BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: NS 1855 op 05 March 2012, 17:45:50

Titel: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: NS 1855 op 05 March 2012, 17:45:50
Dag beneluxspoorders,

Ik weet niet zeker of er op dit forum al eerder hierover is gesproken vandaar dit topic.

Bij de ombouw van ICR naar ICRm zijn er een aantal BKD rijtuigen omgebouwd naar BD en Bf rijtuigen.
Voornamelijk zie je in treinstammen dat er een of twee Bf rijtuigen meerijden. Alleen vraag ik mij af waar de BD rijtuigen zijn gebleven. Ik zie deze bijna niet meer. Bestaan deze rijtuigen eigenlijk nog?
http://www.martijnhaman.nl/afbeeldingen/2005_1350%20tn.jpg

Gr. Iven
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Rick op 05 March 2012, 18:16:20
Ja, volgens de site van Martijn Haman zijn die er nog. Ik kan me ook niet voorstellen waarom deze er niet meer zouden zijn. Dat je ze weinig ziet zal komen doordat er maar tien van zijn.
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: ES44C4 op 05 March 2012, 19:05:32
Maar tien ICRm BD rijtuigen?
Hoeveel daarvan waren er in Benelux rood-geel?
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Rick op 05 March 2012, 19:19:37
Telfoutje, ik miste er een paar. Als ik nu wel goed tel zijn er 18.

zie: http://www.martijnhaman.nl/typeicr_nummers.htm
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Sander. op 06 March 2012, 07:50:11
De BD's zitten in de Fyra en Benelux stammen.  De binnenlandse ICRm beschikt in de BDs al over een Dienstruimte. Denk niet dat er op dit moment een BD in geel/blauw te vinden is...

mvg

Sander.
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: NS 1855 op 06 March 2012, 20:01:45
De BD's zitten in de Fyra en Benelux stammen. 

Ah, daar zijn ze dus gebleven.

Iedereen bedankt voor de informatie!

Gr. Iven
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Daan! op 06 March 2012, 20:56:07
De BD's zitten in de Fyra en Benelux stammen.  De binnenlandse ICRm beschikt in de BDs al over een Dienstruimte. Denk niet dat er op dit moment een BD in geel/blauw te vinden is...

mvg

Sander.

Komen die niet van de benelux BKD dan?
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Chris2412 op 06 March 2012, 21:02:18
Weet iemand toevallig wanneer deze rytuigen uitkomen bij LS models?
Heb zowel de BD als de Bf besteld in de geel/blauwe uitvoering alsmede de set van de Benelux ICRm waar de BD in zit.

Groetjes Chris (y)
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: timtrein op 06 March 2012, 21:31:40
Er zijn veel meer BNL en Fyra stammen dan destijds Beneluxen. Maar of er 19 rijtuigen (zoveel tel ik er) bij NSH rondrijden...??
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Rick op 06 March 2012, 22:39:33
Komen die niet van de benelux BKD dan?
Ja/nee, er waren maar 10 Benelux BKD rijtuigen, de andere negen komen van andere rijtuigen.

@Tim: Volgens de samenstellingen op Somda wel (er zijn 18 benelux/Fyra stammen, het 19e rijtuig is onbekend).
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Thom op 06 March 2012, 23:02:30
Een rijtuigje op reserve klinkt ook niet onmogelijk natuurlijk...
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Sander. op 07 March 2012, 07:33:54
...jep, bij de ombouw (ICR-ICRm) zijn de BKD's als BD, Bf enBDs(001t/m022)  op de baan gekomen. Deze zijn te herkennen aan de verstevigingsbalk welke onder de bakrand uitkomt daar waar voorheen de schuifdeuren zaten. (net als in het middenrijtuig van SGMm) en meest waarschijnklijk aan het rijtuignummer, maar dat heb ik zo niet paraat. BDs 023t/m032 zijn verbouwd uit ICRm B rijtuigen. (2 x verbouwd dus)
Verder zijn enkele B rijtuigen als A teruggekeerd, maar vooral A rijtuigen en alle Benelux AB's als B rijtuig.
Veel voormalige BNL ICR rijden nu in de geel blauw binnenlandse dienst. Deze rijtuigen zijn weer herkenbaar aan de vaste houten treeplanken type ICM (en vast ook weer aan de nummers)
Kortom: chaos.  ;D


