BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Martijn_1987 op 15 December 2012, 18:41:34
-
Dag allemaal,
Ik zal me eerst nog even kort voorstellen. Ook al ben ik al een hele tijd lid. Mijn naam is Martijn, 25 jaar en sinds 1988 (ja toen was ik 1) maf van treinen. Ik heb geen idee waarom, niemand in mijn familie is er mee besmet, ik dus wel. In 1989 kreeg ik mijn eerste treinset van mijn ouders. Een ovaaltje van Fleischmann (profirails), lima 1605 en 3 DDM-1 'Panda' rijtuigen. Sindsdien ben ik druk aan het verzamelen. Ik verzamel voornamelijk Nederlands materieel. Periode zo'n beetje 1985- 1999 (einde klassieke elocs.) Komt bij mij niet op een jaar meer of minder aan. Het meeste Nederlandse materieel wat in die tijd in Nederland te vinden was heb ik wel. Baan is in mijn ouderlijk huis beetje bij beetje groter geworden, maar ik was helaas zeer beperkt in de ruimte. Enkele jaren geleden heb ik een Multimaus aangeschaft en heb een groot deel van de collectie gedigitaliseerd.
Sinds een paar jaar volg ik met veel enthousiasme en interesse de bouwverhalen van verschillende Nederlandse- (en ook buitenlandse) banen hier op het forum. Sinds begin van deze maand ben ik de trotse bezitter van een eigen huis en ga in januari samenwonen. Tijd dus om (eindelijk..) aan een eigen baan op zolder te beginnen.
Ik ben druk bezig met een baanplan. Die zal ik zsm hier gaan plaatsen. Ik ben niet origineel van aard en heb dus een voor mij makkelijke naam voor de stad gekozen: Heilooërdijk. Ben zelf geboren en getogen in Heiloo. Dus makkelijke verklaring.
Nu ben ik nog een beetje druk met klussen, maar hoop in februari 2013 echt te beginnen. Toch even de opzet van de plannen:
Baan:
Periode: 1985 - 1995 (Nederlandse Spoorwegen)
Rails: Fleischmann profi (HO)
Aansturing: Multimaus (liefst zsm via PC)
Ik heb echter al wel een paar vragen:
- Welke NL lichtseinen zouden jullie adviseren? (NZH - NsParts of Pijplines?)
- Hoe kan ik de wisselaandrijvingen van Fleischmann digitaliseren?
- Welke hellingsgraad kan een gemiddeld Fleischmann/Roco/Trix treinstel/loc met rijtuigen aan? Dit ivm de aansluiting op het schaduwstation onder de hoofdbaan.
Alvast hartelijk bedankt en ik hoop snel met meer info en vragen te komen over mijn te bouwen baan.
Hartelijke groet,
Martijn
-
- Welke NL lichtseinen zouden jullie adviseren? (NZH - NsParts of Pijplines?)
Of kijk eens hier: http://www.modelspoorseinen.nl/
mvg,
Gert
-
Ook een goede optie! Dank Gert.
-
Hoi Martijn,
Leuk....een nieuw station in de buurt ;)
Als ik trouwens die seinen uit de link van Gert vergelijk met die van Pijplines vind ik ze wel heel erg op elkaar lijken incl. het aansluitprintje....eigenlijk denk ik dat het dezelfde zijn... :-\
De dwergseinen van NS-parts heb ik en ben ik erg tevreden over. Zien er goed uit....beter dan de NZH's vind ik. Hoofdseinen heb ik (nog) niet (nog niet aan toe)
Groet,
Jakop
-
Ik denk dat ik inderdaad voor NsParts ga. Bedankt Jakop.
Heeft iemand nog antwoorden/ideeën op/over mijn andere vraaggesprek?
-
Ik zou voor je laatste vraag over hellingen is kijken in de encyclopedie ;)
En wat daar staat telt voor ieder merk,elk merk zit vast aan die waardes ook Flm ;D
-
Fleischmann wissels digitaliseren is makkelijk, bijvoorbeeld met de wd10 van Kuehn.
