BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Fred op 01 February 2012, 09:55:23
-
Goedemorgen,
Ik heb heb vraagje mbt het aansluiten van de Lenz functiedecoder. De decoder bezit de draden met de kleuren wit, geel, rood, zwart, blauw groen en paars.
De dekoder wil ik gebruiken om de sluitlichten in een stuurstand te laten wisselen met de rij richting.
Ik rij digitaal.
De dekoder heb ik aangesloten als volgt; de witte draad aan het witte lampje, de gele draad aan het rode lampje. De rode en zwarte draad aan de resp. wielcontacten voor de stroomafname.
Ik kan de decoder uitlezen, programmeren en heb het zeelfde nummer gegeven als die van de trekkende lok.
Als ik de stuurstand nu op de rails plaats branden zowel de witte als het rode lampje. Van wisselen is geen sprake.
Ergens doe ik iets fout. Wie kan mij hiermee even op weg helpeN ?
Bedankt vast.
Fred.
-
Hallo Fred,
Misschien even vertellen welk stuurstand (art. nummer).
Wat heb je met de blauwe draad gedaan?
Dit is de + van de lampjes.
Tinus.
-
Gezien de kleuren gok ik op de LF100XF.
Hoe zitten de lampjes in de stuurstand aangeloten. Potentiaal vrij of via het chassis.
Als ze potentiaal vrij zitten moet je de blauwe draad ook nog aansluiten.
Zitten ze aan het chassis dan moet je de bijgeleverde diodes aansluiten volgens de handleiding.
Daarna zouden ze standaard gewoon moeten werken.
Gr.
Eric
-
Hallo Tinus en Eric,
Bij voorbaat al dank voor het meedenken. In mijn geval betreffen het inderdaad de LF100XF decoders. En het gaat om een 2-tal stuurstandrijtuigen. Een Fleischmann en een Minitrix. Ik heb de nummers niet zo voorhanden, maar de Minitrix betreft de stuurstand van de S-Bahn stam, wel bekend. Fleischmann is vrij nieuw.
Beide wagons zijn uitgerust met gewone witte en rode lampjes.Geen leds en in beide wagons geldt dat ze niet potentiaal vrij zijn. Het chassis is onderdeel ervan. De witte en gele draden zijn aangesloten rechtstreeks aan de lampjes. Zwarte draad aan het ene wielstel, rode draad aan het andere wielstel.
Zelf dacht ik dat het misschien zat in de CV's van de dekoder en hun instellingen.
Zou daar de oplossing ook in kunnen zitten ?
Groetjes,
Fred.
-
Beide wagons zijn uitgerust met gewone witte en rode lampjes.Geen leds en in beide wagons geldt dat ze niet potentiaal vrij zijn. Het chassis is onderdeel ervan. De witte en gele draden zijn aangesloten rechtstreeks aan de lampjes. Zwarte draad aan het ene wielstel, rode draad aan het andere wielstel.
Zoals ik al schreef moet je het dan aansluiten zoals op bladzijde 9 van de handleiding. Dus met diodes in de gele en witte draad.
Dan moet het werken.
In de CV's hoef je behalve het adres dan niets aan te passen.
Gr.
Eric
-
Hoi Eric,
Op bladzijde 9 zie ik niets staan over aansluitingen met diodes. Alleen een plaatje/tekening hoe het eruit na ombouw met de decoder. Over diodes wordt niets gezegd of getoond.
Naar mijn mening heb ik toch echt de handleiding van deze decoders voor.
Maar ik wil het wel eens probreren natuurlijk met diodes. Aan welke kant komt dan de + en welke kand de - ?
Groetjes,
Fred
-
Diodes met het streepje naar de decoder.
De zwarte draad mag dan aan het frame zitten.
Tinus.
-
Op bladzijde 9 zie ik niets staan over aansluitingen met diodes. Alleen een plaatje/tekening hoe het eruit na ombouw met de decoder. Over diodes wordt niets gezegd of getoond.
Over blz. 9 in deze handleiding (http://www.digital-plus.de/pdf/lf100xf.pdf) 8)
En dat plaatje geeft aan hoe het er NA het aansluiten uitziet ;D
Gr.
Eric
EDIT: Denk dat jij in de verkeerde handleiding (LF101XF) zit te kijken. ::)
-
Tinus en Eric,
Dat was het. Ik zat te kijken in de verkeerde beschrijving. Het werkt nu.
Bedankt,
Groetjes,
Fred.
-
(y)
-
Fred,
Mooi om te horen...veel rijplezier ermee.
Tinus.