BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Mcn1986 op 05 September 2012, 13:49:12
-
Hallo,
Ik wil voor mijzelf een aantal AKI overwegpaaltjes gaan maken (bij voldoende belangstelling) met het welbekende driehoek achtergrond scherm. De paaltjes zijn exact op schaal 1:87 H0. Het zijn puur de paaltjes zonder schrikhekken en zonder electronica.
Ze krijgen een gemeenschappelijke plus, de palen kunnen op verzoek worden voorzien van het dubbele andreaskruis.
Compleet afgewerkt met duurzame materialen, Messing en kunstof. De paaltjes krijgen de werkelijke kleuren dus wit licht met rood licht, het gaat om 3 milimeter leds. De paaltjes kunnen gemakkelijk worden gemonteerd en gedemonteerd.
Weleens waar zijn de prijzen aan de hoge kant, dit vloeit voort uit de gekozen materialen en detailering van de paal.
Onder voorbehoud is de prijs ongeveer 65,00 voor een setje van 2 palen.
Wil hier wel duidelijk stellen dat de prijs zuiver is gebaseerd op de kostprijs van de materialen & onderdelen en indien ik deze in een bepaalde hoeveelheid aanschaf. Daarom zoek ik ook mede modelspoorders die hierin ook intererresse hebben zonder commerciele bedoelingen.
Laat hieronder graag je reactie achter, mocht je al willen bestellen (onder voorbehoud tot er een paal toonbaar is) kan dit door mij een PM te sturen met eventueel een foto van een paal zoals u hem zou willen hebben. (zwarte/grijze paal) ( enkel of dubbel andreaskruis).
Gr. Silvester
-
Zwarte paal met dubbelkruis, mag ook met enkelkruis.
(http://img99.imageshack.us/img99/1196/akiplaat.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/99/akiplaat.jpg/)
Oudere grijze paal met enkelkruis, mag ook met dubbeldruis.
(http://img195.imageshack.us/img195/9260/20120811114442.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/195/20120811114442.jpg/)
Gr. Silvester
-
Voor mij voorlopig nog niet.
Vind die van de NZH goedkoper èn met bewegende halve overweg bomen bij mij beter passen.
Sorry.
-
Neeh ze zijn niet mijn tijdperk :P
-
Busch heeft 'm met elektronica en hekjes voor € 35,-
-
Klopt inderdaad, de overweg van Bosch is alleen niet geheel waarheidsgetrouw.
de witte lamp is er geel, de lampen zitten in een plaat en niet ervoor, het andreaskruis is van karton dat verbleekt en de knippermodule knippert de snel daarbij zijn de paaltjes maar aan een zijde bruikbaar.
-
Als de electronica te snel knippert moet je de verhouding weerstand condensator aanpassen.
Andre ;)
-
Is er dan niemand die zit te wachten op een mooi klopende moderne AKI?
Zal toch wel zo zijn :-)
-
Sivester, misschien moet je er een plaatje bijzetten van een voorserie exemplaar die je al gemaakt hebt. Ik heb geen interesse maar om die wel te wekken bij potentiele klanten ( ;)) zul je wel wat moeten laten zien. 65 euri's op voorhand uitgeven aan een eindresultaat dat je als koper nog niet gezien hebt?
-
Ik heb er wel interesse in.
Maar inderdaad eerst het eindresultaat zien.
Groeten Sander
-
Voor exemplaar wordt aan gewerkt. Het wordt een mooi stukje vol met details.
Voor ik alle onderdelen maak wil ik graag weten aan hoeveel stuks ik moet denken vandaar dit draadje :-)
Gr. Silvester
-
Leuk Initiatief. (y)
Op zich heb ik interesse in een mooie AKI, maar het hangt af van de prijs kwaliteit verhouding. Die van Busch is niet perfect, maar redelijk goedkoop en er zit elektronica bij. Als jouw AKI's erg mooi worden en dat verwacht ik natuurlijk wel ;D Dan moet ik op zoek naar passende elektronica. Pas als ik weet hoe mooi (en duur) de jouwe wordt, kan ik een goede afweging maken welke ik op mijn baan wil zetten.
Succes met dit project. (y) Ik ben heel benieuwd. :)
Groet, Just
-
Sluit me hier volledig bij aan...
-
licht inderdaad aan de prijs kwaliteit verhouding (y)
-
Ik ben toch maar vast even naar elektronica gaan kijken. :D
In de wiki staat het volgende artikel (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E16.02.08_-_Knipperlichtschakelingen).
Onderaan staat hoe een AKI bedraad moet zijn voor die schakeling. Dat is anders dan de door jou aangegeven gemeenschappelijke plus. Kan je hem ook met deze aansluitingen maken? Of had je zelf al andere elektronica op het oog?
Groet, Just
-
Gaaf te horen dat er zeker mensen geïntereseerd zijn!
Ik kies bewust voor een gemeenschappelijke plus omdat hier veel (digitale) seinen mee zijn uitegrust.
De AKI kan met een gemeenschappelijke plus prachtig worden aangesloten op een Digirails 4018.
Omdat het hand werk is kan ik ter zijne tijd natuurlijk ook op speciaal verzoek de paaltjes maken met een gemeenschappelijke min. Veel is mogelijk! Mocht ik meer inzichten hebben in de prijs en het "proef" model klaar hebben, ga gerust van 4 weken uit alles moet natuurlijk perfect zijn!
Dan ga ik nog de beslissing nemen om bijvoorbeeld een relaiskast en de hekjes er toch bij te doen ook dit hangt samen met de prijzen.
Ik hoop snel een plaatje te kunnen laten zien!
Gr. Silvester
-
Leuk idee zeg die AKI
Die hekjes ben ik ook al aan het maken met de laser ;).
Mvg
Kees-Jan
NB wie zijn "we" eigenlijk?
-
We is ik :-)