BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Dion op 28 October 2012, 12:20:12
-
Is deze site een aanrader om je foto's te plaatsen?
Hoe gaat dit ongeveer in zijn werking? Enz.
Al info is welkom.
-
Deze heb je vast al gevolgd.. (y)
http://www.flickr.com/tour/
-
Heb ik inderdaad al gevolgt maar voor mij niet echt geheel duidelijk(vind het een onoverzichtelijk geheel).
Maar zal nog eens een poging doen.
-
Gewoon starten met 1 foto en kijken wat er gebeurt,
aldoende leert men. :D
-
Dia dhuit!
De meeste foto webalbum plaatsen hebben een beperking van foto's of volume om foto's 'gratis' te plaatsen.
Om meer foto's te kunnen plaatsen moet je meestal jaarlijks een toeslag betalen (ik geloof gemiddeld ca €20)
Kijk en vergelijk:
Picasaweb albums (beperkt vollume)
https://picasaweb.google.com/celtjan/Kent09
Panoramio (reizen-plaatsen met link naar Google Earth & GPSD locaties) = gelinkt met picasaweb & google
http://www.panoramio.com/user/3150900 hier = niet mogelijk om albums te maken
Flickr (max 200 foto's)
http://www.flickr.com/photos/46742861@N03/sets/72157623303383270n
FotoBucket (?)
...
gr,
Jan
-
Dank u heren. (y)
Ik zal de zaak eens goed bekijken.
-
Voor het parkeren van foto's kun je veel sites gebruiken, niet alle upload-sites zijn echter geschikt om plaatjes via een link op een forum te plaatsen. In het verleden is gebleken dat dergelijke uploaders wel eens gekocht worden, bijvoorbeeld Google doet dat. De site blijft wel bestaan, maar de naam wordt aangepast. Daarmee verbreekt de forumlink naar je plaatjes.
Enkele upload sites hanteren een bepaalde bewaartermijn. Na verloop van tijd worden plaatjes weggehaald. En bedenk dat de eigenaar die termijn wel eens kan aanpassen.
Sander
-
Ik heb de beste ervaringen met Flickr :)
-
Zelf gebruik ik imageshack.us Waarom? Geen idee, een vriend raadde me dat ooit aan. Sindsdien niet meer overgestapt.
-
Flickr is meer een fotocommunity, voor als je echt foto's aan anderen wilt laten zien. Voor het online zetten van foto's bijv. tbv dit forum kun je beter gebruik maken van bijv. Photobucket. Ik ben daar nog nooit tegen een limiet aangelopen. Voor het plaatsen van een foto op een forum is meestal een plaatje van 600x800 pixels meer dan voldoende en die zijn vaak rond de 200kB. Ik weet zo niet wat de limiet is voor Photobucket. Bij Flickr heb je een max van 200 foto's voor een gratis account. Dat is een forse beperking vind ik. De meeste mensen laten daar hun beste materiaal zien, op een hogere resolutie. Anderen kunnen daar dan op reageren. Het is niet bedoeld om foto's op te hosten tbv bijv een forum, al kan het natuurlijk wel...
-
Ik gebruik Flickr juist om plaatjes een adres te geven en online te kunnen zetten in fora ed. Ook de verlinkte foto's die je na een tijdje niet meer op je Flickr site kunt zien vanwege de 200 limiet blijven keurig zichtbaar in fora. De laatste tijd werk ik ook met Google picasa webalbums en dat gaat ook prima tot nu toe.
gr Arnoud
-
Alleen al uit het feit dat Yahoo via Flickr met Getty Images (stock agency) samenwerkt blijkt denk ik dat dat iig niet de opzet van Flickr is. Ik kan me tenminste niet voorstellen dat Getty foto's van onze modeltreinen in stock zou willen nemen.
Van sites als Photobucket of Imageshack (hoe vreselijk onbetrouwbaar die laatste ook is - je foto's "verdwijnen" regelmatig) is duidelijk dat dat WEL de bedoeling is, omdat je daar zelfs de juiste coding meekrijgt om in een forum te plaatsen. Voor Flickr moet je daar wat meer moeite voor doen. Photobucket geeft ook ruimschoots mogelijkheden je materiaal te beheren en in mappen te plaatsen. Dat kun je in Flickr ook, al werkt dat iets anders, maar dan beperkt tot maar 5 mappen ("sets"). Wil je ervoor betalen ($24.00 per jaar) dan heb je vrijwel onbeperkte mogelijkheden met Flickr.
Dan heb je ook nog "Mijn Album", maar dat heb ik nooit gebruikt omdat destijds in de voorwaarden stond dat je alle rechten van je geüploade foto's aan de provider afstaat. Daarmee geef je de provider het recht dat hij ongevraagd en ongestraft je foto's gebruikt en dat gaat me te ver.
