BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Bart spruitje op 05 January 2013, 19:27:27
-
Beste alle,
Op verzoek post ik hier mijn project waar ik op dit moment mee bezig ben om te bouwen. Het betreft station Lisse in N spoor.
Via een mede forum lid kon ik een aantal tekeningen kopijen maken van de originele tekeningen (Niek bedankt (y).
De tekeningen zijn als tiff in autocad gehangen en daarna overgetrokken, op deze wijze ontstaat een cad tekening waar ik verder mee ga. Het is de bedoeling om er een bouwpakket van te maken zoals ook de laser gesneden producten van Markenburg.
Hiervan heb ik inmiddels de baanwachterswoning in mijn bezit en ook reeds gebouwd. Via Markenburg is het nl ook mogelijk eigen zaken te laten snijden en graveren (kwaliteit en detaillering is top). Dit is dan ook de bedoeling voor station Lisse.
Alle gevels en kozijnen worden als volgt opgebouwd: Frame van 0.7mm karton met vertanding aan de zijkanten voor een optimale pasvorm (poki yoki). Daarop komen de muren van 0.4mm karton welke gegraveerd wordt met steentjes en rollagen boven de ramen en deuren. Hierin zijn ook gelijk de uitsparingen voor de ramen gesneden. Daarachter vallen dan weer de gesneden raamkozijnen met het glas.
Al met al een hoop tekenwerk en denkwerk om alles passen te maken (vooral de rare hoeken in de voorgevel). Op dit moment zit er al zo'n 30 uur tekenwerk in (en dit terwijl ik vrij vaak beroepsmatig met cad werk :)). Volgende stap is om alles uit elkaar te trekken en de verschillende lagen en dus velletjes papier te gaan vormgeven zodat alle kozijnen op één sheet komen etc etc. Daarna de beurt om alle bakstenen te gaan tekenen en te zorgen dat het er realistisch uit gaat zien.
Wel heb ik voor de pasvorm nu al een aantal papieren mock upjes gemaakt. Dit is gewoon een kwestie van uitprinten, uitsnijden met een mesje en vervolgens in elkaar plakken met plakband (Skotch magic tape). Hierdoor krijg je een aardig idee hoe het gaat worden.
Ook het bijgebouw van Lisse moet nog worden getekend, hierin gaat denk ik ook nog zo'n 20 uurtjes tekenwerk zitten ???. Maar ook dit komt goed.
Hierbij ook een tweetal foto's om een indruk te geven. Het zijn proto één en proto twee van het station en uitgeprint op karton (schutbladen uit een multomap). Voor later is het de bedoeling dat het station op mijn baan komt te staan, eigenlijk net zoals Lis in het echt langs de hoofdbaan en niet meer in gebruik (zonder restaurant erin natuurlijk (y))
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08535.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08535.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08536.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08536.jpg)
Wordt vervolgd.
Groeten Bart
-
Hi Bart!
Leuk, je gaat voortvarend te werk (y)
Niek
-
Mooi stationsgebouw Bart! Ik ben benieuwd naar het eindresultaat. Ga zo door (y)
-
Leuk project ik rij er soms langs
-
Dwars door zijn huis :o of langs t grote voorbeeld ? ;) ;D
-
Hallo Bart,
De Burgemeester van Hespedam is mij ook terwille geweest en mijn plannen gaan in de richting van een soortgelijk projekt, maar dan in HO en "gewoon" een bouwplaat.
Mijn tempo zal overigens veel lager liggen en ik werk niet in Cad, maar in PSP7.
Hoe dan ook zal ik dit draadje volgen. Succes!
(y)
mvg.
Willem E.
-
Hoi, bart
Ik vind dit een erg leuk project (y), ikzelf ben geboren en getogen in Lisse, en ik kwam vaak langs station Lisse, meestal op de tijd dat de vam trein kwam aanrijden.
Ik kijk met spanning uit naar het eind resultaat, kun je voor mij papieren mock up van station toe sturen(bouwplaat), tegen verzendkosten, dat zou ik geweldig vinden, ik ben namelijk van plan om station Lisse in schaal N te maken, maar kon de tekeningen van station Lisse nergens vinden.
Succes met het verder uit werken van station Lisse.
Mvg Paul Smits
-
Hallo Bart,
Dat beloofd een mooi project te worden.
Heb je al iets van het gebouw laten maken/testen bij Markenburg?
