BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Gandalf op 20 April 2012, 23:36:45
-
Hallo,
Wie kan me helpen aan 2 bij elkaar passende onderstellen voor een Lima koploper?
Graag reacties.
-
omhoog drukker
omdat ik voorlopig niet in Houten kom, nogmaals mijn oproep...
-
Wat bedoel je?
Onderstellen voor een hele driedelige Koploper of maar voor één bak en welke bak dan (ze zijn alle drie verschillend)?
Alleen bodemplaat of ook draaistellen?
-
of onderstellen als in draaistellen?
-
Hoi Mannen,
Oh dat zijn ineens een heleboel vragen.
Mijn kleinzoon wil graag een 4tje en een 3tje gekoppeld hebben,
En nu had ik het volgende bedacht, ::) als ik nu van het 3tje het originele onderstel er onderweg haal en daar een haak onderstel onder zet, en dan van het 4tje ook het originele onderstel en daar het onderstel met het oog onder klik, dan kunnen ze aan elkaar gekoppeld worden.
Simpel dacht ik, maar of het lukt is een 2e..... ???
Dus tja mannen, ik hoor graag jullie mening of advies, alleen hoeft het niet professioneel worden, het is een speelbaan geen na bouw van de werkelijkheid. ;)
-
Gandalf, ik snap niet goed wat je van plan bent met die onderstellen, echt niet. ;)
Maar voor een viertje heb je een extra tussenbak nodig. Die zet je er bij één stel gewoon tussen. Klopt het niet helemaal, maar dat is het probleem kennelijk niet.
Voor het koppelen kun je vrij eenvoudig kortkoppelmechanieken onder de neuzen van de motorrijtuigen plaatsen.
Maar wat je in deze rubriek zoekt is dus één tussenrijtuig.
En nee, die heb ik niet.
-
Ja wat je wilt dat lukt hoor, heb het ook wel eens gedaan!
-
Hoi Mannen,
Bedankt voor het reageren.
Jan dus je hebt het op dezelfde manier gedaan zo als ik van plan ben?
heb je de motorretjes in het gesleepte stel laten zitten of dan op een of andere manier het gat wat door het weg laten van het motor onderstel opgevuld en daar een gewoon onderstel onder geklikt?
Heb je die combinatie nog rond rijden?
En beviel het koppelen zo? of gaf dat in bochten problemen?
Hoor graag weer
-
Wat bedoel je nou met een onderstel? Kennelijk een draaistel?
Als je de motorrijtuigen aan elkaar koppelt, dan rijdt dat prima als je de motortjes laat zitten. Je moet alleen bij één stel de rijrichting omdraaien.
Wil je toch een dummy, dan alleen twee tandwielen van het motortje verwijderen. Als je de juiste tandwielen verwijdert, dan draaien de wielen vrij. Dat zie je vanzelf.
-
Hoi Henk, ja ik bedoel een draaistel sri voor de verwarring.
En bedankt voor de tip van die tandwielen, totaal niet aan gedacht. :o
maar het is me nog niet duidelijk, hoe ik die 2 nu aan elkaar gekoppeld worden, anders dan ik bedacht had.
Graag tips
-
Even op het forum zoeken naar Symoba kortkoppelmechanieken. De kleine variant laat zich gemakkelijk onder de koppen van de Lima Koploper plakken en dan koppelen de treinstellen probleemloos.
Om het mooier te doen eigenlijk ook nog de kopdeurtjes openzetten en vouwbalgen aanbrengen. Ik heb dat vaak gedaan, maar nooit een foto van gemaakt. :-\
Dit draadje is al lang geen vraag en aanbod item meer. Ik zal even aan de moddereters vragen of ze het willen verplaatsen. Krijgen we misschien nog wat meer hulp.
-
Hoi Henk ja dat is een goed idee, word het toch nog een interessant draadje :D
Had ook al een beetje de zoekfunctie gebruikt, er zijn er die er wel meer mee bezig zijn geweest, alleen is dat allemaal lang geleden, dus zijn eventuele foto's niet meer beschikbaar. :(
-
Ah gebeurd, dank Jakop.
In dit draadje wel foto's van Trix Koplopers met kleine Symoba's. Dat is ingewikkelder met frezen enzo, maar dat hoeft bij de Lima's niet. Daarbij kun je ze er gewoon onderplakken. Het gaat er maar om dat je ziet hoe zo'n kortkoppelmechaniek eruit ziet.
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,16036.msg547658.html#msg547658 (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,16036.msg547658.html#msg547658)
Je hoeft ook geen modelscharfenbergs te gebruiken zoals ik daar deed. Je kunt de mechanieken er ook zo op plakken, dat je bijvoorbeeld gewone Fleischmann profi's kunt gebruiken. Koppelt lekker gemakkelijk aan en af voor die kleine.
En ik zou eerst proberen beide motoren te laten zitten. Dat rijdt echt probleemloos, alleen even de stroomdraden omsolderen in één motorrijtuig.
-
:o :o Henk dat heb je prachtig gedaan man.
Tja, maar denk dat ik me dat met die deuren niet toevertrouw :o
Oke het is in ieder geval een mogelijkheid om dat zo te koppelen, een setje Scharfenbergs heb ik hier nog liggen zag ik (ooit eens gekocht voor een Hondekop )
Het is denk ik wel erg kritisch om die koppelingen te plakken, gezien het draaien in bochten en het nemen van wissels of kruisingen na bochten toch? ( gebruik hier R2 en R3 bochten )
-
Die open deuren levert Trix erbij, maar bij Lima moet je het zelf doen. Is niet heel lastig, maar het geheel wordt wel kwetsbaarder en dat is misschien niet handig voor je kleinzoon. Ze rijden tegenwoordig ten slotte met gesloten deuren.
Nee, het is helemaal niet lastig of kritisch om de mechanieken met superlijm eronder te plakken. Juist omdat het kortkoppelmechanieken zijn en met die ronde neus gaat het allemaal probleemloos door wissels en desnoods door R1.
Hier nog een kleine Symoba onder een Lima plan E.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/fiets3.jpg)
Zo moeilijk is dat dus, plaaaaaaaak (Utrechts).
-
Oke Henk ik heb net eens een motor wagen bekeken, en als ik daar het opstaande randje waar die nep koppeling in gestoken zit, dan past er mooi zo een kort koppel mechaniek onder de bodemplaat.
Op de volgende site's ook weer info gevonden
http://www.symoba-schniering.de/
En hier staat ook mooi omschreven hoe te werk te gaan
http://www.keuterman.nl/Symoba_inbouw_kortkopp.html
Je moet het allemaal ook net even weten he, maar daar is dit forum dan ook weer voor ;D
Henk vriendelijk bedankt voor het uitleggen en meedenken
-
Geen dank, en omsolderen van draadjes om de rijrichting te veranderen in één motorbak hoeft analoog juist niet. Is deze digitaalrijder er mooi ingestonken. ;D
-
Hoi,
Ik heb vorig jaar van Gert van den Heuvel een set koplopers overgenomen met doorloopkoppen.
Henk heeft deze gemaakt. Ik hoop dat het plaatsen van de foto lukt. Mocht je nog meer foto's willen hoor ik het wel.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/kopl1_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/kopl1_1.jpg)
Mvg, Arno
-
Ongelofeloos! Mn. 1e upgeloade plaatje!!! ;D