-
Van sites als Photobucket of Imageshack (hoe vreselijk onbetrouwbaar die laatste ook is - je foto's "verdwijnen" regelmatig) is duidelijk dat dat WEL de bedoeling is, omdat je daar zelfs de juiste coding meekrijgt om in een forum te plaatsen. Voor Flickr moet je daar wat meer moeite voor doen.
Dat laatste is gewoon niet zo, ik neem aan dat de "share" button bij Flickr er niet toevallig of per ongeluk zit. Erg gebruiksvriendelijk en je foto's verdwijnen dus niet.
gr Arnoud
-
Ik weet dat 'het betalen voor iets' heel on-Nederlands is maar ik ben al jaren een Flickr 'pro' gebruiker. Flickr is eigenlijk een soort van sociaal network voor fotografen en dat maakt het leuk om foto's te plaatsen en reacties te krijgen en/of te geven.
Ik zou Flickr niet als 'hosting site' voor andere fora gebruiken maar je kan het natuurlijk wel doen.
Groeten,
Lolke
-
Ik gebruik Photobucket, deze is ook bij een gratis account onbeperkt wat het aantal foto's betreft.
Tevens kun je je album eventueel ook met een wachtwoord te beveiligen zodat alleen de geplaatste foto is te zien, je kunt ook meerdere albums maken.
Stephan.
-
Zelf gebruik ik imageshack.us Waarom? Geen idee, een vriend raadde me dat ooit aan. Sindsdien niet meer overgestapt.
Kun je misschien toch beter wel doen... Ik vind het een verschrikkelijke site met al die popups, banners etc... >:( >:(
Heb goede ervaring met Photobucket ! (y)
Grtzz,
Karst
-
Ik anders goeder ervaring met beide.
Grtz Reeks 77
-
Heren,
Dank u al voor de inbreng. Ga van de week verder met het bekijken welke mogelijkheid voor mij in aanmerking komt.
-
Misschien mosterd na de maaltijd, maar ik heb slechte ervaringen met Photobucket, mijn foto's verlopen daar steeds.
Ik gebruik TinyPic (http://www.tinypic.com) en PostImage.org (http://www.postimage.org/). Beide sites kunnen je plaatjes meteen schalen zodat ze er op het forum ook goed uitzien, en ik heb nooit gebroken links gehad op beide sites. ;)
Voor het laten zien van foto's aan andere mensen moet je zeker naar Flickr gaan, daar zit namelijk ook een zooi collega-treinspotters waar je meteen contact mee kan leggen, waaronder ikzelf (http://www.flickr.com/photos/koplopermau)!
Oh en imageshack.us gebruikte ik vroeger ook, maar daar ben ik vanaf gestapt omdat de site vandaag de dag gewoon KAK is, bij gebrek aan een beter net woord. :)
Groetjes,
Koplopermau
-
Heb het draadje gevolgd en al een heleboel tips en trucs voorbij zien komen. Kan alleen maar beamen dat elke fotosite weer zijn eigen voor- en nadelen heeft. Met een gratis account ben je vaak gebonden aan bepaalde grenzen.
Ik heb een aantal jaren geleden rondgekeken, bij verschillende sites een proefaccount genomen en getest of het wat was. Overal een klein setje foto's neergezet en naar de mogelijkheden gekeken.
Grootste struikelpunt was voor mij toen het feit dat het op de meeste sites niet mogelijk was om foto's in origineel formaat te plaatsen, maar dat er eigenlijk altijd wel gecomprimeerd wordt. En aangezien ik in de eerste plaats een backup zocht voor mijn afbeeldingen, vielen een hoop sites af. Nu is dat al wel wat anders, maar ja... je zet ruim 10.000 afbeeldingen niet zomaar even over natuurlijk.
Ik kwam al zoekende via de grote bekenden uit op een nu ook nog onbekende site, www.picturepush.com. Deze site is trouwens ook van Nederlandse origine. Voor mijn wensen voldoet het en kan links van afbeeldingen plaatsen op fora en mijn eigen site. Foto-albums zijn groepsgewijs te rubriceren en ook te beveiligen zodat alleen met een wachtwoord de afbeeldingen bekeken kunnen worden.
De voorwaarden zijn het laatste jaar wel wat aangepast, maar voor pro-gebruikers die langer een account hebben blijft de oude prijs gehandhaaft en is er geen uploadlimiet van foto's en filmpjes.
Misschien zijn er nog wel meer van dit soort onbekende sites. Leek me toch nog even leuk om dit als aanvulling te vermelden.
-
Ik heb gewoon mijn eigen website. :) ik heb een mapje gemaakt voor alle weblinks en hier blijft het dus altijd staan als ik het wil. Daarnaast kun je dus uiteraard er ook nog een eigen website aan koppelen. Via het deense one.com kan dat supergoedkoop en met buitengewoon goede ondersteuning en mogelijkheden.