Hellingen maak je in de regel 3-3,5%. Doe je dat niet dan kom je jezelf uiteindelijk tegen, wat weer een goed excuus is om aan een nieuwe baan te beginnen...
Wil je het zien, dan moet je maar even PB'en. Hier liggen momenteel ruim 30 flm wissels aangesloten. Wacht dan niet te lang, wij zijn ondertussen een beetje aan het opruimen om weer af te gaan breken en opnieuw te beginnen...
Groet,
Richey
-
Dank, dan hou ik vooralsnog de 3.5% aan in het baanplan. Aankomende week heb ik nog geen tijd. Ik stuur je binnenkort even een pb, ben wel benieuwd.
Bedankt.
-
Een update:
De bouw is helaas nog niet begonnen. Er moeten nog verschillende zaken aan mijn zolder gebeuren. Ik hoop in de loop van maart echt te starten. Toch nog een kleine feestelijke update: De lijnwerkplaats is afgebouwd en geopend. Een viertal locs kwamen voor een line-up naar de loods. VLNR: 1145, 1211, 1313 en 1607.
(http://farm9.staticflickr.com/8091/8485729886_d7386834e7.jpg) (http://www.flickr.com/photos/martijn1987/8485729886/)
Opening locloods (http://www.flickr.com/photos/martijn1987/8485729886/) by Martijn_1987 (http://www.flickr.com/people/martijn1987/), on Flickr
Tot over een maandje!
Hartelijke groet,
Martijn
-
Beste allemaal,
Hier een kleine update. Ik ben inmiddels aan de bouw van de baan begonnen!! Het is een L vorm baan. Ik zal na het weekend wat foto's maken als de tafel voor het toekomstig schaduwstation staat. In dat kader moet ik nog even ruimte maken op mijn zolder en doe daarom mijn vitrinekast van de hand. Zie daarvoor ook even de verkoophoek.
Tot na het weekend als de eerste rails is wordt gelegd!
Groeten,
Martijn
-
Foto's!! Het volk wil foto's!! (y)
Iemand zal dat toch zo nu en dan roepen....
-
en een baanplan (y)
-
Het volk wil foto's!! Nou bij deze de eerste. ;D
(http://farm4.staticflickr.com/3713/9505498274_c546cf98e1.jpg) (http://www.flickr.com/photos/martijn1987/9505498274/)
Untitled (http://www.flickr.com/photos/martijn1987/9505498274/) by Martijn_1987 (http://www.flickr.com/people/martijn1987/), on Flickr
Afmetingen van de tafel: Het lange deel is 3.80 meter lang, en 1.40 meter breed. Uiterst rechts zie je nog een extra stuk, dat is nog eens 1.30 m lang en 95 cm breed. Het is dus een baan in L vorm. Een baanplan heb ik proberen te maken in Anyrail. Ik werd er niet vrolijk van, dus ben gewoon begonnen met leggen en proberen. Het plan is als volgt: op de voorgrond komt een station met opstelsporen en een kleine lijnwerkplaats. Rechts verdwijnen de sporen via een afdaling naar het schaduwstation. Ook aan de linkerkant gebeurt dat. (Zie foto)
Ik zal morgen betere foto's plaatsen om mijn verhaal een beetje te verduidelijken. Ook zal ik bij het definitieve baanplan een tekening in Anyrail maken en hier plaatsen. Dit moet deze week nog gebeuren.
Hartelijke groet,
Martijn
-
Zo, het baanplan voor de bovenbouw is af. Het is iets veranderd t.o.v. mijn eerdere post vorige week. Hierbij de foto's.
