BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Bastian op 26 October 2012, 20:38:46

Titel: Beginnen met Computergestuurde Baan, Hoe en wat?
Bericht door: Bastian op 26 October 2012, 20:38:46
Op het gegeven moment raak je analoog wel een beetje zat. (logisch ::)) Nu had een een kennis van mij het idee om de baan aan te sturen per computer. maar alleen snap ik helemaal niets van Electronica. Ik heb daarom enkele vragen:
1. Wat voor hardware heb ik nodig voor een computergestuurde baan? ( buiten de computer en de rails dan)
2. heb ik hier ook per se een digitale centrale voor nodig? (zoals Intellibox enzo)
3. moet dit ook erg veel kosten?
4. Is het ingewikkeld om aan te sluiten en om te programmeren?

Ik hoor graag van Jullie!

GR. Bastian
Titel: Re:Beginnen met Computergestuurde Baan, Hoe en wat?
Bericht door: Ronaldk op 26 October 2012, 20:42:15
Goed, daar gaan we maar weer eens :)

Neem eens een kijkje in de Encyclopedie. We hebben daar een stukkie staan over het computergestuurd rijden (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E10.06_-_Geautomatiseerd_rijden) van je modeltreinbaan.

Groeten Ronald.
Titel: Re:Beginnen met Computergestuurde Baan, Hoe en wat?
Bericht door: rjr op 26 October 2012, 22:57:06
Nou de Encyclopedie is niet het antwoord op alles.

Vraag 1.
Hang er van af. Als je naar digitaal gaat dan heb je lokdecoders nodig, wissel decoders, iets voor terugmelding. Een centrale en een interface naar je computer. Zal vast iets vergeten.
wil je niet digitaal, ook dan kun je computergestuurd rijden. Hoef je je loks niet aan te passen, en geen centrale nodig, maar wel de benodigde hardware voor de sturen, Zoek eens op HCC computer gestuurde modelbaan.

Vraag 2.
Nee hoeft dus niet, maar is wel de meest gebruikte optie. Ook heb je dan meer keuze in de software die je gaat gebruiken voor de besturing.

vraag 3.
Computergestuurd hoeft niet veel te kosten. Wat de kosten zijn voor een analoge oplossing weet ik zo niet. Maar met een centrale is de roco multimuis een goedkope optie. De totaal kosten hangen natuurlijk ook af van hoe groot de baan is, en hoeveel treinen je hebt.
Voor de analoge oplossing is de vraag meer van hoeveel blokken heb je en hoeveel wissels zijn er.

Vraag 4.
Ja wat is ingewikkeld? Op zich hoeft het niet ingewikkeld te zijn, De analoge oplossing is meer elektronica. De digitale oplossing is meer met standaard componenten met goede beschrijvingen voor de aansluitingen.

Probeer anders eens bij iemand een keer te kijken. Op modelspoorbeurzen of bij verenigingen. Dan kun je zien wat de mogelijkheden zijn, en dat is vaak een stuk duidelijker dan een verhaal hier.

Succes er mee, en als je vragen hebt stel ze gerust, daar hebben we het forum voor :).

Roelco
Titel: Re:Beginnen met Computergestuurde Baan, Hoe en wat?
Bericht door: gvandersel op 29 October 2012, 12:03:08
Vraag 1:
Computer gestuurd analoog: Aanstuurelektronica buiten de trein. HCC!m systeem of Dynasis (heeft voorkeur)
Computer gestuurd digitaal: Aanstuurelektronica buien en in de trein.

Vraag 2: Bij rijden met een Computer gestuurd digitaal heb je een centrale nodig. Bij computergestuurd analoog zit de "centrale" in de externe elektronica.

Vraag 3: Verschil tussen computer gestuurd analoog en computer gestuurd digitaal is er nauwlijks qua kosten. Iemand met een kleine baan en veel treinen kan beter computer gestuurd analoog gaan rijden (minder locdecoders).

Vraag 4: Is het ingewikkeld om aan te sluiten en te programmeren, eigenlijk niet. Het probleem is dat je een bestaande baan computergestuurd wilt maken. Hiervoor moeten een aantal veranderingen in je baan worden aangebracht en extra draden aangesloten. Dit geeft bij een bestaande baan meestal grote problemen.

Wat is eigenlijk de reden dat je computergestuurd wilt gaan rijden?
Misschien is alleen digitaliseren van de treinen wel voldoende bij wat je wilt?

Groet,

Gerard van der Sel.