet worden.

De naam Houtskohl is fictief en volledig uit de duim gezogen.
Er wordt gebruik gemaakt van het oude Faller station van Schonblick, dat nog moet voorzien worden van de juiste naam, het idee is er en gestaag zal het ook wel goed komen (er kan niet zo heel veel gereden en aan gewerkt worden omdat de plank ook van tijd tot tijd eens tegen de muur staat.

Houtskohl zelf is gelegen in de Oostkantons, België dus, maar er is vrij veel grensverkeer met Duitsland (eventueel aansluiting met andere banen?).
Tijdperk ongeveer 3-4, maar voor de gekte en eens aan de realiteit te ontsnappen zal er wel sporadisch eens een BR101 en ICE2 een stop maken.
Houtskohl zelf heeft ook nog een kleine lokloods, hierin staan standaard een V100 en een BR55.

Het eerste verhaaltje alvast

1. Einde van de zondagsdienst
19:36 - Dirk komt met de V100 en een kort stammetje silberlinge de bocht om het station van Houtskohl opgereden.
(http://i50.tinypic.com/2q0soj5.jpg)

(http://i48.tinypic.com/2ihvuo6.jpg)
Ietsje te laat kunnen de reizigers uitstappen op spoor 1, te laat of niet, het maakt niet uit de weinige reizigers op dit uur stappen naar hun wagen die aan de andere kant van het spoor langs de stationsgebouwen staat en de enkele sportievelingen springen direct hun fiets op.


Wat Dirk nog rest is de locomotief naar de locloods brengen zodat hij nog even rond de loc kan lopen, het is vakantie, de machine krijgt een klein onderhoud op maandag en noteert wat op een formulier dat hij nog in het station in de juiste bus post.
Morgen zal de regionale trein dan ook met een loc van de NMBS gereden worden ipv met eentje van de DB, op gewone weekdagen wordt ook het derde rijtuig in de stam gevoegd maar voor de zondagsdienst is dit allesbehalve nodig.

(http://i48.tinypic.com/2dspmvd.jpg)

(http://i46.tinypic.com/1eoxeu.jpg)
Een spotter neemt nog een foto van de BR55 en V100 in de schemer van het licht boven de wissel naar het station.
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: Ruud K op 10 February 2013, 19:57:34
Leuk, weer een nieuw rijdraadje (y).

Groet,
Ruud
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: Marc Riswick op 10 February 2013, 22:51:23
Altijd goed om weer zo een rijdraadje te lezen. Wie weet kunnen we eens in grensverkeer gaan rijden.  (y)

Ziet er al leuk uit, brengt herrinneringen aan mijn eerste banen terug.

groet Marc
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: OlivierV op 11 February 2013, 19:32:04
Dank voor de reacties, achja, het is een vaste baan die opruimbaar is dus ik dacht, laat ik gezellig mee doen wanneer ik er tijd voor heb.

2. Ochtenddrukte

Heel erg vroeg in de ochtend werd er al gerangeerd, omdat er geen kleine rangeerloc aanwezig was in Houtskohl en de V100 z'n klein onderhoud kreeg die dag was dat een taak voor de BR55.
Nog zonder aanwezig stoker kon Peter al aan het klaarzetten van de 3 zilverlingen beginnen (er moest nog een 3e rijtuig aan toegevoegd worden).
(http://i46.tinypic.com/2iotjo.jpg)

Na deze taak kreeg Peter de opdracht in afwachting van stoker Jean de lok even te plaatsen tussen de 2 wissels op het ovaal zodat Olivier met de NMBS reeks 52 Houtskohl kon binnenrijden.
(http://i50.tinypic.com/nb87sz.jpg)
Olivier herkende Peter en toeterde even luid vanuit zijn krachtpatser

Nu hingen er nog 3 goederenwagens uit België aan, de 2 groentjes waren volgesjouwd met ontbijtgranen en de bruine moest weer mee naar België en zou aan de gemengde goederentrein gekoppeld worden waar Peter en Jean vandaag dienst op hadden met hun BR55.
(http://i47.tinypic.com/oa9h1v.jpg)

Dat gebeurd zijnde en na vertraagde aankomst van Jean waren de beide heren er met de vlam in de pijp vandoor!
(http://i50.tinypic.com/2z82hht.jpg)