1. Deze boog buigt af naar beneden richting het schaduwstation. Bij de afbuigende sporen komt een boerderij te staan en ligt in een poldergebied.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5889.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5889.jpg)
2. Achter de lijnwerkplaats langs komen de treinen het station binnen rijden. Naar de hoek achter op de tafel buigt een stukje spoor af. Dit wordt een klein lijntje voor de DE-2 of een goederenspoor met een overslagplaats of iets van dien aard.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5890_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5890_2.jpg)
3. Vervolgens komen de treinen het station binnen. Dit zijn twee gebouwen van Faller die nog gepimpt moeten worden. Ook moeten de perrons hoger worden en voorzien worden van Nederlandse details. Het station kan treinen afhandelen van 5 rijtuigen plus loc. Eigenlijk iets korter dan ik wilde, maar helaas heb ik niet meer zolderruimte tot mijn beschikking. Er zijn een aantal inhaalsporen tussen de perrons geplaatst om goederentreinen te laten wachten of te laten passeren.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5892_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5892_1.jpg)
4. Achter het station buigen de sporen (wederom in een voor mij onrealistische krappe boog, maar jah weer die zolderruimte) af richting het schaduwstation. Ze lopen hier nog dood, maar komen straks uit achter de tafel en dalen dan af.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5893_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5893_1.jpg)
Ik vond het erg spannend en leuk om nu, na 24 jaar verzamelen, eindelijk aan mijn echte baan te kunnen beginnen. Het zorgt echter wel voor een paar vragen:
1. Ik zie bij veel medespoorders dat ze isolatiemateriaal onder de rails leggen? Is dit aan te raden?
2. Hoe hoog moeten de perrons worden om ze op realistische NL hoogte te krijgen?
Ik hoor graag jullie tips bij mijn twee probleempjes.
Tot de volgende update.
Martijn
-
Ik zie bij veel medespoorders dat ze isolatiemateriaal onder de rails leggen? Is dit aan te raden?
Tja het hangt er vanaf of je geluid van een rijdende trein op je hout en rails storend vind,sommige vinden van wel en andere boeit t niet.
Die isolatie is om het rij geluid te dempen en ook evt gelijk te gebruiken als begin van een ballastbed.
Ik heb het ook gebruikt,alleen niet daar waar de meeste het verwachten ;D
Dus het is aan jouw de keus of je het wil gebruiken,als je ervoor kiest om het te gaan gebruiken dan is het nu wel de hoogste tijd om het alsnog aan te gaan brengen nu je rails nog los ligt.
Suc6 met kiezen (y)
-
Hallo Martijn,
Het is net wat Floris al schrijft. Vind je herrie geen bezwaar dan zo laten wil het geluid dempen dan zou ik een geluid dempende laag van bijv. kurk of blauwe parket ondervloer gebruiken. (gebruik ik zelf ook) Alleen voor een goed effect zorgen dat de ballast niet met de onderliggende houten tafel in aanraking komt.
Wat de perron hoogte betreft kan ik je niet helpen (rij Duits) maar kijk eens in de encyclopedie daar staat vast wel het een en ander hierover.
Succes met de bouw.
Grt. Ric
-
Hoi buurman,
Als ik je foto's bekijk liggen de rails en te dicht op de rand en op de muur. Ook de rails die naar het onder station zouden gaan moeten al veel eerder dalen dan zoals je nu beschrijft. Maak niet de fout die velen maken door eerst het boven station vast te leggen en dan nog over een onderstation te gaan denken.
Groet, Fred.
-
*****GROTE SCHOP!******
Hallo allemaal,
Ik heb een aantal van jullie tips ter harte genomen. Ik ben opnieuw begonnen met de aanleg van het schaduwstation. Dat is inmiddels klaar. Nu ben ik begonnen aan een nieuw station. De oude overkapping heeft een nieuwe eigenaar gevonden. Ik ga zelf verder met een eilandperron en (op spoor 1) het stationsgebouw. Achter het stationsgebouw staat een stadje gepland. Het gaat hier om een kleine stad en een (redelijk) klein station. Tussen de perrons liggen twee sporen voor het passeren van de goederentreinen. Achter het station (boven in de foto) staat een expeditieknooppunt van de PTT. De MP kan hier lekker rangeren.
