BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Janssens Paul op 26 May 2012, 15:38:56
-
Hallo,
Ik ben nieuw op het forum. Ben 65 jaar en heb na 45 jaar mijn oude hobby terug opgenomen. Was nog in het bezit van M rails en heb een partij K rails op de kop getikt. Woon half in Belgie en half in Zwitserland en daarom wou ik een Zwitserse baan bouwen met als hoofdthema het station van Aigle. Biedt enorm veel mogelijkheden omdat het een doorgangstation is van Genève naar Brig en een startplaats van drie lokale lijnen in meter spoor. Heb ook een aftakking gemaakt naar een draaischijf om daar de liefde voor stoomlloc te botvieren.Heb na enkele weken een eerste idee op papier gezet, maar blijf twijfelen. Darrom probeer ik via deze weg wat hulp te vinden. Ik ga trachten het plan mee te posten.
-
https://images.beneluxspoor.net/bnls/aigle_4.jpg
Dit zou de link moeten zijn naar het plannetje. Ik krijg de link niet rechtstreeks gecopieerd.
Paul
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/aigle_4.jpg)
Dit zou de link moeten zijn naar het plannetje. Ik krijg de link niet rechtstreeks gecopieerd.
Paul
Met de tool 'voeg afbeelding toe' om je link lukt dat wel.
Groet,
Michel
-
Leuk Baanplan ga dit draadje volgen
Gr. Klaas
-
Leuk baanplan, maar loop de sporen eens goed na. Afhankelijk van hoe om je rijd, kun je nooit meer van de binnenste baan naar de buitenste baan komen. Gebruik je kruiswissels of kruisingen?
Ik denk dat je nog hier en daar een overloop (misschien boven) moet maken als je overal wilt komen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplan_57.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplan_57.jpg)
-
Je hebt gelijk. Daar had ik een tijdje geleden ook aan gedacht, maar ben dan vergeten dat uit te voeren.
Ik dacht in de twee bochten wissels te leggen zodat je van de ene kant altijd naar de andere kant kan.
De binnenste baan mag niet verbonden worden met de buitenste banen. Die trajecten hebben in werkelijkheid ook niks met elkaar te maken. Is zelfs smalspoor. Ik twijfel nog zelf om dat in smalspoor te leggen.
Paul
-
Als dat smalspoor wordt, ben je wel al je opstelsporen kwijt voor het H0 verkeer ;D.
-
Je kunt in je normaalspoor een derde railstaaf leggen (gebeurt in RL ook),
zodat je met beide materieel soorten kunt rijden over hetzelfde spoor.
-
Dat ik dan de opstelsporen kwijt ben klopt. Mijn bedoeling is wel om nadien in de bovenste bochten (die ten andere in een andere kamer liggen) een ander station aan te leggen. Ik heb daar nog voldoende ruimte.
Wat betreft de derde spoorstaaf betreft klopt dat in Aigle voor een klein stukje. Alleen het smalspoor kan over een stukje normaalspoor. Het normaalspoor kan absoluut niet over het smalspoor. Ik ga trachten een foto bij te voegen van de realiteit. Alvast al bedankt voor de positieve reacties
Paul[img]
-
Hier de link voor de foto van aigle
https://images.beneluxspoor.net/bnls/aigle_station_064.jpg
sorry het luky me nog niet om het dadelijk te doen.
Paul
-
Ik ging uit van een situatie in Zweden vanuit de jaren '80.
Je foto, zie pb..
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/aigle_station_064_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/aigle_station_064_1.jpg)
-
Heb hier een foto van smalspoor in normaalspoor op het net gevonden
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/smalspoor_in_normaalspoor.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/smalspoor_in_normaalspoor.jpg)
bron: http://www.modelspoor.be/nieuw/index.php/clubbanen/n-baan
Neem aan dat je zoiets bedoeld
Gr. Klaas
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/aigle_8.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/aigle_8.jpg)
Heb wissels toegevoegd. Ik denk dat nu het probleem is opgelost.
Nieuw baanplan bijgevoegd.
Paul