Vervolgens was het omlopen geblazen en kon de trein met stuurstand voorop vertrekken wanneer de BR55 de gemengde goederentrein voor BE van het spoor bij H&G gaan halen was.
Al blijft het wel een raar zicht zo'n NMBS bolle neus voor zo'n stammetje zilverlingen, maar goed, de zaak zit min of meer veilig gekoppeld!
(http://i45.tinypic.com/b9gj0z.jpg)

(http://i49.tinypic.com/3179n2d.jpg)

Wanneer Peter en Jean terug zijn uit BE zal de BR55 klaargemaakt worden om naar een van de grotere BW's gestuurd te worden waar deze groot onderhoud zal krijgen, dit moet daar gebeuren omdat de loods van Houtskohl enkel in staat is om kleine standaardwerken aan locomotieven uit te voeren.
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: OlivierV op 17 February 2013, 17:43:10
Verhaaltje 3 - BR55 gaat op groot onderhoud naar BW Donsdorf

Terwijl er op spoor 1 nog een Lok 25 met 5 donderbussen aankomt wordt er binnen in het station nog druk over en weer getelefoneerd met BW Donsdorf over welke wagens er nog met de BR55 mee mee moeten.
(http://i46.tinypic.com/345yas8.jpg)

Dit geregeld zijnde startte Dieter op deze zondagavond loc 1306 oftewel het rode O&K locje.
Pruttelpruttel - rammelrammel gaat de kar van de locloodssporen af.
(http://i48.tinypic.com/2qn762p.jpg)

Als eerste gaat hij een Coca cola en interfrigo koelwagen oppikken en dit alles verrassend vrolijk op een zondag onder de deuntjes van de The Rolling Stones.
(http://i45.tinypic.com/qxp9ur.jpg)

Deze koelwagens werden op spoor 1 van station Houtskohl geplaatst, vervolgens duwde Dieter er nog een bruine schuifwandwagen, lageboordwagen en een hogeboordwagentje tegenaan. In de bruine moeten vanuit BW Donsdorf nog een pak reserveonderdelen mee terugkomen, zodat men de kleine onderhouden netjes verder kan blijven uitvoeren.
(http://i49.tinypic.com/2w1tbmq.jpg)

Bij de BR55 stookt vaste stoker Jean de ketel al op terwijl Machinist Peter fluitend komt aangewandeld.
- Jij loopt er ook wel vrolijk bij om op een zondag nog te moeten vertrekken, zegt Jean.
* Peter: Ach het maakt mij niks uit, ik rij graag met deze loc en als het om de gezondheid van deze kar gaat dan wil ik daar 's zondags wel voor werken, tenslotte rijdt hij altijd prima en heb ik er al veel plezier op beleefd!
- Jean: Dat begrijp ik heus! Eerlijk toegegeven hij rijdt lekker vlotjes en heeft er al een mooie carrière opzitten, 't zou 'n zonde zijn moest zijn carrière nu stoppen en inderdaad beter een halve maand te vroeg naar Donsdorf dan een maand te laat!
* Peter: Precies! En het is zondag, dus veel verkeer is er niet, dan kunnen we lekker met een rustig gangetje van zo'n 55km/h naar Donsdorf. Gelukkig hoeven we maar 1x te stoppen om die 2 koelwagens af te zetten een beetje voor Donsdorf.
- Jean: Wat goed, hop achteruit met de kar en dat sleepje aankoppelen, dan zijn we der ineens vandoor!
* Peter: Jap, hophop.

(http://i50.tinypic.com/vemcly.jpg)

Zo gaan de 2 heren terwijl de zon op de ketel weerkaatst met de sleep richting Donsdorf (DE).
(http://i50.tinypic.com/3eooi.jpg)
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: Basilicum op 17 February 2013, 20:50:44
Dönsdorf is in afwachting van de trein. :)
Jean en Peter: De stoomloc mag maximaal 55 kmh rijden, dus neem de tijd.

Groet,
Bas

NB. De 55er is inmiddels in Dönsdorf (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,28958.msg814292.html#msg814292) gearriveerd.
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: OlivierV op 18 February 2013, 22:14:56

Heb de maximumsnelheid nog even gecheckt en wat je zegt klopt als een bus.
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: Ruud K op 23 February 2013, 10:14:02
De gerepareerde 55 uit Dönsdorf is via Schwarzburg op de weg terug naar Houtskohl.

