BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Mediatheek => Topic gestart door: Nijtram op 19 June 2007, 11:31:37

Titel: Nederlandstalig modelspoorboek over electronica
Bericht door: Nijtram op 19 June 2007, 11:31:37
Hoi,

Ik ben op zoek naar een modelspoorboek over electronica op de baan en in loks. Ik heb op internet wel een aantal Duitse boeken gezien, maar mijn Duits is hier niet goed genoeg voor. In het nederlands kan ik niks vinden.
Op het forum is wel al gesproken over het boek Praktisch handboek modeltreinen zie ( https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=3336.0 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=3336.0))
maar ik heb het idee dat hierover niet al te veel staat.

Het moet een boek zijn dat voor een niet electrotechnicus leesbaar en begrijpelijk is.

Alvast bedankt voor de reacties,

Martijn
Titel: Re: Nederlandstalig modelspoorboek over electronica
Bericht door: henk op 19 June 2007, 13:09:42
Analoog of digitaal?
Titel: Re: Nederlandstalig modelspoorboek over electronica
Bericht door: Nijtram op 19 June 2007, 13:20:35
In ieder geval digitaal, maar liever beide.
weet je wat?
Titel: Re: Nederlandstalig modelspoorboek over electronica
Bericht door: Herman05 op 19 June 2007, 14:44:46
Als je toevallig Märklin rijdt heb je hier wel wat aan en anders misschienKLIK HIER (http://www.marklin.nl/nieuws/handboek-elektrotechniek-nr-07424-online/).

Groeten,
Herman
Titel: Re: Nederlandstalig modelspoorboek over electronica
Bericht door: Bello op 19 June 2007, 17:02:48
Martijn

Ik heb een boekje (uit 1993) wat de digitale modelbaan in de praktijk heet.
Het is vlgns mij wel achterhaald maar misschien heb je er wat aan
Je kunt het gratis van me krijgen
stuur maar een pb als je interesse hebt

Bert
Titel: Re: Nederlandstalig modelspoorboek over electronica
Bericht door: henk op 19 June 2007, 20:16:51
In ieder geval digitaal, maar liever beide.
weet je wat?

Verkeerde antwoord.  ;D
Kijk, boekjes over modelspoor in de Nederlandse taal zijn tegenwoordig schaars, laat staan over modelspoorelectronica.  Een jaar of 20 geleden was dat heel anders. Toen verschenen er meerdere titels per jaar, waaronder in de loop der jaren minstens een tiental boekjes over modelspoorelectronica. De boekjes over analoge electronica zijn nog wel bruikbaar, maar de weinige boekjes over digitaal niet of nauwelijks meer.
De meest recente die ik ken is deel 13 uit de serie Spoorwegmodelbouw en heet 'De digitale modelbaan in de praktijk' uit 1993. Er staat trots op de omslag dat zelfs het digitale systeem van Lenz al wordt besproken.  ;D Volgens mij heeft Klaas Zondervan dat nog toegevoegd, omdat het spul van Lenz in de oorspronkelijke Duitse tekst uit 1991 ontbrak. Je kunt er de beginselen van digitaal nog well uit leren, maar overigens is het zwaar verouderd.
Titel: Re: Nederlandstalig modelspoorboek over electronica
Bericht door: Gamau op 09 July 2007, 19:04:30
Je kunt ook eens het boek 'Elektronica voor dummies' proberen. Ik heb niet zoveel verstand van techniek (meer van mensen) en dit boek beschrijft alle basisprincipes. Erg handig.