mvg

Sander
Titel: Re:ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Rick op 07 March 2012, 19:27:32
Een rijtuigje op reserve klinkt ook niet onmogelijk natuurlijk...
Nee, maar die kan net zo goed in het binnenlandse park rondrijden, zonder echt op te vallen. Al is reserve voor NSH natuurlijk logischer.
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Daan! op 08 February 2014, 22:59:55
Kick.

Ik heb op internet even zitten googlen op hoe de BD-rijtuigen in te passen zijn in een ICRm stam. Ik kom er alleen niet helemaal uit.
LSM heeft een geel/blauw BD-rijtuig gemaakt. Dus dan hebben ze gereden in de normale stammen die bijv. tussen Den-Haag en Venlo hebben gereden.
Ik heb een aantal opties op een rij gezet om het overzichtelijk te maken. Sowieso heb je 2x BAB en een BDs. Daar kun je tegenwoordig dus 2,3 of 4 rijtuigen tussen plaatsen om een correcte stam te maken.
 
Eén optie is: BAB BAB BAB BDs (bron: Groterdam) (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=764:lsmodels-icrm-set-44084&catid=54&Itemid=113&showall=&limitstart=1)
tweede optie: BAB BAB Bf B Bf BDs (bron: OVwiki (http://wiki.ovinnederland.nl/wiki/ICR)
optie drie is: BAB BAB BAB Bf BDs bron: Groterdam (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=764:lsmodels-icrm-set-44084&catid=54&Itemid=113&showall=&limitstart=1)

Ik kom qua samenstelling alleen nergens het BD rijtuig tegen, behalve in de Fyra/Benelux, maar dan is die anders van kleur en ik heb het over de geel/blauw.

alvast bedankt.
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Frontier op 08 February 2014, 23:21:45
Alle BD rijtuigen zijn later alsnog BDs rijtuigen geworden.
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Rick op 08 February 2014, 23:43:02
@Daan: In optie 2 of 3 als vervanging van een Bf, zie ook de site van Martijn Haman. Hoe de sets van LSM precies in elkaar zitten weet ik niet, misschien komt het niet precies uit met de rijtuigen.

@Frontier: En waarom rijden ze dan nu nog in de Benelux-stammen?
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Frontier op 09 February 2014, 00:02:28
Het ging toch alleen over de geel/blauwe binnenlandse exemplaren?
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Corné81 op 09 February 2014, 10:33:02
De blauw/gele ICRm BD rijtuigen zaten ook wel in de intercity Schiphol-Eindhoven die toen met ICRm gereden werd volgens mij was die toen 12delig , in die tijd kwam ik nog veel op schiphol en nam altijd de ICRm
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Daan! op 09 February 2014, 10:35:13
Bedankt jongens.
Met de rijtuigen van LSM is niet de stam BAB BAB Bf B Bf BDs te maken, omdat LSM maar 1 Bf heeft gemaakt en je 2 rijtuigen teveel moet kopen
kopen. Optie 2 valt dus af.

TD 9 valt volgens mij ook af, omdat je dan met een teveel aan rijtuigen zit.
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Meppelspoor op 28 September 2014, 01:52:40
Rijd er nu nog BD rijtuigen rond, bv in de IC direct dienst?
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: martijnhaman op 28 September 2014, 18:23:12
In de ICdirect stammen rijden inderdaad nog BD-rijtuigen mee.

Martijn
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Meppelspoor op 28 September 2014, 18:34:09

Straks ook als de BDs rijtuig mee rijd? en is er bekend waarom de fiets afbeeldingen verwijderd zijn?
Titel: Re: ICRm BD rijtuigen
Bericht door: Thom op 28 September 2014, 21:08:23
Op de HSL is geen fietsvervoer toegestaan.