BeneluxSpoor.net forum

Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: Peter45 op 07 November 2012, 16:59:42

Titel: Vraagje over Benelux Hondekop
Bericht door: Peter45 op 07 November 2012, 16:59:42
Hallo,

Heb net mijn Benelux Hondekop van Piko ref.57572 ontvangen en heb een vraagje over de gele kleur.
Die lijkt mij vergeleken met de vele foto's die van dit stel bestaan veel te donker. Is dit inderdaad zo een heeft Piko de verkeerde kleur geel gebruikt of is mijn indruk verkeerd?
Bedankt alvast
Titel: Re:Vraagje over Benelux Hondekop
Bericht door: Ivo tB op 07 November 2012, 17:10:43
Peter,

Dat hangt ervan af. Piko heeft 2 verschillende Hondekoppen Benelux geproduceerd. De Hondekoppen hadden bij in bedrijfsstelling biezen in de bekende zandkleur van de NS. Later is dat vervangen door huisstijlgeel. Als je die laatste versie hebt van Piko en je vergelijkt het met een oorspronkelijke Benelux Hondekop, dan is het donker. Foto's van beide versies zijn wel op Internet te vinden.

Volgens mij hebben beide versies wel de goede kleur. Dat is ook wel in goede handen bij Wim Wolters van Scaletrading, die Piko importeert.

mvg,
Ivo
Titel: Re:Vraagje over Benelux Hondekop
Bericht door: Marc tramt op 07 November 2012, 17:13:59
De gele band op de beneluxen heeft 2 uitvoeringen gekend. De stellen kwamen op de baan met een zandgele band. In later jaren, na de invoering van de gele NS-huisstijl is de kleur van de banden veranderd naar een warmer/donkerder geel. Het hangt dus van het tijdperk/uitvoering af welke teint geel bij het stel hoort.
De uitvoering die jij hebt is de laatst uitvoering waarin de stellen gereden hebben dus met derde pit, zonder keuken en dus een donker gele band. Model is dus correct.


Edit: type ik net het hele verhaal is Ivo me voor  (y)
Titel: Re:Vraagje over Benelux Hondekop
Bericht door: Frans van Meerwijk op 07 November 2012, 17:19:15
 8) Oooo die kleurbeleving...

Voor wat ik heb gezien to nu toe, zijn beide versies van Piko qua kleur correct, al ben ik het met je eens dat een BNL Zandkleurige biezen moet hebben, dat NS-geel is maar niks... :-X

Frans
Titel: Re:Vraagje over Benelux Hondekop
Bericht door: Kees (NS Blokpost 21 Klein Bruntendijk, Friesland) op 07 November 2012, 17:37:39

........... dat NS-geel is maar niks... :-X

 

Foei, Frans.  ;D
Titel: Re:Vraagje over Benelux Hondekop
Bericht door: Peter45 op 07 November 2012, 18:26:59
De hondekop die ik net ontvangen heb is degene met de "gele" lijnen en niet die met de zandkleurige lijnen.
Van de verkoper mag ik hem ( de 57572)  ruilen tegen die met de zandkleurige lijnen (de 57570) als..die terug in voorraad is (levertijd 5 à 6 weken)

Het kan best zijn dat die gele lijnen de juiste kleur hebben, maar naar mijn smaak zijn ze te donker en doen ze afbreuk aan de elegante verschijning die de hondekop is.
Titel: Re:Vraagje over Benelux Hondekop
Bericht door: Rubedino op 07 November 2012, 18:30:36
Oh ik wil ook wel ruilen!. Heb hier zowel een nieuwe NS Staan als de nmbs in oude uitvoering.

Mvg

Kees-Jan

Met gratis koersborden!