Groet,
Ruud
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: OlivierV op 23 February 2013, 13:20:35
4. BR55 Als nieuw terug!

Dik anderhalf uur later nadat de loc te Schwarzburg voorzien was van de vaste machinist en stoker (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,28905.msg816161.html#msg816161) kwam de 55-er als nieuw terug van BW Donsdorf (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,28958.msg816006.html#msg816006) aan in Houtskohl.

(http://i46.tinypic.com/34nmzp0.jpg)
Peter staat rustig te fluiten terwijl ze de bocht in rijden om naar kopstation Houtskohl te gaan, waar de loc op spoor 1 verwacht wordt.

'Hé Jean, gooi er nog een schepje kolen op!': zegt Peter.
- 'Ach gek, dat bier uit Schwarzburg zit je zeker nog wat in de kop?': zei Jean.
'Welnee, ik moet me miskeken hebben, of nog aan het fantaseren over die jongedames met hun hotpants daar op het perron.': zegt Peter.
- 'Mooi waren ze althans wel, trouwens, de machine rijdt echt fantastisch en als nieuw': meldde Jean nog even.
'Mag je zeker van zijn, we hebben hem net op tijd naar Donsdorf laten gaan, de kar is met piepen en kraken het bw opgereden.'  :vertelde peter fronsend.
- 'Hmm, net op tijd dus, trouwens, vertraag maar al wat zodat we straks op het station niet tegen het stootblok racen, 't is ook altijd wat als jij wat mooie dames hebt gezien!: zei Jean plagend.


(http://i46.tinypic.com/1exdv7.jpg)
Rustig en naar goede gewoonte komen ze spoor 1 opgereden, alhoewel er is iets vreemds, het is echt doodstil op het perron.

Jean kijkt even op een bordje dat achter een raam hangt van het station en licht Peter in met wat erop staat: ' Hé Peter, blijkbaar wordt Houtskohl een doorlopende lijn, ze gaan de lijn die er nu langs ligt verleggen, zo kunnen er ook meer treinen stoppen en wordt er minder tijd verloren met omlopen op het kopstation.'
- 'Wat aardig van ze': antwoordde Peter dromerig.


(http://i50.tinypic.com/2aa0vmw.jpg)
De lageboordwagen en het open goederenwagentje uit Schwarzburg worden op L1 (locspoor) geplaatst terwijl de 55-er met gesloten goederenwagen zich rustig kruipend op L2 plaatst.
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: Ruud K op 23 February 2013, 14:27:57
 (y)

Groet,
Ruud
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: laurent op 24 February 2013, 12:55:59
Hee, de wagon is gegroeid ;D
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: OlivierV op 25 February 2013, 19:23:34
Welke wagon is er gegroeid, want ik ben niet echt mee :D
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: OlivierV op 18 March 2013, 22:48:22
Stilte:

Het is akelig stil  wanneer Peter en Jean met hun BR55 met 2 ketelwagentjes en een hogeboordwagentje passage maken aan  het station van Houtskohl. Er brandt wel licht, maar daar blijft het dan ook bij...

De 2 heren zijn ook niet meer langer hier gestationeerd, al het materiaal is verplaatst naar een ander station/stelplaats wegens naderende aanpassingen aan de infrastructuur.

(http://i45.tinypic.com/3308kcy.jpg)
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: OlivierV op 22 March 2013, 16:41:08
@Mods, zou het mogelijk zijn om Houtskohl te vervangen door Bellevue?

Dat is veel mooier en bekt een pak beter dan die naam die eerst gebruikt werd.

Dank bij voorbaat.
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: Daniel24 op 22 March 2013, 16:49:33
Hallo Olivier,

Mooie verhalen en locs. Maar dat station..... Is daar niet wat beters voor te vinden? Jouw prachtige materieel verdient gewoon veel beter! :-\

groet,

Daan
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: OlivierV op 23 March 2013, 18:27:37
Daan, het station is nog van een van mijn grootvaders geweest, een heel erg oud Faller ding (jaren '70 ofzo), ik had me voorgenomen het wat te gaan opknappen (vers kleurtje erop enzo), beetje verweren (maar daar heb ik op dit moment de juiste materialen allemaal niet voor in huis, dat komt wel met de tijd).