Groet,
Patrick
-
Hallo Bart & all,
Ook mijn eerste schreden in de bouw(plaat) van Station Lisse zijn gemaakt:
(http://i46.tinypic.com/30lf129.jpg)
(http://i46.tinypic.com/24xh2d4.jpg)
Ik heb gekozen voor de oudere situatie met het open balkon.
Langzamerhand moet ik ook gaan denken over de kleuren.
Nu is het houtwerk vooral wit/beige, maar op oudere z/w-foto's is het duidelijk een donkere kleur.
Ik vermoed iets van bruin of groen. Wie het weet mag het zeggen! Graag!
mvg.
Willem E.
-
Nou nou heren, dat gaat wel erg snel!! ;D
De Burgemeester van Hespedam
-
Inderdaad, die gaat ook erg snel,
Willem hoe ga je hem verder opbouwen, ga je hem ook lasersnijden of met kunststof muurplaten optrekken?
Ik moet zeggen het zier er erg strak uit (autocad??)
Hier vordert het gestaag, moet er ook net zin en tijd voor hebben, op dit moment is het vooral zorgen dat maten etc kloppen en dat er voor het laseren nog vlees over blijft aangezien het in N schaal is.
Ik bljjf je volgen Willem. Heb jij de tekeningen van Niek overgenomen?
Groeten Bart
-
Nice! Fiets daar vaak langs als ik bij MTB parcours Noordwijk ben geweest en vind dat echt een prachtig nostalgisch station wat echt de oude NL sfeer ademt imo. Zit nu een Restaurant in toch?
Ben benieuwd naar de vorderingen en het resultaat. Succes!
-
L.S.,
Het zijn inderdaad de tekeningen van De Burgemeester! ;)
Het is mijn bedoeling om er een bouwplaat-model van te maken. Papier/karton dus.... en nu haken er veel mensen af >:( Onterecht!
Het witmodel is getekend met een oude PaintShopPro-7 versie. Dus geen Cad-programma. Met wat oefening kan je hier ook prima mee tekenen, alleen tekenen. Draaien en keren e.d. niet....
Maar voor dit werk voldoet het.
De schaal is HO (1:87). Dus zijn de scans vergroot met een factor 1.65 (165%). Dit klopt wellicht niet tot op de millimeter, maar ach...
Gisteren is het laatste gedeelte van het gebouw grotendeels uitgetekend. Maar nog veel details zijn nodig! En aanpassingen!
En dan de kleuren...? Welke ga jij gebruiken, Bart?
Mijn voorkeur is een heel oude versie, dus donker houtwerk. Maar de Z/W-foto's geven niet weer weke donkere kleur. Nogmaals:Wiehet weet mag (moet ;) )n het zeggen!
Dus ga ik z.s.m. weer verder: De Burgemeester Kijkt Mee! ;D
Mudhen: Er is nu inderaad een restaurant in gevestigd.
Mvg.
Willem E.
-
Inderdaad, de Burgemeester kijkt mee en ziet dat het goed gaat! ;D
-
Weer een stapje verder!
Het eerste basis-witmodel met de nodige foutjes en onzuiverheden.
(http://i45.tinypic.com/2s93gqq.jpg)
(http://i45.tinypic.com/15ppf1h.jpg)
Deze gaan aangepast en verbeterd worden.
En dan worden de verdere details uitgewerkt en toegevoegd.
Al met al ben ík niet ontevreden! ;D
-
Ha ziet er ook steeds beter uit, (y) (y)
Zelf ga ik Lis maken zoals het er nu bij staat dus met licht houtkleur, Verder wordt het tijdperk IV/V dan past het op mijn baan. Ik heb dus ook het balkon inpandig gehouden. Hier en daar dus flink moeten puzzelen om te kijken hoe het er nu bijstaat.
Ben zelf nu bezig met alle graveerlagen aan het maken (wat een klus zeg :P :P).
Groeten Bart
-
Hi Bart & Wim,
Al een tijdje niets gezien :'(
Hoe staan de zaken?
Niek
-
Hoi Niek,
Heeft helemaal stil gelegen. Zoveel andere dingen die moeten gebeuren waardoor ik niet aan de hobby toe kom (helaas).
Groeten Bart
-
Net als bij Spruitje.... :'(
Maar zeker niet vergeten!
De winterdagen en meer vrije tijd zijn in aantocht... ;D
-
Ik dacht al...............wat is het stil geworden ;D
Maar je ziet...........ik hou het in de gaten!
Niek