BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Harry H. Arends op 01 February 2013, 22:17:29
-
Ik wil voor mijn GOLS project een kleine overgangs module maken met een onbewaakte overweg.
Kan iemand mij vertellen hoe zo'n overweg tussen 1900-1920 beveiligt was.
Bestonden er toen reeds andreas kruizen en hekjes zoals je die nu nog ziet of stond er helemaal niets.
Bij voorbaat dank
-
Dag Harry,
Welk zoekwerk heb je zelf al gedaan? Volgens mij als je zoekt op "spoorwegovergang 1920" dan krijg je van rond die tijd behoorlijk wat plaatjes met inspirerende informatie.
Groet,
Wim
-
Hallo Harry
Ik denk dat ik er zelfs nog tekeningen van heb. Ik zal eens voor je zoeken. Knipperlichten waren er zeker nog niet. Maar het wegverkeer werd gewaarschuwd dmv klapborden. Verder waren er nog enkelvoudig schuifbomen en rolhekken.
Maar ik zal eens voor je zoeken.
Groeten Bert Senden.
-
Dag Harry,
Welk zoekwerk heb je zelf al gedaan? Volgens mij als je zoekt op "spoorwegovergang 1920" dan krijg je van rond die tijd behoorlijk wat plaatjes met inspirerende informatie.
Dat heb ik gedaan met zoeken rond 1900-1920.
Het enige bruikbare voor mijn doe is deze:
(http://www.hetutrechtsarchief.nl/collectie/beeldmateriaal/fotografische_documenten/1900-1910/165182) uit Het Utrechts Archief.
#Bert,
Dat zou mooi zijn. Het gaat dus om overwegen zonder bomen e.d. Deze waren er toen nog niet op landelijke sporen.