BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: schaffie op 07 December 2011, 20:54:47

Titel: Baklengte SLT, waarom korte bakken?
Bericht door: schaffie op 07 December 2011, 20:54:47
Waarom heeft de SLT korte bakken? Bij regionaal materiaal voor nevenlijnen, zoals de LINT kan ik op basis van de meestal geringe reizigersaantallen nog wel begrijpen, dat er voor korte bakken is gekozen. Bij de SLT zijn er zoveel bakken, dat er toch evengoed kan worden gekozen voor bakken met een "normale" lengte?
Titel: Re:Baklengte SLT, waarom korte bakken?
Bericht door: laurent op 07 December 2011, 20:56:53
Een trein op jacobsdraaistellen blijkt dus minder lange bakken te kunnen hebben (logisch, het gewicht moet nu over netto 1 draaistel verdeeld worden in plaats van 2) dan een trein met losse draaistellen. Zie TGV. Zal, zoals ik net al zei, dus wel met gewicht te maken hebben.
Titel: Re:Baklengte SLT, waarom korte bakken?
Bericht door: Totty op 07 December 2011, 21:10:58


Hoi

Mat 46 had anders wel bakken van normale lengte, was bovendien aan de onderzijde geheel dicht. Als er een hoogspanning zekering verwisseld moest worden waren ook de schotplaten loodzwaar. Dat van het gewicht gaat dus niet op.

Groet, Fred.
Titel: Re:Baklengte SLT, waarom korte bakken?
Bericht door: Jeronimos op 07 December 2011, 21:31:44
Het heeft te maken met het feit dat het treinstel open is van binnen en de jacobsdraaistellen:

http://www.treinenweb.nl/materieel/SLT of http://wiki.ovinnederland.nl/wiki/SLT
Titel: Re:Baklengte SLT, waarom korte bakken?
Bericht door: timtrein op 07 December 2011, 23:16:34
Mat'46 was ook maar 44 meter hoor, en een viertje 87 (en die had in het midden gewone draaistellen, dus daar moet je eigenlijk nog wel de nodige meters vanaf trekken!)