BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: JoeriL op 02 May 2007, 00:35:29

Titel: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: JoeriL op 02 May 2007, 00:35:29
Hallo,

Ik ben bezig met het bouwen van een DGS 62N van Strukton (de Stab 11), op basis van een kibri bouwsetje van deze zelfde machine. Op de weinige foto's die ik op het web heb gevonden zie ik een aantal (grote en kleine) details die het kibri model niet heeft (logisch, hun voorbeeld was de 'standaard' machine). Natuurlijk moeten deze details op het model aangebracht worden, maar het probleem is dat ik weinig voorbeeld fotos heb. Google heb ik uiteraard al gebruikt, en strukton was zo vriendelijk een paar databladen van hun machines te sturen (:D), waar ik echter niet heel wijs uit word.
Dus mijn vraag: Wie o wie heeft er foto's en/of bouwtekeningen van de strukton stab-11?

Edit: Het gaat dus om deze machine:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/struktonStab11.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/struktonStab11.png)
Bron: Strukton materieelfolder, klik op het plaatje voor een grotere versie.

Groeten,
Joeri
Titel: Re: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: WillemNS op 03 May 2007, 19:41:54
Hallo,

Ik vond dit zelf ook een mooie machine, alleen vroeg ik mij iets af.
Is het een locomotief of een volgwagon?
Dus kan er een strukton loc voor of is het een locomotief die volledig zelfstandig kan rijden?

Willem

Titel: Re: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: Marc M op 03 May 2007, 19:58:11
Bij mijn weten kan het ding zelfstandig rijden. Max. snelheid is volgens mij zowel zelfrijdend als getrokken 100 km/u.

Marc
Titel: Re: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: KNed op 03 May 2007, 22:00:52
Volgens deze (http://www.bdf007.privat.t-online.de/schotterverdichter/dgs62n/dgs62n.htm) website kan hij inderdaad 100 km/h.
Op de website staan nog wat meer technische gegevens...

Koen
Titel: Re: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: Emiel-L op 03 May 2007, 22:04:48
Echt jammer dat dat aanhangsel niet te koop is :-|, misschien kitbashe uit dat aanhangertje van KleiNSpoor voor dat andere railstoppertje van Strukton :D
Titel: Re: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: Thowra op 03 May 2007, 22:09:30
et voila!

Foto's genomen in Zaandam tijdens verplaatsen en vernieuwen van de wissels rondom het station. (2005)

(http://www.xs4all.nl/~roosenb0/PICT1338.JPG)
http://www.xs4all.nl/~roosenb0/PICT1338.JPG (http://www.xs4all.nl/~roosenb0/PICT1338.JPG)

(http://www.xs4all.nl/~roosenb0/PICT1339.JPG)
http://www.xs4all.nl/~roosenb0/PICT1339.JPG (http://www.xs4all.nl/~roosenb0/PICT1339.JPG)

Jeroen
Titel: Re: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: JoeriL op 03 May 2007, 22:45:07
Thowra, bedankt voor de fotos. Jammer genoeg is het niet de strukton machine. Heb je toevallig detailfoto's van het wagentje erachter (dieseltank + gereedschap)?

Willem,
De DGS62N kan zelfstandig rijden, dat gebeurt ook als hij aan het werk is, er zit een dieselmotor in. Voor transport kan hij zelfstandig rijden, maar ook (met hogere snelheid) in opzending meegestuurd worden. Het is dus geen locomotief, maar ook geen wagen. Of er een strukton lok voor kan... geen idee, ik hoopte dat er mensen waren die hier foto's van hadden, maar blijkbaar is de stopmachien populairder dan de railstabilisator  :)
Titel: Re: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: JoeriL op 04 June 2007, 20:21:05
De laatste paar weken zie ik de stab 11 af en toe op amersfoort, almelo of hengelo. Ik denk dat hij gebruikt is bij werkzaamheden op de lijn amersfoort - hengelo. Heeft iemand hier toevallig fotos van gemaakt, of is toevallig fotos tegen gekomen op een van de spotsites? Zondagavond zag ik de stab11 staan in Almelo. Ik heb jammer genoeg geen fotocamera, en zelfs als ik er een had: vanuit de rijdende trein valt weinig nuttigs te maken.

Groetjes,
Joeri
Titel: Re: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: Nijtram op 04 June 2007, 21:02:02
hierbij nog wat foto`s


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Strukton_Stab_11.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Strukton_Stab_11b.jpg)

bron: http://home.hetnet.nl/~dolman4/index.html (http://home.hetnet.nl/~dolman4/index.html)


misschien heb je er nog iets aan (of heb je ze al)

Martijn
Titel: Re: Fotos / informatie Strukton Stab11
Bericht door: Seinpaal op 07 June 2007, 16:28:57
De laatste paar weken zie ik de stab 11 af en toe op amersfoort

Jep daar staat momenteel een hoop structon materieel. Ze rijden af een aan langs Brn. Vanochtend zag ik de "Janneke" nog.

Op Ut stonden ze ook.