BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Erweka op 09 February 2013, 14:16:31

Titel: Meerdere Control Units 6021 op een baan
Bericht door: Erweka op 09 February 2013, 14:16:31
Naar mijn idee is het niet mogelijk, maar misschien dat iemand er anders over denkt:
We hebben voor onze modelbaan een Märklin Control Unit 6021 (+Control 80F) als aansturing.
Omdat de baan vrij groot is lijkt het ons handig om op een andere plek nog een regelaar neer te zetten. Normaal gesproken zou dit dan wel kunnen met nog een Control 80F en een verbindingskabel.
Nou is de vraag of het ook kan door op die plek nóg een Control Unit 6021 te plaatsen (inclusief transformator voor de stroom dus)? De baan is niet verdeeld in verschillende blokken met boosters maar wordt slechts aangestuurd door de Control Unit/Transformer 52VA. Zijn de Control Units ook te linken of zorgt dit alleen voor kortsluiting?
Een idee, is het ook via een 'omweg' mogelijk door ze aan te sluiten via bijvoorbeeld de loconet-adapters van ühlenbrock?

Bedankt voor de hulp!
Titel: Re:Meerdere Control Units 6021 op een baan
Bericht door: Bert Mengerink op 10 February 2013, 10:26:11
Hoi train-freak,

Ik denk, dat het wel zou kunnen, maar denk eraan, dat de beide Loconet-interfaces stroom leveren. Je met dus de spanningsvoorziening in het Loconet loskoppelen, net als gebeurt bij een Loconet-versterker.

Groet,
Bert
Titel: Re:Meerdere Control Units 6021 op een baan
Bericht door: Erweka op 03 March 2013, 09:30:29
Bedankt voor het antwoord eerst maar eens, net als een verontschuldiging voor mijn late reactie.
Als ik het dus goed begrijp kun je meerdere 6021's aansluiten op één baan, mits gebruik makende van de Uhlenbrock-adapter.
Het deel van de spanningsvoorziening in het loconet begrijp ik ook niet helemaal.
Nog een puntje: normaal gesproken wordt de baan via de 6021 van spanning voorzien en is deze de grote baas. Stel dat je nu een Uhlenbrock adapter aansluit op de 6021 en een loconet aanlegt. Op een andere plek langs de baan sluit je op het loconet nog zo'n 6021-adapter aan mét een 6021 (+ transformer?). Die tweede 6021 wordt dan niet op de baan aangesloten, maar dus wel op het loconet.
Krijg je op zo'n moment niet 2 centrales die de baas denken te zijn? En is het een probleem als die tweede 6021 niet op de baan is aangesloten?

Een andere nog onbeantwoorde vraag is de combinatie met een Intellibox II. In de (nabije) toekomst willen we waarschijnlijk een Intellibox II kopen, die dan dus dé centrale wordt. Is de 6021 dan nog te gebruiken, of te koppelen aan de IB II?