Omdat ik niet heel handig ben en gewoon lekker wil rijden met mijn nederlandse materieel heb ik gekozen om de besturing te realiseren met twee multimausjes en de wissel analoog (knopjes) te bedienen. Ik vind dat zelf leuk. Mede hierom heb ik ook gekozen voor seinen van NSparts. Deze komen voor de sier langs de baan en besturen min of meer zichzelf.
Hier een paar foto's vanaf mijn Iphone over de vorderingen.
Het perron bestaat uit platen van Auhagen en bahnsteigkanten, ook van Auhagen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/foto_1_76.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/foto_1_76.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/foto_2_55.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/foto_2_55.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/foto_3_50.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/foto_3_50.jpg)
Ik hoop nu weer met enige regelmaat updates van de bouw te plaatsen.
Hartelijk groeten,
Martijn
-
hoi Martijn
Ziet er goed uit.
Ik ben benieuwd naar je vorderingen!
groeten Simon
-
Hallo Martijn,
Leuk dat er weer een baan naar Nederlands voorbeeld gebouwd gaat worden. Natuurlijk lees ik ook draadjes over banen naar buitenlands voorbeeld, maar Nederlands blijft favoriet omdat je naar een station in de buurt kunt lopen om te zien hoe bepaalde dingen er in het echt uitzien en de omgeving rond een station kunt bestuderen. Ook omdat we opgegroeid zijn met de Nederlandse treinen zijn modellen hiervan extra herkenbaar.
Ik zie dat je het spoor aan het bevestigen bent direct op het hout zonder dat je de baan eerst van verf hebt voorzien. Ik verf de onderbouw altijd eerst met een paar lagen verf om te zorgen dat tijdens de latere bouw vocht niet voor problemen kan zorgen. Spaanplaat en MDF kunnen slecht tegen vocht, maar zelfs een baan die gebouwd is uit multiplex verf ik altijd. Als je later groen, ballast en zand op de baan wilt gaan lijmen met een mix van water en houtlijm en je ondergrond is niet geverfd gaat het hout opzwellen. Dus mijn tip. Smeer eerst een paar beschermende lagen over het hout. Eigenlijk had je dit moeten doen voor het eerste stuk spoor gelegd werd. Als er nu tijdens het bouwen aan de baan een potje water of ander vocht onbedoeld op de baan terecht komt kom je in de problemen....
Hier de links naar twee Nederlandse banen waar ik mee bezig ben. Dan kun je vanaf een lege kamer de baan zien ontstaan en ik denk dat je nog meer tips uit de bouwverslagen kunt halen voor jouw baan.
Wael en Bosch een kleine H0 baan; http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,44501.0.html
Den Zoedel een grote H0 spoorbaan; http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,40821.0.html
Voor vragen over de bouw of scenery en dergelijke mag je me ook altijd een PB sturen.
Met vriendelijke groet Ruud B.
-
@Ruud: dank je wel! Waardevolle tip. Ik kan de baan nu niet meer helemaal loshalen, maar als ik ga ballasten en evt. verven neem ik de tip mee! (y)
Groetjes,
Martijn
-
Toch nog leven in dit draadje :o
en ik maar denken dat t bij mij altijd zo lang duurt :P
Kleine tip van mijn kant bij die ouderwetse en leuke flm kastjes als je ze gaat koppellen aan dingen nummer ze danzowel aan de onderzijde van wat je wil bedienen als ook bij de druk knopjes,anders ben je snel t spoor bijster.
-
Goede morgen Martijn,
Kwam dit draadje tegen en zal het met veel belangstelling gaan volgen. Als kind,ben inmiddels 64 jaar, kwam ik zomers veel in Limmen waar mijn ouders een zomerhuisje hadden. Liep daar veel rond op de Kapelweg van Limmen naar Heiloo.
Nog een vraagje van welk merk en type is het stationsgebouw op je baan, kan dat niet helemaal thuisbrengen.
