BeneluxSpoor.net forum

Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: Ronald van der kooi op 29 February 2012, 12:44:16

Titel: Wie heeft ervaring met Softlok reinigingswagon
Bericht door: Ronald van der kooi op 29 February 2012, 12:44:16
wie owie heeft ervaring met de softlok reinigings wagon.
aangezien ik een roco clean heb maar deze niet helemaal doeltrefend werkt ben ik nu op zoek naar een andere
Titel: Re:wie heeft er ervaring met de softlok reinigings wagon
Bericht door: wvdm op 23 March 2012, 11:39:00
Nee, met deze heb ik geen ervaring.
Maar deze werkt met vloeistof.
Ik heb een Herkat schoonmaak wagon, die ook met vloeistof werkte en ipv een rol een roterend schijfje haad. Op zich een leuk idee, maar er wordt geen rekening mee gehouden, dat de wagon ook wel eens stil staat. De vloeistof loopt gewoon door en het gevolg is een natte plek op je baan. Het schijfje is verwijderd van de wagon. Het is nu een gewone koelwagon.
Dus, nee, ik zou er niet aan beginnen.
Echt goed werken zijn stofzuiger wagons. (y)
Die halen het stof/vuil weg ipv verplaatsen en vermengen met vloeistof.

Om een voorbeeld te geven, hoe goed die werken, zal ik vertellen.

Ik heb mijn stofzuiger een keer mee genomen naar een module rijdag van M-track.
De rails zagen er schoon uit, de treinen reden probleemloos, toch had de stofzuiger wagon na een uurtje rijden een half bakje stof op gezogen.

Groetjes
Wil
Titel: Re:wie heeft er ervaring met de softlok reinigings wagon
Bericht door: nighttrain1 op 08 February 2013, 17:19:33
Ik heb ze allemaal, een Lux stofzuiger werkt prima, 2 Roco 46400 rail slijpers, werken ook goed, 2 Liliput vloeistof reinigers, waarvan 1 de voorste vul met een beetje thinner èn de achterste wrijft het uit. Werkt het beste, nadeel flink ventileren. Wat werkt niet? De Fleischmann reinigingswagen, deze tracht de reeds plat gedrukte stofdeeltjes van de rail te schuiven.
Titel: Re:wie heeft er ervaring met de softlok reinigings wagon
Bericht door: markje op 08 February 2013, 18:15:46
Die railreinigingswagen van Lilliput ken ik niet
Titel: Re:wie heeft er ervaring met de softlok reinigings wagon
Bericht door: eenop87 op 08 February 2013, 19:15:39
Het gebruik van thinner lijkt mij op z'n zachts gezegd nogal riskant i.v.m. het oplossen van kunsstoffen.
Maar kijk ook eens hier: http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,43054.0.html

Groet,
Gerrit