;)

Edit: het station dateert uit 1957, grootvader zal het wel minstens 10-15 jaar later aangekocht hebben, bedankt ook voor het linkje Ruud, zo'n interieurtje en wat reclamestickertjes zullen zeker niet misstaan.
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: Daniel24 op 23 March 2013, 19:14:52
Oke! Opkappen is inderdaad nodig. Maar zoiets oud op je baan is altijd leuk!

groet,

Daan
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: Ruud K op 23 March 2013, 19:26:37
Het station is nog veel ouder: midden jaren vijftig. De bouwdoos kostte toen fl. 9,75 De originele doos:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Faller_B_103_Schonblick.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Faller_B_103_Schonblick.jpg)

Hier zie je hoe je het kunt opknappen, zodat het er weer piekfijn komt uit te zien:
http://alte-modellbahnen.xobor.de/t22368f78-Faller-B-Bahnhof-Schoenblick.html

Groet,
Ruud
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: ex44 op 23 March 2013, 19:52:23
Leuk draadje hier!
En, en dat bedoel ik als compliment, puike spelling, correcte grammatica, mooi taalgebruik!  (y)

Jan
Titel: Re:Treinverkeer in en door Houtskohl
Bericht door: OlivierV op 24 March 2013, 16:38:27
@Ruud, bedankt voor de info!

@Jan, ik doe mijn best, zeker omdat bij het lezen van draadjes vol spelfouten er spontaan haren op m'n rug gaan rechtstaan waarvan ik het bestaan niet eens wist.  ;D

edit: Binnenkort terug meer, de infrastructuurveranderingen zijn doorgevoerd!

@Een van de mods, indien gewest Houtskohl in de titel vervangen door Bellevue, dat is een naam die me meer ligt en een pak beter bekt.

Alvast bedankt hiervoor.
Titel: Re:Treinverkeer in en door Bellevue
Bericht door: OlivierV op 29 March 2013, 19:03:01
Avondzon:

Het is vrijdagavond omstreeks 17u op perron 1 wordt omgeroepen dat de trein uit Aachen binnen enkele ogenblikken het station zal binnenrijden. Het is de eerste trein die in Bellevue stopt na al de infrastructuurwerken.
(http://i48.tinypic.com/28tci6p.jpg)
En zo gaat het dan, Dirk op de V100 met 3 Zilverlingen aan de haak, de klassieke samenstelling die in 80% van de gevallen deze trein rijdt.

(http://i48.tinypic.com/2js7ir.jpg)
Ondertussen komt Olivier (niet op de gebruikelijke 5202), maar met een HLD59 het station van Bellevue voorbijgereden op spoor 3 met een korte goederentrein.

Titel: Re:Treinverkeer in en door Bellevue
Bericht door: OlivierV op 08 April 2013, 13:16:46
Kapotte stuurstand:

Het treinverkeer te Bellevue begint na de infrastructuurwerken mondjesmaat weer op gang te komen, ook worden er nieuwe verbindingen gelegd met steden dieper in Duitsland, zoals met onder andere Schwarzburg, een belangrijk knooppunt waar reizigers langs ginds verder kunnen reizen.
3 maal per dag rijd er dan ook een trein naar Schwarzburg, in de meeste gevallen een samenstelling van 3 zilverlingen en een V100/br212.

Zo ook geschiedde het ook vandaag.

Hendrik staat al een minuutje of 5 te wachten op het perron aan spoor 2 te wachten op zijn trein naar Schwarzburg, hij gaat daar zijn vriend Rudy bezoeken en er een paar dagen verblijven.
"Hopelijk een nette trein" denkt Hendrik bij zichzelf, want hij houdt niet zo van vieze wagens vol lege blikjes en nog van dat gerommel.
"Hij mag wel eens haast gaan aankomen het is al bijna 13u05 en dan zou die moeten vertrekken, dan ben ik netjes rond 15u in Schwarzburg en kan ik nog een biertje gaan drinken.".

Geen paniek, daar komt Peter aangerold met de V100 en de stam zilverlingen.
(http://i49.tinypic.com/33vf5f8.jpg)
Peter komt spoor 2 opgereden terwijl er op spoor 1a een HLD52 in nieuwe livrei staat warm te draaien voor een goederendienst.

