BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: koploperfan1992 op 16 January 2013, 19:18:43
-
Hoi allemaal
Ik ben koploperfan1992
En ik ben nieuw hier
Maar ik had een vraagje:
Ik heb afgelopen kerst een lima golden series koploper 4005
Gekregen van mijn ouders
Maar de panto's zijn gebroken en volgens mij zijn ze niet meer te maken
Ik zal zeggen waarover het gaat
De panto richting de neus is bij de onderste staaf afgebroken maar is wel gelijmt geweest bij de vorige eigenaar
Maar bij de andere panto die richting het tussenrijtuig dus
Daar is dus het staafje ter hoogte van de knik naar de rijdraadaanraker dat is een soort T splitsing en de ene kant is afgebroken
En nu was van mij uit de vraag
Hoe moet ik de panto vervangen??(http://)
Mvgr koploperfan1992
-
In Houten staat de zogenaamde 'Lima-man'.
Die heeft een enorme voorraad onderdelen.
Ik raad je aan de volgende keer naar Houten te gaan en hem te vragen of hij je kan helpen.
mvg,
Gert
-
Hoi noordwaards
Ik krijg al wel van iemand de panto's maar ik weet niet hoe ik die moet verwijderen en de andere monteren
Gr koploperfan1992
-
Ah, op zo'n fiets. Wel, het is een lastig klusje omdat je erg moet oppassen dat je de nieuwe exemplaren niet meteen ook kapot maakt. Je moet bijvoorbeeld goed opletten dat je de nieuwe exemplaren niet te vast aandraait met je schroevendraaier.
Misschien een idee om een oproep te doen naar iemand die in de buurt van jouw woonplaats woont en dit al eens gedaan heeft?
mvg,
Gert
-
Hoi noordwaards
Maar je weet niet 100% hoe je hem moet vervangen
Maar zal zometeen als het lukt want ik ben nieuw hier op dit forum
Dus ik moet ook nog wat leren van deze forumsite
Dus ik weet dus nog niet alles
Maar als het lukt zal ik zometeen foto's maken van de panto's
Gr koploperfan 1992
-
Anders zet je er toch gewoon een panto op van een Trix of Märklin?
En als ik het goed heb, moet de panto van de 1600 nagenoeg gelijk zijn en daarvan is vast wel een Roco of een Sommerfeld op te zoeken.
Groeten,
Joop
-
Vervangen moet van binnenuit.
Je draait 2 schroeven onder de motorwagen los.
Hierna de kap voorzichtig van de bodemplaat los maken.
Begin voorzichtig met de neus, hierin zit een nokje.
Lukt dit dan kun je de juiste schroef van de panto van binnenuit losdraaien.
Tinus.
-
Hoi joop
Ik denk dat het de sommerfeld panto's of hoe heette die worden
Dan lukt t misschien wel
Maar heb ik dan te kampen met de bedrading??
Gr koploperfan1992
-
het ligt er aan wat je wilt, koploper.
Als je digitaal rijdt, moet je juist géén bedrading aan je panto knopen.
Maar als je analoog rijdt, maakt het voor de ± 12 à 16 Volt prik absoluut niet uit of het nou door een Sommerfeld of een kromme spijker wordt afgenomen. Waarschijnlijk is het bevestigingsschroefje toch geleidend, dus daaraan kun je je draadje vastmaken. Enige voorwaarde is dat 'ie contact maakt met je bovenleiding.
Groeten,
Joop
-
hoi tinus
ik ben nieuw hier dus ik weet nog niet alles
maar ik zal kijken voor de foto's
gr koploperfan1992
-
Hoi allemaal
Ik ben koploperfan1992
En ik ben nieuw hier
welkom overigens ;) (y)
-
hoi foto joop
nou ben ik wel dingen aan het vragen
maar t klinkt misschien raar omdat ik nieuw ben
maar hoe moet ik een foto uploaden naar deze topic
ben ook maar lid sinds vandaag 2 uur geleden
gr koploperfan1992
-
Plaatjes kun je via de link links in de kolom plaatsen.
Doe dit zelf ook niet zo vaak, maar het wijst zichzelf.
Tinus.
-
hoi foto joop
ik heb wel een foto geupload maar waar kan ik die terug vinden
gr koploperfan1992
-
Misschien even de "handleiding uploaden" lezen (y)
Staat onder het linkje "plaatje uploaden".
Gr.
