BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: markie op 06 April 2007, 14:23:59
-
Help !
gisteren was ik even aan het testrijden op mijn baan en één van de wissels (Jouef) stond na afloop gloeiend heet en "shoof" niet meer goed ! :-| Volgens mij is er een draadje van één van de twee magneetspoelen gebroken waardoor de andere spoel veel te veel stroom trok. Gevolg is wel dat de plastic behuizing en verbindingsstuk tussen de spoelen en de wisselstang gesmolten en vervormd is ! *** !!!!! >:(
De plastic onderdelen zijn inmiddels wel vervangen maar ... weet iemand of dit een logische verklaring is voor het doorbranden van die wissel ? Moet ik veiligheidshalve een weerstandje plaatsen voor zo'n wissel ?
O ja, ik gebruik gewone 3-standen schakelaartjes van bij AITEC die ik op een wit geschilderd controlepaneel heb geplaatst in plaats van die kant-en-klare schakelbakjes of 'puzzelstukjes' (zie foto). Zou het gebruik van die schakelaars er iets mee te maken kunnen hebben ?
De wissels en seinen zijn aangesloten op een 4.5V transfo (Jouef).
https://images.beneluxspoor.net/bnls/178_7897.jpg
Groeten,
Mark
:(
-
Falende eindafschakeling lijkt het me. Wissels kun je beter schakelen met een drukschakelaar.
-
of maak gebruik van "moment" tuimelschakelaars.
deze zien er hetzelfde uit alleen veren deze weer
terug na het schakelen.
als inderdaad de eindafschakeling eens blijft hangen,
door bv een vastzittend contact voorkom je zo dat
er nog spanning op je spoelen blijft staan waardoor
ze doorbranden.
dit zou gezien je huidige schakelaars de makkelijkste
oplossing zijn.
tinus
-
Volgens mij is er een draadje van één van de twee magneetspoelen gebroken waardoor de andere spoel veel te veel stroom trok.
Dat heeft weinig met elkaar te maken. Als van 1 spoel een draadje is gebroken, dan doet die ene spoel het niet meer. Maar voor de andere spoel maakt dat niks uit.
Ik ga mee in de conclusie van RJ, de eindafschakeling heeft waarschijnlijk niet gewerkt.
-
Bedankt voor de adviezen ! :D
De schakelaars die ik gebruik hebben 3 standen. Middenstand (2) is de neutrale stand (gemeenschappelijke stroomdraad). Met de twee andere standen (1 en 3) schakel ik links of rechts. In stand 2 komt er dus geen stroom door de spoelen.
Zou ik de schakelaar dan te lang of per ongeluk in de stand 1 of 3 hebben laten staan ? Gdvr....... >:( Tja, dan moet ik toch maar die tuimelschaklaars overwegen denk ik.
Toch vreemd, want de andere wissels die ik gebruik (voornamelijk Lima) worden niet echt zo heet zoals die Jouef ...
Markie 8)
-
Inderdaad de reden waarom ik ook van die 3-standen tuimel schakelaars gekocht heb.
Je zal zien dat je net even een keer vergeet de schakelaar terug te zetten...
Koen
PS: leuk, zo'n schans in je baan, springen die treinen er een beetje overheen? ;D
-
leuk, zo'n schans in je baan, springen die treinen er een beetje overheen
Klusje voor ProRail denk ik ;)
Groet Jaap
-
@ KNed : da's een onafgewerkte treinviaduct, dat traject is nog lang niet in gebruik. Heb nog niet geprobeerd m'n treintjes hier te laten overspringen, misschien lukt het de TGV wel ! ;D
Inmiddels wissel gefikst, momentschakelaar geplaats en alles werkt terug naar behoren. :D
Groeten,
Mark
-
momentje voor de momentschakelaar ;D ;D ;D
Gr NS2400
-
Fraaie retro-baan overigens (y)
-
Leuk! :) Die blauwe SNCF diesel (Jouef) op de foto heb ik vroeger ook gehad. Zat in m'n eerste Jouef-startset die ik voor m'n 7de verjaardag kreeg. Helaas heeftie de tand des tijds niet overleefd.
MvG,
Jeroen