Veel succes met de bouw.
Mvgr,
Frans.
-
Lijkt mij een Faller kit. Ingekorte versie van Bonn Hauptbahnhof, zonder eindgebouwen.
Hendrik Jan
-
Wat Hendrik Jan zegt klopt helemaal. (y) Is een faller gebouw.
Wat betreft de wisselnummers: alles is onderop genummerd en keurig van elkaar gescheiden. Dus dat gaat gelukkig goed!
Groetjes,
Martijn
-
Dank Hendrik Jan en Phantom. Zocht voor mijn nog te bouwen baan station Maastricht, maar heb inmiddels begrepen dat dit niet bestaat en bovendien heel veel ruimte zou vragen. Het station zoals jij Martijn dit heb, heeft een beetje die uitstraling, vind ik.
Zal hier maar eens naar op zoek gaan.
Mvgr,
Frans.
-
Kun je de route naar je schaduwstation niet beter veranderen? Zoveel bochten is niet heel mooi met lange wagons. Heb even snel een idee voor je gemaakt. Misschien dat je het wat vind?
ongeveer zoals het nu is
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/baan_idee_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/baan_idee_2.jpg)
En dit is mijn globaal idee,
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/baan_idee_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/baan_idee_1.jpg)
-
Dank Hendrik Jan en Phantom. Zocht voor mijn nog te bouwen baan station Maastricht, maar heb inmiddels begrepen dat dit niet bestaat en bovendien heel veel ruimte zou vragen. Het station zoals jij Martijn dit heb, heeft een beetje die uitstraling, vind ik.
Zal hier maar eens naar op zoek gaan.
Mvgr,
Frans.
Frans, is Faller 110115. Station Mittelstadt.
Groet,
Martijn
-
Hoi Martijn,
Ook ik vind het leuk om dit draadje te volgen en ben zeer benieuwd naar je baan. Daarom wens ik je ook heel veel succes. Helaas heb ik geen bijzondere tips voor je omdat ikzelf ook niet ver ben met de mijne (ik heb de boel ook niet op dit forum staan) . Ook ik rij Nederlands maar ook niet enkel dat. Nu kom ik erook achter dat ik me nog nooit heb voorgesteld op dit forum ;D .
Ik ben echter wel vooral benieuwd naar je station omdat dit op dit moment bij mij de moeilijkheidsgraad is.
MVG, Hielke
-
Vandaag de kerk van Heilooërdijk afgemaakt. Het betreft de Vollmer Stutgart Stadskirche. Mooi kerkje hoor. Deze kerk komt later op het centrale plein, recht tegenover het station te staan. Nu verder aan de wissels en seinen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1737.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1737.jpg)
Groetjes,
Martijn
-
@Hielke: wat is precies het probleem met je station? Wellicht heb ik tips. ;)
-
Hallo allemaal, ik loop even vast en hoop op jullie tips.
Ik heb nsparts seinen en wil deze aansluiten op de besturing van hetzelfde merk.
nu sluit ik twee seinen aan op dezelfde besturing, alleen de draadjes van beide seinen zijn, uiteraard, niet lang genoeg om de seinbesturing te bereiken. Wat is wijsheid? Hoe kan ik de draden het beste "verlengen" naar de besturing?
Groet,
Martijn
-
Waarschijnlijk kan dat nog wel zoals 20 jaar geleden, stukje extra draad aan de aansluitdraden solderen en een stukje krimpkous over de solderingen :)
-
Hoi Martijn,
Waarschijnlijk hebben wij allemaal dat probleem. Ik heb het opgelost door de draden te verlengen met bijvoorbeeld brawa-draad. Aan de kant van het sein, soldeer ik deze er tegenaan (op het weerstandje) met erna een krimpkousje erover heen om kortsluiting enz te voorkomen. Een tip is hierbij wel om de kleur van het lampje te gebruiken, zodat vergissingen ook na demontage uitgesloten kunnen worden. Ook maakt dat storingzoeken een stuk gemakkelijker. De andere kant strip ik en soldeer ik ook zodat ik een stevige soldeereinde heb en dan aansluiten maar. Echter maak ik gebruik van Duitse seinen dus kan ik je helaas verder niet helpen.