Eric
PS Een naam onder je berichten wordt ook wel gewaardeerd (y)
-
hoi
zo dus
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2012_12_25_220033_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2012_12_25_220033_1.jpg)
of anders
-
hoi hier nog een paar
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2012_12_31_153114_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2012_12_31_153114_2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2012_12_31_153200_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2012_12_31_153200_2.jpg)
-
hoi rimunj
kun jij hier iets mee met de foto's??
gr koploperfan1992
-
hoi iedereen
mijn naam is koploperfan1992
maar officieel heet ik hubert van de westerlo
en ik kom uit mierlo (n-b)
en ik ben 20 jaar
maar de naam koploperfan1992 is eigelijk afkomstig omdat ik zeer veel van de ns koploper icm houd maar meer van de naam koploper toen ie nog ongemoderniseerd was i.v.m. doorloopkop dat vindt ik wel een leuk iets dat de ns toen op de markt bracht maar ja na de modernisering vindt ik het zeer jammer dat de ns de doorloopkop verdwenen is want ik vond het al van kleins af aan de koploper een apart treinstel is dus vandaar de naam koploperfan1992
nu weten jullie iets meer van mij
gr koploperfan1992 (hubert van de westerlo)
-
ik weet wie jij bent huby
-
ik heb ook en vraag hoe moet ik baanruimers aanbrengen op de icm het gaat over de koploper aegon model van lima 4024 is de wagen nummer
-
Dag icmsgmfam
Dit topic heb ik speciaal aangemaakt omdat ik wil weten hoe ik de panto moet vervangen
Dus wel een serieus onderwerp
Mvgr koploperfan1992
-
hahaha ja is goed huby maar je heb wel de zelfde model als ik mvg icmsgmfan
-
Beste icmsgmfan
Dat weet ik maar je snapt dat dit een serieus topic is omdat ik wil weten dat.ik geen onderdeel breek
En
Ga naar marnan.eu en kijk bij de lage landen icm en dan bij get onderstel
Daar zitten 2 gaatjes maar bij de aegonstel is dat niet dus moet je er 2 gaan boren in de maat van jou schroefdikte
Mvgr koploperfan1992
-
hubert je kan ook langs komen je wwet waar ik woon dus ik kan het voor je fixen
-
Dat moet je zelf echt wel kunnen. Openmaken en dan zie je vanzelf het schroefje waarmee een stroomafnemer op zijn plek wordt gehouden. Gewoon losdraaien. De electriciteit heeft er niks mee te maken, want de stroomafnemer is verder nergens op aangesloten.
-
Hoi henk
Dank je
Maar ik heb hem nog niet opengemaakt vandaar dat ik dat dus dacht
Groetjes koploperfan1992
-
Welkom Koploperfan,
Misschien kan ik je wat helpen;
De Sommerfeld pantograaf past niet zonder meer, tenminste niet nr. 927.
Daarvan zit namelijk het schroefgat ongeveer 2mm verder naar voren ten opzichte van de isolatoren.
Je zal dan het schroefgat en hulsje van beide pantografen ook 2mm moeten verplaatsen.
Op zich wel te doen maar redelijke kans op beschadiging.
Ik zag je foto's van de Lima pantografen en die zijn meestal best wel goed te repareren, tenminste als ze nog compleet zijn.
Gewoon lijmen werkt niet, dat is veel te zwak. Je moet ze eerst van binnen "spalken" met bijvoorbeeld een stukje van een naald. Ik heb in het verleden op die manier diverse Lima pantografen gerepareerd en die werken nog steeds.
Om het hele proces hier uit te leggen wordt een te lang verhaal, maar ik woon in Eindhoven dat is ook niet ver van Mierlo vandaan.
Groet,
Tom van Weert
-
Hoi tom van weert
Dank je voor je reactie
Ik heb niks aan de panto gedaan heb m zo origineel als het maar zijn kan gelaten ik heb m zo in de doos zitten en verder wacht ik op de nieuwe panto's die e en vriend opstuurd vanuit rotterdam oftewel een oud klasgenootje van mn oude school en die heeft zelf ook een koploper maar dan van aegon en waar zit jij precies in eindhoven????
Gr koploperfan1992
-
Hallo iedereen
Ik had een vraagje
Of dat iemand ook een lima koploper 4005 golden series heeft en ook problemen heeft met de pantograaf
Als iemand dat heeft
Kan die ook foto's doorsturen in volgorde met stappen genaamd??
Alvast bedankt :-[ :-) ;)
Groetjes koploperfan1992
-
Misschien is het je ontgaan dat je nu van diverse kanten hulp aangeboden hebt gekregen?
Stuur eens een prive-berichtje naar die mensen, dan kom je er vast wel verder mee.
mvg,
Gert
-
Of zoek op marktplaats een panto van een LAGE LANDEN Koploper of RANDSTAD koploper of de 4007, deze hebben mooiere pantos erop, lijkt op die van de IRM.
Ook hebben deze koplopers een baanruimer en 2e klasse borden aan de zijkant.
Jou koploper heeft dat helaas niet.
of je hele koploper vervangen ;D, zo duur zijn ze niet meer, eurotje of 50/60 goed zoeken.