BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: Wim Rosbender op 01 January 2012, 23:48:56

Titel: Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: Wim Rosbender op 01 January 2012, 23:48:56
Beste forumgenoten,

Allereerst een gezond en goed 2012 toegewenst en dat we nog veel met de treinen mogen spelen.

Voor een treinen collega heb ik een draaischijf van Fleischmann aangeschaft en de schakelaar wat kapot en niet meer te repareren.

Kan ik ipv van schakelaar 6909 ook de 6910 gebruiken,,,,

Graag hierop uw antwoord,,,

Groetjes, Wullem NS
Titel: Re:Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: Afgelopen op 02 January 2012, 05:50:51
Dat weet ik niet, wat ik wel weet is dat je bij Conrad een bediening voor de draaischijf kan kopen inclusief trafo. Hiermee kan je dan de draaischijf en de treinen bedienen en op een display kan je zien hoe je draaischijf staat en hoe de rijrichting is.
Titel: Re:Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: john 56 op 02 January 2012, 11:02:19
Je Kan hem gewoon gebruiken!
Deze schakelaar is wel voor de c versie van de draaischijf maar werkt ook op de gewone.
Alleen de sporen stroomloos zetten zoals bij de C versie gaat niet lukken.

Groet John.
Titel: Re:Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: Afgelopen op 02 January 2012, 11:34:39
Zoals eerder gemeld, wel een aanslag van € 219,- op je portemonnee - maar een geweldig apparaat. Je ziet in één oogopslag waar je draaischijf staat, of waar deze gaat stoppen en welk spoor er stroom krijgt. Geschikt voor analoog en digitaal gebruik en met wat aanpassingen zelfs voor 3 rail systemen. Ook niet meer per ongeluk de verkeerde kant oprijden, want ook deze informatie verschijnt in de display. Ik heb dit ding korte tijd te leen gehad van een vriend, om te proberen - maar zodra mijn baan zover is dat de draaischijf WEER ingebouwd kan worden ga ik deze zker aanschaffen.

Fleischmann Turn control  - best.nr: 24 35 49 - 8A.

Misschien op Marktplaats, Marnan, Treinenmarkt etc.  gebruikt te koop voor weinig.    SUCCES !
Titel: Re:Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: Hendrik Jan op 09 January 2012, 09:23:04
Hoi

Ik zit met een vergelijkbaar probleem.
Draaischijf gekocht voor €15,-. Dan stel je geen vragen!
Helaas ontbrak de schakelaar.
Nu is die 6909 nog wel te vinden op het web of de beurs, maar je kunt zelf ook een werkende schakeling uitknobbelen.
Iets met 2 diodes, een relais en een schakelaartje.
Dan ben je voor minder dan 2 tientjes klaar.
De motor van de draaischijf loopt op gelijkstroom, de grendeling wordt gelost met een spoeltje. Stopt de stroomtoevoer naar dit spoeltje, dan loopt de motor (en dus de schijf) nog door, tot de grendel in een groef van het tandwiel valt. Nu wordt het contact gelost, de motorstroom onderbroken, en de schijf komt precies voor het spoor tot stilstand.

Begrijp je wel? ;)

Hendrik Jan
Titel: Re:Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: Jan F op 03 March 2014, 21:48:17

Nu is die 6909 nog wel te vinden op het web of de beurs, maar je kunt zelf ook een werkende schakeling uitknobbelen.
Iets met 2 diodes, een relais en een schakelaartje.



Heeft iemand hiervan het schema?

Gr. Jan
Titel: Re: Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: Ridderspoor op 04 March 2014, 11:03:20
De oude (60-er jaren) versie kan je bedienen met een rijtrafo, je hoeft bij die types slechts 2 voedingskabeltjes aan te sluiten, links rechts is te bedienen, en de snelheid is te regelen.
Titel: Re: Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: Hendrik Jan op 04 March 2014, 22:42:21
De brug moet ook nog ontgrendeld worden. De ontgrendeling wordt bediend door een spoel.
Je hebt dus met 2 stroomkringen te maken: een voor de motor (draaien van de brug) en een voor de ontgrendeling.
De brug kan pas draaien als ie is ontgrendeld.
De brugmotor krijgt geen spanning als de brug wordt vergrendeld.

Hendrik Jan
Titel: Re: Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: Afgelopen op 04 March 2014, 23:48:39
http://www.spoormodelbouw.nl/index.php?item=draaischijf-schakelaar&action=article&aid=26708&lang=NL

Kijk hier eens, nog gewoon bestelbaar.  Heb er zelf ook zo één, wilde eigenlijk de digitale maar vond bijna € 200,- wel erg veel geld. Deze voldoet prima.  Succes.
Titel: Re: Schakelaar Fleischmann draaischijf 6052
Bericht door: M@rk op 05 March 2014, 00:10:37
Zie een ander topic http://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=46954.0 onderaan de pagina.
Ipv van de dubbelpolige wissel schakelaar kan je ook een simpel aan/uit schakelaartje nemen waarmee je een relais schakelt met 2 wisselcontacten.