BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Hans.F op 01 June 2012, 15:07:44
-
Spoorgenoten,
Ik heb na het inbouwen van de zoveelste zwaailichtset voor het eerst een "klein" probleem, namelijk dat het achterste licht constant brandt, zodra de spanning op de rails komt.
Alles is aangesloten conform de beschrijving. De bijbehorende nano decoder is, volgende de handleiding al voor-geprogrammeerd.
Het zwaailicht, aangesloten op de witte draad gaat knipperen met F5.
Het zwaailicht, aangesloten op de gele draad, gaat direct branden. Bij indrukken van F5 gaat deze een beetje knipperen.
Mijn vragen:
- Is er wellicht sluiting in de decoder geweest waarbij de gele uitgang kapot is?
- Moet de gele uitgang opnieuw geprogrammeerd worden; zo ja: hoe?
Ik kan natuurlijk ook beide zwaailichten op de witte draad aansluiten, maar dan knipperen ze tegelijkertijd.
Wie kan mij helpen?
groet,
Hans
-
Heb je decoder op knipperen gezet? Ik ken deze decoder niet. Het kan zijn dat de decoder toch niet zo automatisch knippert als wordt aangegeven.
Andre
-
De Nano geleverd bij deze set is voorzien van speciale Firmware, die 'out-of-the-box' moet kunnen knipperen.
Met wat beschreven wordt lijkt het mij op een defect. Er loopt kennelijk een lekstroom die de Led op 'geel' laat oplichten.
Grtzz,
Karst
-
retour MTE ! ;)
-
De decoder is inderdaad standaard al ingesteld op knipperen.
Retour MTE betekent:
draden lossolderen, isolatietape verwijderen en ledjes verwijderen. En dat nu net op het moment dat de kap er goed op zat. Om die reden had ik gehoopt dat het aan een instelling van een CV zou liggen. Gelukkig woon ik valkbij, dus langs gaan (en naar binnen gaan) is geen probleem.
Dank voor jullie reacties.
gr
Hans
-
Met een van de vijf zwaailichtsets heb ik een soortgelijk probleem gehad. Inderdaad een defect. Keurig verholpen door MTE. In no-time een nieuwe nano ontvangen.
Gr. Paul
-
Wijze les voor de volgende keer. Eerst alles testen voor je het definitief vastplakt en dicht maakt. ;D
Murphy blijft een grote "hulp" in de hobby. :'(
Gr.
Eric