BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: kraansik op 03 November 2012, 20:43:02
-
hallo spoorders,
ik ben weer terug van weggeweest,had er een tijdje even geen zin in spoor,treinspotten staat nu nog steeds op een laag pitje.
maar....ik wil gaan beginnen aan een modelbaan,ik heb niet veel ervaring(alleen nog maar twee papieren bouwplaten van papertrains.nl gemaakt)
het kan/mag een ho baan(in een soort module vorm,dus geen baan helemaal in de rondte) worden met een breedte van 40 a 50 cm.
lengte moet nog even gemeten worden(waarschijnlijk tussen de 1.50 en de 3 meter)
tijdperk is 1990 tot 2003
land is gewoon nederland
wat ik in de baan wil verwerken is het werkplaats-sternet en een soort unit cargo(dus met een aantal fabrieken/klanten)
en veel rangeer sporen
ik weet zelf niet zo goed wat ik als besturings systeem moet nemen,ik ben daar helemaal niet in thuis in.
aangezien ik 12 ben en veel zelf moet betalen moet ik wel op mijn knip passen,ik heb naar de prijzen gekeken, dat zijn nog wel flinke investeringen
heeft iemand tips?
groet van robin keur
-
Ik zou als ik jou was starten met een digitale startset van roco met een multimaus(misschien is dat er ook wel 2e hands)
Als dat te prijzig is, zou ik voor analoog kiezen en vooral 2e hands kopen(eventueel op beurzen of hier op het forum(vraag en aanbod))
Verder zou ik zeggen verken t forum en kijk wat je leuk/mooi vind en start met een baanplan maken (in bijvoorbeeld anyrail)
-
het moet een ho baan(in een soort module vorm,dus geen baan helemaal in de rondte) worden met een breedte van 40 a 50 cm.
Hoi,
Niks moet, alles mag ::) De hobby moet wel leuk blijven.
Kijk idd eens op beurzen.
Groeten Koen.
-
Hallo Robin,
Een roco beginset is vaak erg netjes geprijst. Ik zelf gebruik niet de rails van het set. De extra rails is wel super handig om digi locs te testen en in te regelen. Je vind inderdaat vaak op marktplaats of beurzen muiltmaus sets omdat veel een beginset kopen voor de treinen alleen.
Digitaal is nu ook niet zo duur meer en biedt ook veel. Bijvoorbeeld nu kan je voor €109 een Railion 204 kopen met op afstand bedienbare koppelingen, past leuk bij je plan.
Veel succes met je plannen.
Groet Maurice.
-
erg bedankt voor de tips,
maar ik snap nog niet helemaal het verschil tussen digitaal en analoog enz
-
@koenf zo beter ;D
-
Met analoog: Draai de regelaar naar links > alle loks op je baan gaan naar links
Met digitaal: Draai de regelaat naar links > alleen de geselecteerde lok gaat naar links
Kijk voor meer info eens in de encyclopedie:
Digitaal (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E10.00_-_Digitale_baanbesturing)
Analoog (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E10.50_-_Analoge_baanbesturing)
Naar mijn mening is analoog in onze huidige tijd achterhaald, maar dat neemt niet weg dat je er ook erg leuke dingen mee kunt doen. Veel modelspoorders blijven de wissels en seinen analoog aansturen terwijl de treinen digitaal rijden
-
@ns6400 oke bedankt
@maurice k dat is best een goed idee,allen dat model heeft geen hekjes(kan ik natuurlijk ook zelf maken
-
nu weet ik dat ik digitaal wil rijden.
alleen nu heb ik even op internet gezocht alleen dan zie ik verschillende koppelingen wat voor koppelingen kan ik dan het beste gebruiken?
-
Ik zou voor kortkoppelingen gaan, en dan van t merk waar je het meest mee gaat rijden..
De treinen/wagons die je van een ander merk koopt moet je dan ók voorzien van diezelfde koppelingen..
De nieuwere loks hebben allemaal een nem aansluiting waardoor je er zo andere koppelingen in kunt klikken ;D
-
Ik neem aan dat het gaat over bv beugel/profi/kadee koppelingen. Beugelkoppelingen worden het meest gebruikt dus die zou ik dan willen aanraden, met profikoppelingen van fleischmann en die vreemde dingen (hoe heten die?) van roco kan mooi en betrouwbaar worden kortgekoppeld.
-
ik denk dat mijn keuze dan toch op de roco universeelkoppelingen valt
-
en wat is dan het verschil tussen gelijk of wisselstroom ???
-
Gelijkstroom wordt op 2-rail gebruikt, dat de meeste merken gebruiken. Wisselstroom wordt door Märklin gebruikt met een 3-rail systeem, dus met een 3de rail in de vorm van puntjes. Ga voor gelijkstroom zou ik zeggen, daar heb je gewoon meer keus in materiaal, zowel qua rail als qua rijdend materieel.
-
oke dat snap ik,ik wil ook geen marklin rijden dus dat komt goed uit
-
@veel beter, ik had ook wat tips gegeven maar dat bleek hetzelfde te zijn als van DimoDimo, dus dat had ik verwijdert.
Als je straks een baanplan hebt kan ik misschien nog tips geven.
Gr Koen.
-
en waar kan ik dan het beste een roco multimaus halen?
want bij mijn winkelier waren die erg duur volgens mij
-
zoals aangegeven zijn deze 2e hands wel te vinden op ebay/marktplaats en soms ook nog op vraag en aanbod hier op de site
vaak zitten ze in een startset.. daarom zijn ze vaak prijzig..
de treinenspeciaalzaak waar ik ze weg haal is bereid om de multimouse of de treinen los te verkopen dus dat zou je kunnen vragen bij je lokale treinboer ;D
-
Ik zou een startset kopen van Lima die kosten niet zo veel en als je het goed schoonmaakt en behandeld gaat het goed
-
Hoeveel euro wil je er nu ongeveer aan uitgeven? Kunnen we met je meezoeken...
Sent from my iPad using Tapatalk HD