"Hop naar de stuurstand, want ik zit al erg krap met het tijdsschema."
-Hendrik groet vriendelijk Peter, de machinist van dienst, terwijl deze hem voorbij loopt en nog snel terug zwaait.


Wanneer het sein op groen springt en Peter wil aanzetten komt er geen reactie van de loc, "Wat vreemd" denkt Peter bij zichzelf en stapt uit, loopt naar de loc om de verbindingen te controleren, alles ziet er tiptop in orde uit.
Peter loopt dan maar snel het station binnen en meldt zich bij de stationschef om het probleem te melden, deze raadt peter om te lopen en de loc voor de stuurstand te hangen.
"Vergeet ook de sluitlichten van het rijtuig niet te controleren Peter, we willen geen ongelukken en vraag in Schwarzburg of ze niks kunnen doen aan de stuurstand, hier kunnen we voorlopig niet veel reparaties verrichten,en je hebt toch 2u pauze eens je daar bent voor je met een trein moet terugkeren geloof ik." - Zei de stationschef.
- "Doe ik chef!": lachte Peter.

(http://i50.tinypic.com/11r6n21.jpg)
Peter loopt naar de loc, koppelt los en loopt hier de loc om, het gaat maar net met die 3 rijtuigen.

Intussen roept de stationschef door de microfoon af: "Geachte reizigers, de trein naar Schwarzburg heeft een tiental minuten vertraging door een kapot stuurstandrijtuig, de snelste oplossing was om de loc om te lopen om grote vertragingen te vermijden.
"Ook dat nog": mompelt Hendrik.

(http://i45.tinypic.com/2i1z47l.jpg)
V100 voor de stuurstand, Peter zet de radio stilletjes op de achtergrond aan, dat werkt namelijk fijner en begint zijn reis naar Schwarzburg van zodra het sein terug op groen springt.
Hij verheugt er zich ook wel op, omdat het een hele mooie streek is.


Titel: Re:Treinverkeer in en door Bellevue
Bericht door: Ruud K op 08 April 2013, 16:36:06
De trein is in Schwarzburg (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,28905.msg836092.html#msg836092) aangekomen en gaat vandaaruit verder naar Oberhof.

Groet,
Ruud
Titel: Re: Treinverkeer in en door Bellevue
Bericht door: OlivierV op 30 June 2013, 22:30:53
3. Type 25 met korte goederentrein

Zondagochtend omstreeks 10u komt een NMBS type 25 spoor 2 opgereden met nog 3 wagentjes eraan. Dit zijn de wagentjes die tot Bellevue moesten komen, de rest is reeds elders afgekoppeld geweest.

Het is een heel imposante verschijning die type 25, eentje die je hier niet vaak ziet.
(http://i42.tinypic.com/2metxja.jpg)

Nog even over de baan, deze gaat wijken, maar de naam Bellevue wordt behouden, ik heb al even wat 1/10 schetsen gemaakt voor een modulebaan waar ik een hoge afwerkingsgraad wil zien, weg van het klassieke ovaal, Bellevue komt in een lichte bocht te liggen, de bedoeling is om een van de eerstkomende weken aan de bouw van de bakken te beginnen, de rest zal nog op zich laten wachten aangezien ik overschakel naar code 83 rails en ondertussen nog locs digitaliseer en een digitale centrale dien aan te schaffen.
Nog een reden om dit huidige baantje op te doeken is omdat de type 25 helemaal niet door R1 bochten gaat en hle20's met internationale rijtuigen op lengte door zo'n bochten zien rijden ook geen mooi gezicht is.

(http://farm4.staticflickr.com/3690/8845844499_2fc364ea88_c.jpg) (http://www.flickr.com/photos/oliviervleminckx/8845844499/)
Bellevue-Le-Bois (aangekleedde modules) (http://www.flickr.com/photos/oliviervleminckx/8845844499/) by Olivier Vleminckx (http://www.flickr.com/people/oliviervleminckx/), on Flickr

edit: de uitvoering van het plan krijgt dan wel een aparte bouwdraad.
Titel: Re: Treinverkeer in en door Bellevue
Bericht door: MTV op 01 July 2013, 09:39:23
Mooi plan, ik volg je! (y)

Mvg,

Matthijs
Titel: Re: Treinverkeer in en door Bellevue
Bericht door: De Stoker op 01 July 2013, 12:49:59
 (y) ik ga ook je verrichtingen volgen