BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: johanw op 03 February 2013, 15:34:54
-
Hallo allemaal,
Ik ben sinds kort in bezit van een roco booster 10765. En wil deze gaan aansluiten op mjn baan.
Nu zie ik in andere draadjes dat dan de rails wordt geisoleerd. dus dat de baan wordt opgedeeld in 2 secties.
nu is mijn vraag kan de booster ook aangesloten worden zonder de baan op te delen.
-
ligt er aan
is je baan nu met 1 booster en komt deze er als 2e bij dan moeten ze gescheiden zijn*nooit 2 op een baan*deel( aansluiten(
dus elk baan.deel, een aparte booster
-
Alleen als het de enige versterker is kan je hem zo op de baan aansluiten! Het mag dan geen tweede versterker zijn!
Heb je een extra versterker voor je multimaus-setje gekocht dat moet een deel van je baan isoleren en daar je versterker op aansluiten. De versterkers koppel je dan aan elkaar.
Groeten Ronald.
-
oke bedankt voor de snelle reacties.
het wordt inderdaad een tweede versterker
mijn baan is 1.70 bij 2.80 en er ligt best veel rails. en nu weet ik niet waar ik dan het beste de baan in tweeen kan delen.
dus dat wordt waarschijnlijk wel even puzzelen.
groet johan.
-
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,13491.0.html (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,13491.0.html)
Allicht heb je hier iets aan.
Grt,
Ger
-
Johan,
Je maakt een veel gemaakte fout.
De hoeveelheid rails is niet bepalend voor het gebruik van een extra booster. Al heb je 2 km rails liggen, als er maar 1 trewin rijdt kan je met 1 booster prima toe. Gezien jouw afmetingen van de baan is het niet echt extreem groot te noemen. Belangrijk is wel dat je op veel punten een stroomvoorziening aanlegt om kabel verliezen te minimaliseren.
Het gaat erom hoeveel treinen je te gelijk wilt laten rijden. Wil je met 10 treinen (evt ook nog met verlichting in rijtuigen) gaan rijden dan kan het wel aan te bevelen zijn om de baan op te delen in meerdere booster secties.
En de verdeling? Tsja, die kan je zelf het beeste maken. Wij kennen je baanplan niet.
Wat ik zelf gedaan henb is het gehele stationsgebied aan 1 booster te hangen en beide schaduwstations ook een eigen booster te geven.
Gr.
Eric
-
Johan,
Voorbeeld plaatje van Roco hoe je een of meerdere 10765 aansluit op een 10764.
Gr Piet
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/10765.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/10765.jpg)
-
Hallo allemaal,
bedankt voor de reacties. ik begrijp nu inmiddels wat wel en niet kan.
ik heb nu een 7 tal locs op de baan staan en rijden waarvan er een met geluid en diverse wagons met verlichting.
vandaar dat ik er een roco booster bij wil plaatsen.
maar ik moet nu ergens de baan gaan opdelen, maar omdat er veel rails ligt weet ik nog niet echt waar ik dat moet doen.
ik ga de baan eens op papier zetten. en misschien kan ik die dan hier toevoegen, zodat iemand mij advies kan geven.
groet johan.
-
Hallo Johan,
Dat lijkt mij een goed plan dat je je baanplan even hier op het forum zet. Zet er ook al bij waar je de scheiding wil maken. Dan kunnen wij er op schieten ;)
Groeten Ronald.
-
hallo,
hier is mijn baan dan. zoals je ziet ben ik ooit begonnen met het klassieke rondje. en dat ben ik gaan uitbreiden.
de stippellijn die je ziet is spoor dat naar boven gaat en dan weer aansluit op de binnenbaan.
zelf denk ik dat de huidige aansluiting van de 10764 beter naar de buitenbaan moet.
maar waar ik nu de baan moet opdelen weet ik echt niet.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/img001_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/img001_2.jpg)
-
Johan,
Als je ook de blokken er in tekend dan wordt het al weer iets makkelijker, het is niet de bedoeling dat je een scheiding maakt in een blok maar er tussen.
B.v. net na een wissel en voor het blok
Gr Piet
-
Hallo,
het is eigenlijk niet mijn bedoeling om blokken te gaan maken. ik denkt dat de baan daar eigenlijk te klein voor is.
het gaat mij meer om meer vermogen. omdat er enkele locs op enkele gedeeltes langzamer gaan rijden.
groet johan.
-
Johan,
Een booster kan zinvol zijn als je problemen krijgt zodra te veel treinen tegelijk rijden.
Je spreekt nu over problemen op enkele gedeeltes. Dat zou wel eens een heel ander probleem kunnen zijn. Geven die delen van de baan ook problemen als je slechts met 1 trein gaat rijden ? Zo-ja dan verdenk ik eerder de aansluiting van die baanstukken - slechte solderingen aan de rails of slecht kontakt via railslassen. Of gewoon te weinig aansluitingen op een hele lange baan. Een mogelijk andere oorzaak kan zijn dat die rails vervuild is - maakt de rails eens goed schoon met een doekje en een beetje wasbenzine.
Sander
-
Hum... Als ze nu al ergens langzamer rijden kan het niet zo zijn dat je op meerdere punten en stroomaansluiting moet maken en deze met de versterker moet verbinden? Dan ligt het meer in de stroomtoevoer naar de lok. Dus niet een tweede booster.
Wil je toch een tweede booster gebruiken? Dan kan je beter de binnenbaan en/of het zijspoortje aansluiten op de tweede booster. Let op! Je moet dan wel op twee plaatsen isoleren van de andere versterker!
Lees even in de Encyclopedie het verhaal over de centrale voedingsleiding. Ik denk dat je daar een stukje verder mee komt.
Groeten Ronald.
-
Hallo,
ik heb het gedeelte over een centrale voedingsleiding gelezen, en ik denk dat het inderdaad wel eens de oplossing zou kunnen zijn. ook ga ik een gedeelte van de baan eens opnieuw nazien en de aansluitingen vernieuwen.
ik wil jullie allemaal bedanken voor het meedenken, ik ben weer een stuk wijzer geworden.
groeten johan.