Mijn probleem met het station is dat ik geen goed en mooi station kan vinden die een beetje aan mijn wensen kan voldoen. Eerst een kleine omschrijving van mijn station;
Mijn station heeft in totaal 5 sporen waarvan er een (spoor 1) doodloopt tegen een stootblok. Tussen de sporen, op de plaats voor de perrons is 2,5 tot 3 cm = 250 tot 300 mm ruimte voor de perrons. Tot overmaat van ramp zijn sporen 2 en 3 evenlang en spoor 4 en 5 ook maar korter dan spoor 2 en 3 (9 cm = 90 mm) . Het stationsgebouw komt aan de kant van het doodlopende spoor. Ik ben meer een bouwpakketten persoon dan zelf iets in elkaar zetten omdat dit in mijn schaal N iets te klein wordt.
MVG, Hielke1501
-
Solderen, daar was ik al bang voor. Gaan we dat maar proberen. :-\ Nog nooit gedaan, dus eerst maar eens een stukje losse draad proberen. Dank voor de tips.
-
In de encyclopedie staat zo te zien een prima basishandleiding :)
Durf je het helemaal niet aan dan is het alternatief een kroonsteentje.
Neem dan wel een zo klein mogelijke en bij voorkeur met een lipje aan de binnenzijde, wat voorkomt dat het schroefje direct op de draden drukt, waardoor deze niet beschadigen en daardoor niet prematuur afbreken.
Verkrijgbaar bij de bouwmarkt of elektrowinkel.
Suc6 buur! ;)
-
De laatste maanden weinig op het forum geweest, wel een beetje meegelezen, maar zelf niets geüpload. Hier een paar plaatjes van het station:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/10931270_778728255549955_1596070712589222868_n.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/10931270_778728255549955_1596070712589222868_n.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/10341963_778728218883292_639810517588454268_n_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/10341963_778728218883292_639810517588454268_n_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/10402536_778728278883286_8716587131065690768_n.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/10402536_778728278883286_8716587131065690768_n.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/156069_777059392383508_4166978640459243831_n.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/156069_777059392383508_4166978640459243831_n.jpg)
Ik zal komend weekend wat meer overzichtsplaatjes uploaden.
Groetjes,
Martijn
-
Hoi Buurman.
Helaas nog geen bezoek van je gehad. De bochten in je baan vind ik niet zo mooi. Ik hoop dat je wat ruime bochten hebt genomen omdat je anders problemen kan krijgen met 6 assige loks. Ik snap dat het moeilijk is maar de afrit naar het schaduw station had ik inderdaad anders gepland dan nu, dus zoals scassidy aangeeft. Ik hoop dat je voldoende hebt proefgereden met getrokken treinen over het spoor langs het perron naar je schaduw station. De wisselstraat lijkt mij een potentiele ontspoor plaats. Het ziet er verder leuk uit.
Groetjes, Fred.
-
Ziet er veelbelovend uit. Ik ga je volgen.
Gr Jason
-
Dank Jason, toepasselijke nickname. Ik heb hem rijden ;D
@Totty (Fred); geen problemen in wissels, bochten en hellingen zijn op 2,5 - 3% gehouden. Ook de zesassers lopen prima. Heb helaas niet meer ruimte, dus ruimere bochten zitten er niet in. Ik heb een plan uitgewerkt voor de scenery, dus ik verander er niets meer aan in baantechnisch opzicht.
Groet,
Martijn
-
Ik heb het model ook rijden Martijn.
Gr Jason
-
Met de Heilooerdijk zo dicht bij mijn huis, ga ik dit zeker volgen (y)
-
Hee Martijn, waar blijven de beloofde plaatjes?
Groet, Fred.