BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: MB6400 op 05 August 2012, 11:45:31

Titel: Duur Tijdperk IV / V
Bericht door: MB6400 op 05 August 2012, 11:45:31
Hallo,

Wie kan me wat uitleg geven over de periode tijdperk IV & V ?
Ik ben bezig met voorbereidingen voor een nieuw baantje maar lees allerlei tegenstrijdige informatie over de genoemde tijdperken. Volgens de encyclopedie start V in 1989 echter in draadjes hier op het forum en elders gaat men uit van andere jaartallen ( zoals bv vanaf 1995 ).

Voor locs kan ik me wel redden maar vooral voor het rollend materieel ( zoals goederenwagens ) is het wel eens lastig welke ik nu zou moeten hebben. Het nieuwe baantje zal de begin jaren 90 moeten uitbeelden.

Alvast bedankt voor de hulp.
Titel: Re:Duur Tijdperk IV / V
Bericht door: metpetergaathetbeter op 05 August 2012, 12:05:14
Eigenlijk kun je dan niet zoveel missen dan kun je wagons tijdperk 4 en tijdperk 5 beiden gebruiken, wat ik wel eens hanteer maar dan moet je vaak een vergrootglas hebben de datum dat de wagen laatste onderhoud kreeg of bij ketelwagens wanneer het volgende nazicht van de ketel (staat tegenwoordig op de ketel)is.

verder hier link :

http://www.lsmodels.com/Pages/General_N/Articles_N.htm

Groeten Peter ;)

Ps wagons tijdperk 4 reden vaak nog lang in tijdperk 5 (eigenlijk konden ze de dag voor aanvang nieuw tijdperk nog nazicht gekregen hebben, Trouwens hier of elders nog een Duitse DR wagon gezien die nog steeds oude DRbeschrifting droeg niettegenstaande de 2 Duitse netten in de DB opgingen ! En hoelang is die muur al niet gevallen ? Ja reeds 20 jaar !
Titel: Re:Duur Tijdperk IV / V
Bericht door: Arjan6511 op 05 August 2012, 12:29:46
Tja, en inmiddels is er dan ook alweer tijdperk 6....

Het nieuwe DB-AG logo is van 1994. Wil je begin jaren 90 dan zal je Duitse DB-materieel dus nog het oude logo moeten hebben.

Voor de rest van de wagens is het inderdaad met de loep zoek naar revisie-data of volgende ketelproef, maar dan moet je ook weten per ketel wat de tussenliggende termijn is...

Als je dat teveel gedoe vindt, ook omdat je met een loep aan de slag moet kun je het over het algemeen redelijk kopen wat je leuk vind, muv de private maatschappijen en de rode cargo-kleuren.

Uitzonderingen daargelaten natuurlijk...

Andere handigheid is het letten op de wagenkenmerken. Een wagen die in tijdperk 6 zit heeft een andere herkomstaanduiding.
Beknopt uitgelegd:

Bij de computerkenmerken en de RIV-pool werd de landaanduiding aangeduid met 2 cijfers en de maatschappij, bijvoorbeeld 84 NS, 80 DB, 81 ÖBB etc.
Kenmerk van tijdperk 6 is de privatisering en het wegvallen van de RIV-pool. Toen werd het 2 cijfers gevolgd door de landcode (zoals ook in gebruik bij auto´s) onderstreept en dan de eigenaar. Bijvoorbeeld:

84 NL- ACTS

80 D- Ermewa

81 A- ÖBB

Uitgebreid verhaal, mocht de wagen die je wilt kopen die kenmerken hebben past die niet in de beginjaren 90. Maar serieus, als je de wagen echt leuk vindt, maak je er dan een punt van?
Titel: Re:Duur Tijdperk IV / V
Bericht door: Ruud K op 05 August 2012, 12:34:34
Deze link helpt misschien: http://nl.wikipedia.org/wiki/Tijdperken_in_modelbouw. Maar geeft ook meteen aan hoe verschillend er soms over wordt gedacht/geschreven.

Groet,
Ruud
Titel: Re:Duur Tijdperk IV / V
Bericht door: metpetergaathetbeter op 05 August 2012, 12:39:36
Eenvoudiger zou nog zijn baan in de jaren 90 biedt je meer keuze en minder beperkingen !
Groeten Peter ;)