BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Bierwagen op 17 January 2013, 12:41:15
-
Beste medespoorders:
Wellicht is er al een draadje over geweest ( dan graag een verwijzing ), maar het volgende:
Ik heb een Flm Sprinter ( 4470 ) gedigitaliseerd via basis decoder Lokpilot 3.0 in moterbak en een Flm functiedecoder in de moterloze bak.
Prima; alles werkt naar behoren. Binnenverlichting bestaat uit de "oude" Flm methode ( zat er al in ) met de geleidestrips met elk 3 lamples via groene functiedraad en blauwe draad via F1 te schakelen. Waarom zou ik ze op voorhand al vervangen door Ledstrips als ze goed werken ;D. Alleen ze branden veel te fel en mijn vraag is of er simpel een CV waarde is, waarmee ik F1 kan dimmen. Ik rijd met twee sprinters in "dubbeltractie" en in het andere stel ( motorloos ) heb ik wel Ledstrips, die veel mooier, zacht branden. Bovendien is de redenatie, dat bij gedimde lampjes de levensduur aanzienlijk wordt verlengd.
Dank bij voorbaat voor jullie reactie (y)
vriendelijke groeten
Bierwagen
-
Welke decoder heb je nu precies?
Lokpilot basic Op een Lopi 3? Een basis lokpilot V3.0 ken ik niet.
Bij de Basic is het CV63.
Bij de Lopi CV113 en verder, afhankleijk van de uitgang.
Voor de FL decoder mag je het zelf op zoeken. Die xdecoder ken ik niet.
Gr.
Eric
-
Hoi:
Eric, bedankt voor je reactie. Hier gebruik ik een LokPilot Basic; ik snap ook niet dat ik er 3.0 achter zet. Ik moet kennelijk nog leren hoe ik met mijn blauwe ProMaus om moet gaan, want in CV 63 krijg ik voorlopig geen beweging maar ik geef niet op.
groet,
Bierwagen
-
Bij de LopI BAsic kan je de waarde 0 tot 7 gebruiken om de helderheid in te stellen.
Dan zou je toch iets van een resultaat moeten zien.
Gr.
Eric
-
Eric:
Bedankt! Zoals te doen gebruikelijk ligt het weer eens aan mij. Via de blauwe muis lukte het mij niet ( gebruiksaanwijzing lezen Bierwagen ) Via de rode meteen. Nu nog de Flm decoder. De gebruiksaanwiojzing heb ik inmiddels teruggevonden. De invulling is heel anders. CV 35, maar dat vereist enige studie....Ik laat het weten :)
groet,
Bierwagen
-
Welnu; niet CV 35, doch CV 141 en nu heb ik de verlichting in beide bakken op gelijke sterkte en dat allemaal toch via de Blauwe muis. Weer wat geleerd. Ik heb de gebruiksaanwijzing gescand en staat nu als PDF-bestand in mijn computer ( in ieder geval de CV-waarden). Mocht er iemand belangstelling voor hebben, dan stuur ik hem graag per Email toe of ( als het mij lukt; weer een uitdaging ;D ) wil ik het bestand proberen te "üploaden" in dit draadje.
groet,
Bierwagen
-
Daat gaatie dan. De handleiding was iets te groot om hem helemaal te scannen. De CV's 124,134,144,154 staan er niet op. Met deze CV's kun je het aantal malen kniperen instellen. De voornaamste CV's kun je ( met enige moeite) lezen op de scan. Ik hoop dat iemand er wat aan heeft.
url=https://images.beneluxspoor.net/bnls/CV_FLM2.jpg](https://images.beneluxspoor.net/bnls/CV_FLM2.jpg)[/url
groet,
Bierwagen
-
Ach zie het maar zo. Aldoende leert men ;D
Gr.
Eric