BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: jandoedel op 25 December 2012, 23:07:36
-
Hi,
Ik ben een beginner en heb niet heel veel ruimte ter beschikking, vandaar een beginnersbaantje met een afmeting van 120 x 60 cm. Eens kijken hoe het bevalt en vooral niet overmoedig beginnen.
Nu twijfel ik of ik een complete startset van Minitrix moet kopen of gewoon los een Mobile station, rails en dan een loc met wat wagons die me ook echt goed bevallen. Nu heb ik ook eens bij Fleischmann zitten neuzen en daar zitten ook aardig wat locs tussen die me zouden kunnen bevallen en ook nog digitaal zijn, echter nu komt de vraag (en wellicht wordt er nu hard gelachen) maar kunnen deze ook via de Mobile station van Minitrix rijden en zo ja hoe dan?
Alvast bedankt voor jullie hulp.
-
Eerlijk gezegd raad ik je als beginner een DIGITALE Fleischmann starterset aan, deze heeft een multimaus en dat is een zeer geavanceerd maar gemakkelijke bediening (voor in je hand) bovendien lijken mij de rails mooier. Qua prijs scheelt het niet veel allebei ruim €200-€300/
Als je al een exact idee hebt van welk thema en tijdperk je wilt aanhouden dan kan je alles los kan kopen, maar persoonlijk zou ik beginnen met een digitale starterset want dan kan je kennismaken met alles en later beslissen wat voor een thema je naar toe wil werken (als je al van thema's en tijdperken bent). Bovendien is de digitale besturing los vrijwel niet te krijgen en als die al los te krijgen is, betaal je net zoveel als met een trein.
Voor het merk van je spoor- en bestuursysteem kan ik je het beste aanraden eens een modeltreinwinkel binnen te stappen. Daar kan je vragen om minitrix en fleischmann besturingen uit te mogen proberen en dan kan je kijken wat jou het makkelijkste, fijnste en leukste lijkt.
Over het gebruik van treinen van verschillende merken op je spoor kan ik je gerustellen, dat werkt vrijwel altijd bij elkaar. I.t.t. tot H0 is in N alles gelijkspoor en digitaal alles DCC (uitgezonderd hele oude treinen die nog het selectrix systeem gebruiken). MAAR LET OP: Indien je (zoals je suggereerde in je post) digitaal wilt rijden, moet je voor elke trein die je bijkoopt een decoder inpluggen, want 98% kans dat die er niet bij zit, en zonder decoder kan je de trein en evt. andere treinen (op je spoor) vernielen.
Veel plezier, succes met je keuze en nog fijne feestdagen
Joep
-
Nu heb ik ook eens bij Fleischmann zitten neuzen en daar zitten ook aardig wat locs tussen die me zouden kunnen bevallen en ook nog digitaal zijn, echter nu komt de vraag (en wellicht wordt er nu hard gelachen) maar kunnen deze ook via de Mobile station van Minitrix rijden en zo ja hoe dan?
Ja.
-
@Jandoedel; als ze allemaal volgens DCC genormeerd zijn kan 't allemaal op elkaar (locs). De centrales hebben de standaard hetzelfde maar gebruiken soms andere bussystemen om de randapparatuur aan te sturen. De encyclopedie biedt hier een grote schat aan info: http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Hoofdpagina
-
Met schaal N beginnen is heel prettig. Alle merken zijn door de schaal uitwisselbaar. Koppeling, wielbasis en polariteit zijn onderdeel van de standaard schaal N. In schaal N is het in het verleden (rond 1980 - 1990) gebruikelijk geweest om met Selectrix te gaan rijden. Dit was het enige protocol dat decoders leverde die in de locomotieven ingebouwd kunnen worden. Tegenwoordig is DCC de standaard en nieuwe locomotieven zijn allemaal uitgerust met een 6 polige steker (NEM standaard). Hierin passen de meeste huidige decoders.
Ik zou in jouw geval gaan voor een startset met goedkope centrale. Van de "winst" koop je maar een locomotief die je wel ligt. De modellen in startpakketten kun je later altijd wel op een zijspoortje kwijt. Dit alles natuurlijk dat je de modellen voor jou acceptabel zijn.
Ik zou zeggen veel plezier in schaal N.
Groet,
Gerard van der Sel.