BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: roco op 10 August 2012, 19:54:30
-
In het plaatsje Kesthely aan het Balatonmeer is een modelbaan die te bezichtigen is . Het ligt aan de Päl Utca recht tegenover de Dásta Utca . Dit is de zijweg van het slot dat er staat . Beter is het adres bekent als het Vadászati Múzeum ( hunting museum) . Op de zolder is de Történelmi Modellvasút Kiállítás ( historical Model Railroad Layout) .
De oppervlakte beslaat 500 m² . Er ligt 2,5 km spoor in schaal Ho . De layout heeft 20 stations en er rijden 60-70 treinen . Deze worden gestuurd mbv 3 computers die met elkaar verbonden zijn door 30 km kabel .
De baan heeft als onderwerp Hongarije met oa de stations Kesthely , Sümeg , Lövö , Zalaegerszeg , Zalaszentiván en Budapest Déli pu .
Station Nurnberg met 25 sporen ligt in het midden van de baan . Ook Bad Schandau is nagemaakt . Verder is er een stukje Oostenrijk te zien in de vorm van de Semmeringbergspoorlijn .
Veel is nog in de maak en verwacht niet een Miwula . Ook de landschapstoffering is niet erg professioneel gemaakt .
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0849_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0849_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0854_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0854_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0850_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0850_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0861_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0861_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0888_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0888_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0866.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN0866.jpg)
Deze "ontdekking" wou ik jullie niet onthouden . De beelden spreken voorzich dacht ik .
gr Jos
-
Leuk zeg! Ben al zo vaak in Hongarije geweest, maar dit nooit gezien! Nou ja, leuk om volgende keer eens naar toe te gaan (y)
-
Stoer zeg en dit ziet er erg groots uit! :)
Groetjes,
Antal
-
Ga'k er nie voor naar toe. Wat een duitse spagethi
-
leuk bootje, lijkt me zelf gebouwd. Hopelijk komt er meer van dat soort spul.